Chomutov – Liberec 1:6 (kon.) | Zlín – Havířov 5:2 (kon.) | Jihlava – Salzburg 4:2 (kon.)
Kladno – Vítkovice 0:0 (odl.) | Mountfield HK – K. Vary 1:2 (1:2 po s.n.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
Sparta – Olomouc 2:3 (po pr.) | Pardubice – Plzeň 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 1:4 (kon.)
Slavia – Motor ČB 3:4 (kon.)
HC Sparta Praha
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
HC Olomouc
Sobota 30.10.2021, 13:00 • Tipsport arena, Praha - Holešovice • DHL Extraliga juniorů • 15. kolo

Tímto vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne! (15:13:26)

Moravané si tak díky dvěma gólům Jana Kučery a skvělému brankáři Janu Špunarovi odváží cenné dva body. Sparta může vyčítat ztrátu jen sobě, protože se trápila v koncovce a neproměnila řadu šancí.

63:56
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Obrovská radost na straně Hanáků, kteří trestají další sparťanské zaváhání ve středním pásmu. K puku se znovu dostal JAN KUČERA, který úspěšnou střelou tváří v tvář Krbečkovi rozhoduje o vítězství Moravanů. Asistence: Daniel Ministr.

63:37
    Moravané však vyhráli buly a přesunuli hru před Krbečka, kde se však dlouho neohřáli a musí se bránit.

63:24
    Vzápětí je další sparťanská střela sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Mory.

63:19
    V těžké pozici dvakrát vypálil Slavíček, ale v obou případech byl brankář Olomouce na správném místě.

62:57
    Už se zdálo, že sparťané ztratí útočné pásmo, ale nakonec ho udrželi, přesto Špunar výrazněji zasahovat nemusel.

62:38
    Kotouč je znovu v moci sparťanů, kteří z vlastního pásma rozjíždí útočné tažení směrem k brance.

62:16
    Akci Sparty zastavuje nepřesná rozehrávka ve středním pásmu, po které se vydal do útoku jeden z Olomouckých, jenže v útočné třetině byl sám.

61:39
    Zapletal vyvezl puk do útočné třetiny, objel branku a vybojoval tím pásmo, jenže Olomouc se z něho sama vyhnala.

61:11
    Kotouč mají hosté, kteří za vlastní brankou uklidňují a pokouší se rozjet útočnou akci, ze které by rozhodli.

60:28
    Trojice sparťanů kombinuje v útočném pásmu, ale Zembol se na přední tyčce neprosadil.

60:10
    Úvodní vhazování vyhráli sparťané, což jim dává výhodu první útočné akce.

60:01

Celkem šedesát minut nerozhodlo, protože gól Jana Kučery ve vlastním oslabení rozhodl o dělbě bodů. Hanáci tak díky skvělému výkonu Jana Špunara slaví cenný bod, načež o dalším rozhodne nastavení.

60:00

59:39
    Domácí pálí ze všech stran, ale góly nepřichází, protože kotouče létají jen mimo brankovou konstrukci.

59:20
    Zakázané uvolnění Hanáků vrací hru před jejich branku. Do konce základní hrací doby zbývá necelá minuta.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 17. Hauser (Vitouch, Tůma), 32. Hauser (Ducháč) – 17. Ruda (Ministr), 46. Kučera (Tarnoczy), 64. Kučera (Ministr)

HC Sparta Praha: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Ducháč, Chvátal, Port – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
    HC Olomouc: Špunar – Kočí, Rajzík, Přecechtěl, Panáček, Stratil, Poledna – Tichý, Ministr, Kučera, Zapletal, Fasner, Matašovský, Tarnoczy, Ruda

Rozhodčí: Květoň – Svobodová, Zíka