Frýdek-Místek – Uh. Brod 2:2 (kon.) | Vratimov – FKM Vysočina Jihlava 3:0 (kon.) | Blansko – Rosice 2:1 (kon.)
Vrchovina – D. Benešov 0:1 (kon.) | Kroměříž – Zlínsko 3:0 (kon.)
FK Frýdek-Místek
2:2 (1:1)
ČSK Uherský Brod
Sobota 28.08.2021, 10:15 • Stadion Stovky, Frýdek-Místek • Moravskoslezská fotbalová liga • 5. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (12:13:56)

Je konec dramatického utkání, které nakonec nemá vítěze, protože Frýdek-Místek remizoval s Uherským Brodem 2:2. Domácí sice vstoupili do zápasu velmi aktivně, ale jako první se z gólu radoval soupeř, konkrétně to byl v 11. minutě Jan Michalec. Ovšem o dvě minuty později udělal radost domácím příznivcům Marián Kovařík, jenž srovnal na 1:1. Do druhé části zápasu vstoupili hosté aktivněji a v 55. minutě je poslal do vedení 2:1 Václav Pavlíček. V 81. minutě mohl definitivně potvrdit výhru Uherského Brodu Švrček, ale neproměnil velkou šanci. V 90+2. minutě Frýdek-Místek získal pokutový kop, který proměnil Lukáš Raab.

Dnešní utkání sledovalo 193 diváků.

90+3
    90+2. Lukáš RAAB - 2:2

90+2
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    V nastavení zápasu je srovnáno na 2:2! K pokutovému kopu se postavil LUKÁŠ RAAB, který zakončil k levé tyči, zatímco gólman Jícha šel na druhou stranu.

90+2
    Petr Kratochvíl, který se nachází na střídačce hostů uviděl od sudího žlutou kartu za nevhodné chování.
    90. Penaltová situace.

90
    Byla nařízena penalta pro Frýdek-Místek! Domácí mají velkou možnost srovnat stav zápasu, když byl jeden z kádru domácích podražen ve vápně.

90
    Posléze se Michal Velner dopustil nedovoleného zákroku a Uherský Brod bude rozehrávat na své polovině.

89
    Hosté už jsou hluboko zatažení a Frýdek-Místek tak dává jeden centr za druhým do vápna soupeře, ovšem zatím to k ničemu nevede.

88
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Gettler, přichází Jaroněk.

88
    Marián Kovařík posléze ještě uviděl za nevhodné chování kartu žluté barvy.

87
    Frýdeckomístečtí se sice snažili dostat ke střele uvnitř vápna, ale nakonec se dopustili pouze ruky.

87
    Dominik Konečný opět odváděl dobrou práci na levé straně, ale jeho následný centr byl nepřesný a skončil pouze v zámezí za bránou Jíchy.

86
    Hostům se ale nepodařilo podržet míč na polovině soupeře a Frýdek-Místek se opět snaží dostat dopředu.

85
    Konec utkání je velmi nervózní a žlutou kartu uviděl za svůj faul u postranní čáry Michal Velner.

84
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Vengřinek, přichází Střižík.

83
    Dominik Konečný odcentroval míč z levé strany do vápna, kde se snažil vybojovat penaltu Marián Kovařík, ale na jeho divadlo mu sudí Rosický neskočil.

82
    Opět se hosté dostali dopředu po neúspěšném útoku Frýdku-Místku, ale následná střela z dvaceti metrů byla zblokována.
    81. Květon skvěle vychytal únik Švrčka!

81
    Jiří Švrček mohl definitivně potvrdit výhru Uherského Brodu, když se po velké chybě domácího obránce, kterého přeskočil míč, dostal naprosto sám na bránu Frýdku-Místku, ale Josef Květon předvedl nadvakrát fantastické zákroky!

80
    Josefíkovi se tentokrát nepodařilo narazit si se spoluhráčem a míč se dostal jen k domácímu brankáři.

79
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Michalec, přichází Švrček.

78
    Střídání v týmu FK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Vrbka, přichází Křenek.

77
    Posléze přišel rychlý útok Frýdku-Místku, ale centr z pravé strany skončil bezpečně v rukou gólmana Jíchy.

76
    Robin Josefík vymíchal domácí obránce a následně pálil zpoza vápna velmi nebezpečně, ale Josef Květon si znovu poradil.

74
    Tomáš Vengřinek se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho pokus byl špatný, protože trefil pouze zeď Uherského Brodu.

73
    Václav Pavlíček podrazil soupeře, za což uviděl žlutou kartu a navíc Frýdeckomístečtí získali přímý kop z dobré pozice.

73
    Jan Michalec dostal trochu prostoru a tak zkoušel vypálit z dálky, ale Květon s jeho pokusem neměl žádnou práci.

72
    Marián Kovařík má hlad po druhé brance v zápase, ale tentokrát do se svou dravostí přehnal a dopustil se faulu.

71
    Frýdek-Místek sice měl k dispozici rohový kop z levé strany, ale opět z toho nevzniklo nic vážnějšího.

70
    Je před námi posledních dvacet minut utkání a zatím bylo k vidění pouze jedno střídání, které navíc bylo vynucené zraněním. Střídačky obou mužstev jsou totiž značně omezené a například u domácího celku nenajdeme na lavičce žádného hráče narozeného před třetím tisíciletím.

69
    Centr hostujícího mužstva z levé strany skončil jen bezpečně v rukou Květoně, který rychle založil útok, ale ten nepřinesl nic velkého.

68
    David Venený tentokrát předvedl velmi dobrou práci směrem dozadu, když nenechal projít Juříčka a ještě získal odkop od brány svého celku.

67
    Michal Velner si skvěle poradil v důležitém souboji s Robinem Josefíkem, jelikož byl u míče jako poslední hráč Frýdku-Místku a mohl z toho být obrovský malér.

66
    Jaroslavu Juříčkovi se nepovedla práce s míčem, se kterým se dostal jen do zámezí a následuje tak autové vhazování Uherského Brodu.

65
    Frýdeckomístečtí ovšem poslední minuty převzali iniciativu a snaží se dobýt svatyni Filipa Jíchy.

64
    Robin Josefík se sice snažil dostat pryč z ofsajdové pasti na přihrávku, ale nakonec se v ni nachytal, což pomezní viděl a odmával.

63
    Ovšem centr do vápna odhlavičkoval hostující obránce a následný pokus Lukáše Raaba z voleje ani nemá cenu komentovat.

62
    Konečný se tentokrát vydal dopředu po levé straně a jeho následný pokus o centr zblokoval Flasar. Následuje tak rohový kop Frýdku-Místku.

61
    Po centru Dominika Konečného se dostal domácí hráč ke hlavičce, ale tu nezamířil přesně a míč skončil nějaký ten metr vedle levé tyče.

60
    Tentokrát ale Marek Flasar poslal k zemi Timofeje Barkova a Frýdeckomístečtí získali volný kop z levé strany.

60
    Hodina utkání je minulostí a Uherský Brod vede na půdě Frýdku-Místku poměrem 2:1.

59
    Válcovny sice drží balón na polovině soupeře, ale nemohou se dostat blíž k bráně Filipa Jíchy.

57
    Tentokrát sice přišel nákop na bránu Uherského Brodu, ale balón skončil jen bezpečně v rukou gólmana Jíchy.

56
    Frýdek-Místek musí opět tak aktivní jako v první půli, kdy mohl jít několikrát do vedení.
    55. Václav PAVLÍČEK - 1:2

55
    Uherský Brod právě vstřelil branku!
    Hosté jdou podruhé v zápase do vedení a je to 2:1! Vílem Gettler poslal skvělý míč za obranu, kde se ocitli hned dva hráči hostů naprosto osamocení a VÁCLAV PAVLÍČEK byl tím, který zakončil kolem Květoně k pravé tyči.

53
    Uherský Brod zatím je na začátku druhé poloviny zápasu aktivnější, než v té první a znovu se snaží prodrat za obranu soupeře.
    52. Josef Květon si poradil s přímým kopem soupeře.

52
    Následný přímý kop byl velice dobře zahrán a mířil do levé šibenice, ovšem Josef Květon se pořádně natáhl a zachytil balón do rukou! Skvělý zákrok.

51
    Nedovolený zákrok ze strany domácího celku a Uherský Brod bude mít k dispozici přímý kop z dobré pozice.

50
    Následně sudí hru přerušil, protože Martin Malenovský zůstal ležet na hrací ploše, ale vypadá to, že bude moct pokračovat.

49
    Frýdeckomístečtí se sice dostali ke střele zpoza vápna, ale tu dokázal zblokovat obránce soupeře.

47
    Domácí sice získali na začátku druhé půle rohový kop, ale ten nepřinesl nic vážnějšího.

46

Druhý poločas začne přibližně v 11:19.

První polovinu utkání máme za sebou a Frýdek-Místek hraje s Uherským Brodem smírně 1:1. Domácí sice vstoupili do zápasu velmi aktivně, ale jako první se z gólu radoval soupeř, konkrétně to byl v 11. minutě Jan Michalec. Ovšem o dvě minuty později udělal radost domácím příznivcům Marián Kovařík, jenž srovnal na 1:1. Frýdek-Místek si zatím vypracoval více šancí a je na míči častěji, ovšem to mu zatím tolik platné není. Uherský Brod spíše vyčkává na možné a rychlé protiútoky.

45+1

45+1
    Ke konci první půle ještě pálil na druhé straně Vílem Gettler, ale jeho pokus byl zblokován domácím obráncem.

45+1
    Žlutou kartu dostává Dominik Konečný (FK Frýdek-Místek).

45+1
    Lukáš Raab se snažil odcentrovat z pravé strany, ale nakonec se dopustil jen faulu.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

44
    Hosté se posléze dopustili faulu na polovině soupeře a Frýdek-Místek tak bude znovu u balónu.

43
    Tentokrát se srazili dva hráči a rozhodčí Rosický pro jistotu přerušil hru.

41
    Hosté tentokrát podrželi míč na své polovině, ale následný nákop nepřinesl nic velkého a k balónu se dostal jen Květon.
    40. David Kučera neproměnil velkou příležitost!

40
    David Kučera se po parádní přihrávce za obranu dostal do obrovské šance, ale musel si připravit míč na levačku a následně přestřelil bránu Uherského Brodu!

39
    Marián Kovařík si sběhl za obranu soupeře, ovšem nedokázal si zpracovat míč podle představ a navíc se ocitl jen v ofsajdu.

38
    Hosté jsou ke konci první poloviny utkání o něco aktivnější, ale stále je to Frýdek-Místek, který častěji podniká útoky a drží balón na kopačkách.

37
    Uherský Brod tentokrát zavařil domácí obraně, kterou vysvobodil pomezní rozhodčí, jenž zvedl praporek na znamení ofsajdového postavení.

36
    Centr z rohu vyhlavičkoval Blejchař, ale následně ještě přišla rána z voleje, se kterou si ale Květon dokázal poradit.

35
    Nepříjemná střela přišla od hostujícího hráče z pořádné dálky a Květon se nakonec musel natáhnout ke své levé tyči. Následuje rohový kop Brodu.

34
    Střídání v týmu ČSK Uherský Brod: ze hřiště odchází Košák, přichází Lorenc.

34
    Tentokrát Tomáše Vengřinka zradilo zpracování míče na hranici šestnáctky a následuje jen odkop od brány Jíchy.

33
    Kovařík skvěle dostal dopředu po pravé straně Juřícka, který měl dostatek času a místa na centr, ale ten se mu vůbec nepovedl a skončil až v zámezí na druhé straně.

32
    Frýdek-Místek drží míč v obranné řadě a Uherský Brod se ani nepokouší napadat rozehrávku domácích a opět se jen zatahuje na svou polovinu.

31
    Jan Michalec sice vybojoval míč u postranní lajny a snažil se vyslat dopředu Robina Josefíka, ale ten byl natěsno bráněn a nedokázal nic vymyslet.

30
    Půl hodina zápasu je u svého konce a Frýdek-Místek zatím hraje s Uherským Brodem smírně 1:1.

29
    Centr ze standardní situace letěl na přední tyč, kde jej odvrátil Košák. Posléze ale přiletěl další centr do vápna, který už skončil na hlavě Mariána Kovaříka, ale jeho zakončení letělo pouze nad bránu Jíchy.

28
    Ovšem Frýdek-Místek se znovu velice rychle dostal k míči a vydal se dopředu, kde po zblokovaném centru získal rohový kop z levé strany.

28
    Tentokrát se při útočném snažení dopustil faulu David Kučera a hosté mohou něco vymyslet a podržet balón na kopačkách.

27
    Hostům se v posledních minutách nedaří vůbec dostat k balónu na delší dobu a vše je momentálně v režii Frýdku-Místku.

26
    Následný centr byl přetažený a posléze se snažil vystřelit Michal Velner, ale jeho pokus zblokovala obrana Uherského Brodu.

25
    Václav Pavlíček skluzem zajel do soupeře a Frýdeckomístečtí tak získali volný kop z pravé strany zhruba tři metry od šestnáctky a rohového kopu.

24
    Tomáš Vengřinek tentokrát dloubáčkem za obranu hledal svého spoluhráče, ale ten na míč těsně nedosáhl, jinak by z toho byla velká šance.

23
    Nyní ovšem přišlo špatné přenesení hry domácích na levou stranu a bude z toho pouze autové vhazování Uherského Brodu.

22
    Frýdek-Místek každopádně vstoupil do dnešního zápasu aktivněji než soupeř a od úvodního výkopu si vypracoval více příležitostí, a také drží míč častěji na kopačkách.

21
    Hosté se zatím dopouštějí velkého počtu faulů, ale tentokrát volný kop domácích skončil opět a bezpečně v rukou Jíchy.

20
    Kovařík tentokrát hledal z pravého křídla před bránou Lukáše Raaba, který se skluzem snažil ještě zakončit, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

19
    A opět po centru do vápna přišlo zakončení, se kterým si ale už Filip Jícha dokázal poradit a chytil míč bezpečně do rukou.

18
    Znovu přichází faul ze strany hostů a Frýdek-Místek tak bude zahrávat další standardní situaci. Ta předešlá skončila šťastným gólem Kovaříka.

17
    Útok Frýdku-Místku po levé straně nepřinesl nic nebezpečného a následuje jen autové vhazování Uherského Brodu.

16
    Robin Josefík se snažil vybojovat balón ve středu hřiště, ale posléze jej vybojovala obrana domácích.

15
    Domácí mužstvo se sice opět snažilo něco vymyslet a dostat se dopředu, ale nakonec z toho byl jen útočný faul.
    13. Marián KOVAŘÍK - 1:1

13
    O dvě minuty později je ale srovnáno na 1:1! Po rohovém kopu se dostal ke hlavičce MARIÁN KOVAŘÍK, který zakončil do tyče, ale následně si gólman Jícha nedokázal poradit s míčem a srazil si jej do vlastní brány.
    11. Jan MICHALEC - 0:1

11
    Hosté otevírají brankový účet zápasu a vedou 1:0! Tentokrát z toho byl velice rychlý útok středem hrací plochy a obrana Frýdeckomísteckých nedokázala zachytit JANA MICHALCE, který zakončil k pravé tyči.

9
    Jan Michalec tentokrát sice předvedl po levé straně skvělý výpad, ale jeho následný centr se zařadil mezi ty neúspěšné, což znamená odkop od brány Josefa Květoně.

8
    Standardní situace hostů ale byla velice špatná, neboť po nesmyslné střele, která trefila prvního hráče přišel rychlý protiútok Lipiny, ale ten byl zakončen střelou nad svatyni Jíchy.

7
    Jan Michalec chtěl projít přes Jakuba Blejchaře, ale ten se dopustil jen nedovoleného zákroku a následovat tak bude volný kop Uherského Brodu.

6
    Domácí tým vstoupil do utkání velice aktivně a opět získal autové vhazování na své polovině.
    5. Rohový kop Frýdku-Místku gólem neskončil.

5
    Následná standardní situace nabídla velkou šanci, protože se ke střele dostal domácí hráč a následně také Lukáš Raab, ale gólman Filip Jícha zůstal nepřekonaný!

4
    Frýdeckomístečtí zkoušeli něco vymyslet také po pravé straně, ale tam pokus o centr Kovaříka zblokoval Václav Pavlíček a následuje rohový kop Dominika Konečného.

3
    Válcovny se snažily projít po levém křídle, ovšem k míči se nakonec dostal jen soupeř a to opět v rámci autového vhazování.

2
    Tomáš Vengřinek sice přišel o míč na pravé straně, ale z následného autového vhazování toho Uherský Brod moc nepředvedl.

1

FK Frýdek-Místek: Květon – Blejchař, Velner (C), Vrba, Juříček, Vengřinek, Kučera, Konečný, Barkov, Raab, Kovařík
    Náhradníci: Gergela – Klimeš, Kováč, Křenek, Šponer, Střižík

ČSK Uherský Brod: Jícha – Flasar, Gettler, Josefík (C), Košák, Malenovský, Michalec, Nevařil, Pavlíček, Venený, Vrága
    Náhradníci: Kratochvíl – Jaroněk, Lorenc, Švrček, Váňa

Rozhodčí: Rosický – Marek, Mayer.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Michal Raška

Branky: 13. Kovařík, 90+2. Raab (pen.) – 11. Michalec, 55. Pavlíček

Karty:   45+1. Konečný (FRM), 85. Velner (FRM), 88. Kovařík (FRM) – 73. Pavlíček (UBR), 90+2. Kratochvíl (UBR)

FK Frýdek-Místek: Květon – Blejchař, Velner (C), Vrbka (78. Křenek), Juříček, Vengřinek (84. Střižík), Kučera, Konečný, Barkov, Raab, Kovařík

ČSK Uherský Brod: Jícha – Flasar, Gettler (88. Jaroněk), Josefík (C), Košák (34. Lorenc), Malenovský, Michalec (79. Švrček), Nevařil, Pavlíček, Venený, Vrága

Rozhodčí: Rosický – Marek, Mayer