Nizozemsko – Ukrajina 0:3 (kon.) | Kazachstán – Polsko 2:3 (kon.) | Rumunsko – Estonsko 7:3 (kon.)
Chorvatsko – Litva 1:3 (kon.) | Slovinsko – Japonsko 6:2 (kon.) | Velká Británie – Maďarsko 1:4 (kon.)
Velká Británie
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Maďarsko
Neděle 09.02.2020, 19:00 • Nottingham Motorpoint Arena • Kvalifikace mužů na OH • Skupina J

59:27
    Tak teď sledujeme na ledě grotesku v podání rozhodčích a nikdo úplně neví, co se děje. Dvě minuty nejprve dostal Hari, teď ho ale sudí posílá do kabiny. Jedná se o 10minutový trest za nesportovní chování.

56:58
    Na poslední chvíli zastavil rozhodčí v útočné aktivitě Maďary. Nagy totiž sáhl k faulu, který je klasifikován jako nedovolené bránění.

49:06
    Nakonec si Sofron odsedí pouze dvě minuty za napadení. Svého soupeře si ale našel po odehrání puku úplně mimo hru a za tento trest bude rád.

39:55
    V závěru ještě faul Macaulayho, který už nedokázal odolávat britskému ždímání povoleným způsobem. Dvě minuty odsedí za držení soupeře.

26:56
    Lake sice netrefil puk, ale soupeře ano. Je z toho nedovolené bránění.

26:09
    Nagy si v pokračující akci nepohlídal svou hůl, podrazil hrdinu Myerse a už sedí na trestné lavici.

19:37
    Daviesova formace se usadila v útočném pásmu a Hari nepohlídal svou hůl. Podrážel britského útočníka, jenže rozhodčí viděli celou situaci jinak a poslali Brita na dvě minuty za vysokou hůl, kterou patrně zasáhl Hariho při svém pádu.

17:05
    Svého soupeře přidržel Galanisz. Maďarský útočník dává Britům šanci udeřit v závěru třetiny.

11:03
    Lakea za brankou zbrzdil Zsombor Garat a Britové si vyzkouší svou souhru v přesilovce. Nedovolené bránění.

04:04
    Teď už se vylučovat bude, ale na straně Britů. Conway svého soupeře poslal k ledu krosčekem.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 41. Myers – 21. Stipsicz (Nagy, Hari), 32. Erdely (Toth, Sofron), 46. Hari, 53. Sofron

Velká Británie: Bowns (Whistle) – O'Connor, Richardson (A), D. Ehrhardt, T. Ehrhardt, Swindlehurst, D. Phillips, Batch – Lake, Connolly, Betteridge – Farmer (A), Hammond, J. Phillips (C) – Conway, Perlini, Ferrara – Venus, Myers, Davies – Lachowicz
    Maďarsko: Rajna (Arany) – Stipsicz (A), Pozsgai (A), Macaulay, Sziranyi, Kiss, Garat, Szabo – Sofron, Hari, Erdely – Galanisz, Nagy (C), Papp – Csanyi, Sarauer, Terbocs – Toth, Szita

Rozhodčí: Alarie, Smetana – Elonen, Špůr