RB Lipsko – Stuttgart 2:0 (kon.) | Mönchengladbach – Bielefeld 5:0 (kon.)
RB Lipsko
2:0 (0:0)
VfB Stuttgart
Neděle 25.04.2021, 15:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 31. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:23:42)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 11:0. Střely mimo: 13:2. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:8.

Je konec. Lipsko zvítězilo nad Stuttgartem 2:0. První poločas toho moc nepřinesl, ale jedna podstatná věc se ovšem stala už ve 14. minutě, kdy byl vyloučen hostující Naouirou Ahamada. Následně si ale domácí vypracovali zhruba dvě větší šance, které měl Christopher Nkunku, ale Gregor Kobel zatím drží čistý štít. Do druhé půle vstoupili domácí velmi aktivně a už ve 46. minutě otevřel brankový účet Haidara. V 52. minutě se Haidara ocitl v další šance, ale gól nepřidal. V 67. minutě ovšem Red Bull získal pokutový kop, který proměnil Forsberg. Konec zápasu už si domácí pohlídali a zvítězili.

90+2

90+2
    Domácí obrana si ale poradila se standardní situací hostujícího celku.

90+1
    Mohamed Sankoh se opřel do míče z voleje, ale trefil jen obránce soupeře. Stuttgart ale získal rohový kop z levé strany.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.

89
    Wataru Endo neposlal přesnou přihrávku a míč tak opět zachytilo Lipsko.

88
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tanguy Coulibaly, přichází Darko Čurlinov.

85
    Angeliño nedokázal vybojovat míč na polovině svého soupeře, ale Stuttgart z následného protiútoku nic nevytvořil.

83
    Benjamin Henrichs se skvěle otočil na hranici vápna a levačkou vystřelil, ovšem pouze do připraveného brankáře Kobela.

82
    Lipsko má konec zápasu pod svou kontrolou a nepouští soupeře do žádné šance.

81
    Kevin Kampl si nedokázal narazit se spoluhráčem a míč opustil hrací plochu.

80
    Hosté se snaží něco vymyslet po levé straně, ale nakonec tam byl Benjamin Henrichs, který vybojoval autové vhazování pro Lipsko.

77
    Angeliño sice poslal míč z levé strany do vápna, ale ten skončil jen u brankáře Kobela.

76
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Justin Kluivert.

76
    Benjamin Henrichs uviděl od sudího žlutou kartu, když dohrál Kempfa.

74
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Mohamed Sankoh.
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Gonzalo Castro, přichází Atakan Karazor.

74
    Alexander Sörloth spálil obrovskou šanci, když z velké blízky přestřelil prázdnou bránu!

73
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Tyler Adams, přichází Benjamin Henrichs.

72
    Tyler Adams se snažil procpat do zakončení, ale nakonec jen zfauloval brankáře Kobela.

71
    Tentokrát se sice hosté dostali dopředu po levé straně, ale následná přihrávka skončila v zámezí.

70
    Je před námi posledních dvacet minut a vypadá to, že o vítězi je rozhodnuto.

69
    Další centr do vápna, který ale skončil u soupeře.

68
    Lipsko se znovu dostalo dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

67
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    A je to 2:0 pro domácí! K pokutovému kopu se postavil zfaulovaný EMIL FORSBERG, který zakončil razantně k pravé tyči, zatímco brankář Kobel skočil na druhou stranu.

66
    Byla nařízena penalta pro Lipsko! Konstantinos Mavropanos poslal k zemi Forsberga.

65
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Emil Forsberg.
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Lukas Klostermann, přichází Nordi Mukiele.

63
    Angeliño nejprve vypálil tvrdou ránu, kterou Gregor Kobel vyrazil a ten si následně poradil také s dorážkou Daniho Olma!

61
    Lukas Klostermann sice vybojoval míč, ale jeho následná přihrávka šla jen hráči do ofsajdu, který se tak nezapojil do hry.

60
    Hodina hry je u svého konce a Lipsko vede nad Stuttgartem 1:0.

58
    Philipp Förster si chtěl vymodlit faul, když jej tvrdě zajel Willi Orban, který ale podle sudího hrál míč.

57
    Gregor Kobel opět velice dobře a rychle vyběhl tentokrát proti zakončení Alexandra Sörlotha!

56
    Tentokrát skončil míč v zámezí a Gregor Kobel bude mít odkop od své svatyně.

54
    VfB se snaží zatlačit soupeře a projít po levé straně, ale má to v oslabení velmi těžké.

53
    Stuttgart se nyní snaží něco vymyslet ze své poloviny, ale nakonec je z toho jen další špatná a nepřesná přihrávka.

52
    Amadou Haidara se ocitl v obrovské šanci po skvělé kombinaci přihrávek, ale Gregor Kobel jeho zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil!

51
    Hosté se sice dostali k míči, ale ten po chvíli jen odevzdali soupeři.

50
    Tentokrát skončil balón v zámezí a následuje tak autové vhazování Lipska, které vlétlo do druhé poloviny velice aktivně a ve vysokém tempu.

49
    Tentokrát se ale domácí útočník ocitl pouze v ofsajdovém postavení.

47
    Domácí nepolevují a rychle chtějí vstřelit také druhou branku, když se snaží dostat do šestnáctky VfB.

46
    Fantastický vstup domácího celku do druhého poločasu! Dani Olmo poslal skvělý centr z pravé strany do vápna, kde se dostal ke hlavičce AMADOU HAIDARA a jeho razantní zakončení k pravé tyči znamená vedení Lipska 1:0. Asistence: Dani Olmo.

46
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Ibrahima Konaté, přichází Dayot Upamecano.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

První část tohoto utkání máme u konce a Lipsko hraje se Stuttgartem bez branek. Jedna podstatná věc se ovšem stala už ve 14. minutě, kdy byl vyloučen hostující Naouirou Ahamada. Následně si ale domácí vypracovali zhruba dvě větší šance, které měl Christopher Nkunku, ale Gregor Kobel zatím drží čistý štít.

45+1

45+1
    Domácí hráči se ještě snaží něco vymyslet před přestávkou po levé straně.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

45
    Dani Olmo pěknou patičkou přichystal míč pro Angeliña, ale jeho rána z první letěla vysoce nad bránu.

44
    Stuttgart se posléze dokonce dostal až do šestnáctky Lipska, ale tam si obrana poradila se soupeřem.

43
    A znovu si Alexander Sörloth nedokázal najít místo uvnitř vápna pro zakončení a míč skončil jen a opět u gólmana Kobela.

42
    Amadou Haidara se snažil posunout míč do vápna na rozeběhnutého Kevina Kampla, ale balón skončil jen v rukou brankáře.

41
    Red Bull obléhá šestnáctku svého soupeře, ale následně přichází jen další útočný faul.

40
    Ale ani tentokrát z toho nebylo nic vážnějšího. Domácí hráč se sice dostal ke hlavičce, ale ta letěla pouze vedle brány.

39
    Další zblokovaná střela zpoza vápna a Lipsko má k dispozici další rohový kop.

38
    Christopher Nkunku byl velice blízko ke vstřelení úvodní branky, ale jeho ránu levačkou vyrazil gólman Gregor Kobel!

37
    Po rohovém kopu přišlo zblokované zakončení a následoval další roh, který byl rovněž nebezpečný, ale tentokrát skončil míč v moci brankáře Kobela.

36
    Následný pokus o centr z pravé strany byl zblokován do zámezí a Lipsko má k dispozici rohový kop.

35
    Dlouho ale u balónu hostující mužstvo nepobylo a Lipsko se znovu snaží něco vymyslet směrem dopředu.

34
    Kevin Kampl poslal soupeře k zemi, což sudí viděl a také odpískal.

33
    Christopher Nkunku se znovu dostal s míčem do vápna Stuttgartu, ale jeho časovaná přihrávka byla o něco rychlejší.

32
    Tentokrát už to vypadalo hodně nebezpečně, jelikož Alexander Sörloth posunul balón ve vápně Nkunkuovi, který následně šel k zemi, ale sudí ukázal, že to byl čistý zákrok.

31
    Domácí mužstvo nyní mělo k dispozici standardní situaci, ale ta nepřinesla nic nebezpečného.

30
    Půl hodina utkání je za námi a v Red Bull Aréně je zatím stav i nadále bezbrankový.

29
    Hlavní trenér Lipska Julian Nagelsmann se nestačí divit co jeho svěřenci momentálně předvádí na hrací ploše a rozhodně by všichni čekali větší tlak proti oslabenému soupeři.

28
    Angeliño se tentokrát postaral o autové vhazování na polovině soupeře, ale je to z pohledu Lipska velmi pomalé a také nepřesné.

26
    Dani Olmo se dostal k odraženému míči uvnitř šestnáctky, ale následně vypálil pouze nad bránu.

25
    Opět je to faul, ale pouze z domácí strany a Stuttgartu se daří i v deseti hrát zatím vyrovnanou partii.

24
    Ibrahima Konaté svým faulem přerušil útok soupeře a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

22
    Tyler Adams se snažil poslat míč z pravé strany před bránu, ale bude z toho pouze odkop od brány soupeře.

21
    Red Bull se snaží postupným útokem dobýt svatyni Gregora Kobela, ale zatím není moc znát početní převaha.

20
    Další nepřesná přihrávka skončila jen v zámezí a Stuttgart získal balón na svou stranu.

19
    Domácí se dostali do další nebezpečné šance, ale ta nakonec skončila jen útočným faulem.

18
    VfB se posléze snažilo vyvinout tlak na soupeře, který raději odkopl balón jen do zámezí.

17
    Následný roh sice nepřinesl nic vážnějšího, ale domácí celek zůstává u míče i nadále.

16
    Christopher Nkunku se následně dostal do zakončení uvnitř vápna, ale jeho ránu k bližší levé tyči vyrazil Kobel na rohový kop!

15
    Lipsko tak nyní má ulehčenou práci, jelikož bude hrát přesilovku skoro celý zápas.

14
    Tak nakonec je z toho po přezkoumání u videa červená karta pro Naouiroa Ahamadu (VfB Stuttgart), který velice tvrdě podrážkou napřed poslal k zemi Haidaru.

14
    Ovšem pozor! Rozhodčí se jde podívat na video!

12
    Amadou Haidara se snažil dostihnout rychlý pas na pravou stranu, ale míč nakonec utekl jen do zámezí.

10
    V úvodu zápasu jsme toho zatím příliš neviděli. Lipsko ovšem je lepším celkem a snaží se vstřelit úvodní branku.

9
    Stuttgart se tentokrát ocitl v úzkých při rozehrávce, ale nakonec vše zvládl.

8
    O centr ze standardní situace se postaral Angeliño, ovšem s jeho centrem si soupeř dokázal poradit.

7
    Tentokrát se hostující hráč provinil faulem na své polovině a Red Bull získal volný kop.

6
    Angeliño centroval z levé strany do šestnáctky, kde posléze sice přišla střela, ale ta letěla z kopačky Kevina Kampla jen vedle brány.

5
    Nyní je to už opět domácí mužstvo, které se snaží něco vymyslet postupným útokem.

3
    Alexander Sörloth posléze natáhl krok po pravém křídle, ale Lipsko se nakonec nedostalo do zakončení.

2
    Hosté se snažili něco vymyslet po levé straně, kde ale nebylo místo a obrana Lipska si poradila.

1

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Klostermann, Konaté, Orban, Angeliño – Haidara, Adams, Kampl, Nkunku – Sörloth, Olmo.
    Náhradníci: Martínez – Halstenberg, Forsberg, Henrichs, Kluivert, Mukiele, Laimer, Upamecano, Sabitzer.

VfB Stuttgart: Kobel – Mavropanos, Anton, Kempf – Massimo, Endo, Ahamada, Coulibaly – Förster, G. Castro (C) – Kalajdžić.
    Náhradníci: Bredlow – Čurlinov, Cissé, Klement, Karazor, Klimowicz, Stenzel, Thommy, Sankoh.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger.

Stuttgart se aktuálně nachází na 10. pozici se 39 body a skóre 52:49. Po prohře 1:2 na stadionu Unionu Berlín se VfB utkalo doma s Wolfsburgem. Ve 13. minutě šli hosté do vedení po gólu Schlagera. Ve 27. minutě ovšem domácí měli penaltu, ale tu Forster neproměnil. Ve 29. minutě šel Woflsburg do dvoubrankového vedení, když se trefil Weghorst. V 65. minutě to byl opět Weghorst. V 90+2. minutě jen korigoval výsledek Castro a Wolfsburg zvítězil 3:1.

RB Lipsko

Lipsko je momentálně na 2. místě s 61 body a skóre 53:25. Po domácí bezbrankové remíze s Hoffenheimem zavítal Red Bull na půdu Kolína n. R. První poločas gól nepřinesl. Do druhé poloviny ale vstoupil domácí celek velmi dobře, neboť hned v první minutě skóroval Hector. V 59. minutě sice srovnal Haidara, ale o minutu později se znovu trefil Hector a Lipsko nakonec prohrálo v Kolíně 1:2 a na první Bayern ztrácí už deset bodů.

Ve 31. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy RB Lipsko a VfB Stuttgart. Naposled se spolu tato mužstva utkala na půdě VfB, kde Lipsko zvítězilo 1:0 gólem Olma v 67. minutě. Dnes se ale bude hrát v Red Bull Aréně v Lipsku. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.