Nizozemsko – Bosna 3:1 (kon.) | Itálie – Polsko 2:0 (kon.) | Dánsko – Island 2:1 (kon.)
Belgie – Anglie 2:0 (kon.)
Belgie
2:0 (2:0)
Anglie
Neděle 15.11.2020, 20:45Liga národů UEFA - Liga A • Skupina 2

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (22:46:51)

Fauly: 15:8

Belgie s 12 body zůstává první v tabulce, ale postup do play-off ještě nemá jistý, dva body ztrácí Dánsko, které porazilo 2:1 Island. Anglie má sedm bodů, Island nula.

Zápas je u konce, Belgie dnes předvedla velmi solidní výkon a porazila Anglii 2:0. Za cestě k vítězství domácím hodně pomohl především první poločas, ve kterém vstřelili dva góly ze dvou střel na branku. Smolný zápas zažil brankář Anglie Jordan Pickford, který u obou gólů nemohl téměř nic dělat. Nejprve ho překonal v 10. minutě dvakrát tečovanou střelou, která se ještě odrazila od tyče Youri Tielemans, ve 24. minutě se pak prosadil krásnou střelou z přímého kopu Dries Mertens. Ve druhém poločase už žádné góly nepadly. Anglie se nebyla schopna dostat přes soustředěnou obranu Belgie a domácí si sice vytvořili dva nadějné brejky, ale Lukaku ani jeden z nich neproměnil. Špatnou zprávou pro Anglii navíc je, že kvůli zranění nedohráli utkání obránci Ben Chilwell a Kieran Trippier.

90+4

90+3
    Závěr utkání Belgie zvládá bez problémů a své vítězství už nemůže ztratit.

90+2
    Lukaku si po rychlé přešlapovačce připravil míč na levačku, ale jeho technická rána nakonec skončila kousek vedle anglické branky.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Kane tentokrát nedokázal vrátit přihrávku Sanchovi a balón skončil až u Courtoise.

89
    Kane se dokázal ve vápně otočit s míčem a přihrával před branku, tam to však měli pokryté Belgičané, kteří tam byli v převaze.

87
    Witsel si rychle zpracoval míč a střílel zevnitř vápna pravačkou, ale hodně nepřesně, Pickford mohl zůstat v klidu.

86
    Sancho se mohl poprvé po své příchodu na hřiště ukázat, ale po přihrávce Kanea se ještě místo střely rozhodl centrovat.

85
    Pak ještě hledal Saka svou přihrávkou před brankou Kanea, ale ten se k míči nedostal.

84
    Grealish vysunul pěknou přihrávkou dopředu Riceho, který pak centroval, ale nepřesně.

83
    Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dries Mertens, přichází Dennis Praet.

82
    Kapitán anglické reprezentace Harry Kane dnes nemá den. Nyní si navedl dobře míč na pravačku, ale jeho střela se mezi tyče nevešla.

80
    Belgičané jsou pečlivě zformovaní ve třech liniích před svým pokutovým územím a šikovně brzdí všechny akce Anglie.

79
    Grealish zkusil přes Denayera vystřelit. Ten míč sice zablokoval, ale je to rohový kop pro Albion.