Val. Meziříčí – Nový Jičín 1:0 (po pr.) | Kopřivnice – Opava 3:1 (kon.) | Kometa Brno B – Vel. Meziříčí 3:2 (po pr.)
Letňany – Mostečtí Lvi 2:3 (kon.) | Jablonec n/N – Nová Paka 2:3 (0:3 po s.n.) | Hronov – Dvůr Králové n. L. 10:4 (kon.)
Klatovy – Cheb 9:2 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Písek – Příbram 2:5 (kon.)
Řisuty – Kobra 2:4 (kon.)
HC Tábor
4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
BK Havlíčkův Brod
Středa 17.11.2021, 18:00 • ZS Tábor • 2. liga skupina Jih (ČR) • 16. kolo

Je tu konec! Havlíčkův Brod v padesáté třetí minutě snížil. V poslední minutě měl pak možnost vyrovnat, když hrál přesilovku šest na čtyři. Domácí ale s vypětím všech sil jednobrankový náskok ubránili a po krásné bitvě berou tři body. (20:12:59)

59:58
    Hosté mají v posledních sekundách obrovský tlak, nedaří se jim však zaměstnat brankáře!

59:42
    Bruslařům se nedaří trefit bránu.

59:23
    Střela Jan Klodnera byla tečována mimo.

58:56
    Střelu Michala Klimenta dorážel Luboš Voříšek! Na druhé tyči měl úplně volného Tomáše Mlynáře, které si však nevšiml!

58:47
    Bruslaři nyní budou hrát dokonce 6 na 4!

58:47
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Seidl – 2 min., podrážení).

58:33
    Domácí dostali kotouč pryč ze svého pásma, sbírají ho znovu Bruslaři.

58:00
    Vhazuje se před Dvořákem a hosté hrají v šesti bez gólmana!

58:00
    Oddechový čas pro hosty.

57:41
    Milan Dančišin si vybruslil do pravého kruhu, odkud vyslal nepříjemnou ránu. Martin Nedvěd se štěstím vyrazil letící kotouč milimetry vedle brány!

57:04
    Obrovská dělovka Ondřeje Šulka končí mimo bránu.

56:48
    Odražený kotouč doskákal až k Martinu Nedvědovi, jenž raději kotouč podržel. Vhazuje se po jeho levačce.

56:13
    Střela Tomáše Mlynáře vypadla Dvořákovi z náručí. Poblíž však nebyl nikdo z hostů, kdo by dorážel.

55:37
    Domácí rozehrávají zpoza své brány.

55:05
    Bruslaři se osvobozují. Z jejich oslabení zbývá necelá minuta.

54:05
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Nepokoj – 2 min., držení).

54:04
    Obrovskou dělovku vypálil z pozice mezikruží Jakub Matušík! Dobře umístěnou ránu sebral Martin Nedvěd lapačkou!

53:18
    Z ostrého levého úhlu pálil David Kalač. Dvořák s jistotou kotouč pokryl.

52:14
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté se necelých osm minut před koncem dostávají na dostřel! Luboš Voříšek vybojoval v útočném pásmu kotouč a pohotově ho posunul na levou stranu, odkud z první střílel JAN BULÍN, který dramatizuje závěr třetí třetiny. Asistence: Luboš Voříšek, Jakub Čejka

51:07
    Jan Radoš vystřelil od modré čáry. K dorážce se málem dostal Milan Dančišin, havlíčkobrodský gólman ale po puku chmátl dříve.

50:00
    Deset minut před koncem Tábor drží dvoubrankový náskok. Bruslařům se nedaří vytvořit si větší šanci a závěr utkání zdramatizovat.

49:24
    Po rychlém přechodu do útočného pásma střílel z pravého kruhu Patrik Zayml. Mířil ale jen doprostřed brány, kde stál připravený Nedvěd.

48:37
    Za bránou domácích vybojoval kotouč Marek Tecl, který se následně ještě obtočil okolo tyče. Dvořák se však včas přitiskl k mantinelu.

47:49
    Hosté si špatně nahráli, a píská se tak zakázané uvolnění.

47:07
    Kamil Černý vystřelil od modré. Kotouč pak poskakoval po brankovišti, kde se pohyboval Lukáš Prášek. K puku se ale jako první dostali obránci Havlíčkova Brodu.

46:14
    Lukáš Prášek napřáhl z pozice pravého kruhu. Martin Nedvěd měl však dobrý výhled a letící puk vyrazil mimo tři tyče.

44:56
    Na druhé straně Jan Bulín tečoval nahození od modré čáry. Kotouč však těsně minul domácí svatyni.

44:28
    Jakub Matušík zadovkou uvolnil Josefa Hasmana, jehož pokus ale obrana hostů zablokovala.

43:21
    Střela Tomáše Mlynáře z mezikruží skončila mimo táborskou bránu.

42:24
    Luboš Voříšek se s Jakubem Čejkou dostal do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný ale nedokázal přihrát, a za šance tak nic nebylo.

42:12
    Střela Vladimíra Škody skončila po teči v ochranné síti.

41:34
    Po nepřesné nahrávce domácích se situace jeden na jednoho dostal David Kalač. Ze souboje vyšel vítězně bek Tábora.

40:44
    Po tvrdém, ale čistém zákroku zůstal na ledě ležet Marek Tecl. Po několika desítkách sekund se však oklepal a nakonec odjel na střídačku sám po svých.

40:25
    Tábor i potřetí vyhrál úvodní buly třetiny. Tentokrát však se však k zakončení dostal, a útok tak může založit Havlíčkův Brod.

40:01

Dlouho to vypadalo, že druhá třetina skončí, hlavně díky kvalitním výkonům hostujícího brankáře, bez branky. Tábor se ale v závěrečných minutách prosadil hned dvakrát za sebou, a do třetí periody si odnáší slibný dvoubrankový náskok.

40:00

39:42
    Střelu Ondřeje Šulka z pravého kruhu vyrazil brankář na levou stranu, odkaď přišla střela z první. Nedvěd ale při přesouvání vyrazil bránu a hra se tedy přerušuje.

38:37
    Domácí jsou nyní na koni a motají obranu hostů.

38:00
    Tábor právě vstřelil branku!
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! V signalizovaném vyloučení dostal přesnou přihrávku na pravou stranu KAMIL ČERNÝ, proti jehož střele z první se nestačil Nedvěd včas přesunout. Asistence: Jakub Matušík, Tomáš Hajič

37:04
    Domácí jdou potřetí v tomto utkání do vedení! Tomáš Hajič vybídl ke střele PATRIKA ZAYMLA, který z pozice levého kruhu zamířil přesně pod břevno, kam havlíčkobrodský gólman nedosáhl. Asistence: Tomáš Hajič, Lukáš Prášek

36:15
    K odraženému kotouči se dostal jako první Jan Bulín, jenž se dostal do úniku! Kotouč ale chytil pozdě a aby vystřelil, musel zastavit a obrátit se k bráně. I tak řádně prověřil Tadeáše Dvořáka.

35:45
    Ke střele z předbrankového prostoru se dostal Milan Dančišin. Byl již ale moc blízko, brankář hostů smazal všechna volná místa.

35:10
    V dobré střelecké pozici na vrcholku levého kruhu se ocitl Michal Kliment. Po přihrávce z prostřed hřiště vypálil z první, trefil však jen v dobré pozici stojícího Tadeáše Dvořáka.

33:58
    Po půlminutové bitvě u mantinelu se dostali ke kotouči hosté. Dobrou rychlost nabral Marek Tecl, jehož bekhendové zakončení vytáhl Dvořák ramenem.

32:54
    Josef Hasman našel samotného Lukáše Endála, jehož zakončení jen těsně neskončilo v bráně! Domácí mohli vzápětí dorážet do prázdné brány, hru ale přerušil rozhodčí, který odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.

32:22
    Hosté se řítili do přečíslení tři na jednoho. Situaci však vůbec nezvládli a nedostali se ani ke střele.

31:52
    Dobrou střeleckou pozici měl na levém kruhu Josef Hasman. Jeho přízemní střelu ale Nedvěd zlikvidoval.

31:32
    Nahození Ondřeje Šulka neprošlo přes změť těl před havlíčkobrodskou bránou.

30:28
    S nepříliš prudkou střelou Dominika Havelky od modré čáry neměl brankář hostů problém.

30:09
    K zakončení z blízkosti se málem dostal Jakub Matušík. Hosté mu na poslední chvíli zablokovali hokejku.

29:26
    Táborská hra se nyní rozpadla. Ani Bruslařům se však nyní nedaří založit útok.

28:52
    Z ostrého úhlu pálil Milan Dančišin. Nedvěd tento pokus bez problémů vyrazil do rohu kluziště.

27:38
    Bruslaři nyní svého soupeře tlačí, nedaří se jim ale dostat do zakončení.

26:59
    Miroslav Třetina zavezl kotouč do útočné třetiny a nahrál za sebe Jiřímu Benákovi. Havlíčkobrodský obránce střelou však trefil pouze táborského hráče.

26:09
    Střela od modré z hole Tomáše Hajiče zaplula do Nedvědovy lapačky.

25:36
    Lukáš Endál se tlačil do havlíčkobrodské brány. Kotouč vyjel k Milanu Dančišinovi, jehož dorážku zlikvidoval výborný Martin Nedvěd.

25:05
    Hosté se vyhozením osvobozují.

24:31
    Střelou ze vnitřku levého kruhu se prezentoval Lukáš Endál. Mířil však špatně a trefil pouze havlíčkobrodského brankáře.

24:17
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Třetina – 2 min., hákování).

23:50
    K dorážce po střele od modré čáry se dostal Jakub Matušík, netrefil se však ideálně a zasáhl jen gólmana.

23:27
    Lukáš Endál střílel z pravého kruhu. Trefil se však pouze doprostřed brány, kde byl připravený Nedvěd.

23:16
    Bruslaři se dostali ke kotouči a vyhazují.,

23:02
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Vacík.

22:49
    Havlíčkobrodský gólman neviděl střelu Dominika Havelky od modré čáry. Letící kotouč ho pro hosty naštěstí trefil.

22:30
    Ondřej Šulek se hrdinně vrhnul mezi dvojici bránících hráčů. Na přesilu ale nestačil a přišel o kotouč.

21:54
    Nadvakrát nyní překazil táborskou akci Jan Klodner. Domácí jsou ale stále u kotouče.

21:21
    Patrik Zayml výborně připravil střeleckou pozici Lukáši Práškovi. Tomu však střela z první nesedla, a brankář hostů tak měl čas letícímu kotouči nastavit vyrážečku.

20:55
    Bruslaři se tlačili do brány domácích. Tadeáš Dvořák si ale našel kotouč a přikryl ho lapačkou.

20:17
    Domácí se rychle dostali do úročného pásma. Střelou z ostrého úhlu vyzkoušel Nedvědovu pozornost Ondřej Šulek. Havlíčkobrodský gólman však nenechal u tyče žádnou mezírku.

20:01

Je za námi první třetina, ve které byli po většinu času více na kotouči domácí, kteří se také dvakrát dostali do vedení. Vlastními hrubými chybami ale nechali hosty pokaždé vyrovnat. Skóre je tak po dvaceti minutách nerozhodné 2:2.

20:00

19:59
    V poslední sekundě se natlačil do brány Lukáš Prášek. Nedvěd však brankoviště uhájil.

19:47
    Závěr třetiny se odehrává se středním pásmu.

19:01
    Vladimír Škoda zkusil vystřelit po zemi a k tyči. Nedvěd se ale natáhl dostatečně a vyrazil puk betonem.

18:31
    Obrana Bruslařů srazila další střelu. Tentokrát zo zkoušel Josef Hasman.

17:38
    Bruslaři jsou teď na koni a dorážejí na brankáře domácích.

16:36
    Hosté znovu vyrovnávají! I podruhé jim k tomu domácí dost dopomohli. Jeden z táborských obránců ztratil ve vlastním pásmu kotouč, ke kterému se dostal Tomáš Mlynář. Přes Jana Bulína se dostal Kotouč až k JAKUBU ČEKJOVI, jenž z bezprostřední blízkosti překonal Tadeáše Dvořáka. Asistence: Jan Bulín, Tomáš Mlynář

16:21
    Nahození Jana Bulína schoval Dvořák v lapačce. Brankář Kohoutů ještě stihl rozehrát.

15:48
    Lukáš Kříž dvakrát vystřelil od modré čáry, ani jednou však netrefil zařízení.

14:35
    Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, jenže první se k němu dostali domácí. Ti znovu puk vyhazují pryč z nebezpečné zóny.

13:58
    Domácí se však dostali ke kotouči, který ihned opouští jejich obranné pásmo.

13:44
    Bruslaři jsou rozestavení v útočném pásmu a kombinují.

13:11
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Hasman – 2 min., podrážení).

12:33
    Domácí využívají přesilovou hru! Kamil Černý vystřelil od modré čáry. Nedvěd jeho ránu vyrazil pouze před sebe, kde stál připravený JAKUB MATUŠÍK, jenž dorazil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Kamil Černý, Radek Seidl

12:26
    Z levého kruhu střílel z první Ondřej Šulek. I jeho rána však byla sražena mimo bránu.

11:56
    Hosté si nyní nahráli rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

11:41
    Bruslaři vyhazují kotouč.

11:16
    Střelu Dominika Havelka srazil jeden z bránících hráčů do rohu kluziště.

10:58
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (T. Ludvík – 2 min., sekání).

10:27
    Kamil Černý vyzval své spoluhráče nahozením k dorážce. Kotouč se však od Nedvědových betonů odrazil do rohu kluziště.

10:00
    Domácí se dostali ke kotouči, který ihned letí až za bránu hostů.

09:53
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Klodner – 2 min., nedovolené bránění).

08:59
    V Táboře je vyrovnáno! Tadeáš Dvořák vyrobil obrovskou chybu, když se nechal za bránou obrat o kotouč Jakubem Čejkou. Ten ihned přihrál před bránu TOMÁŠI MLYNÁŘOVI, jenž trefil prázdnou bránu. Asistence: Jakub Čejka

08:15
    Lukáš Endál se s obráncem na zádech protlačil až na spodek levého kruhu a z otočky zakončil. Nedvěd si tento pokus pohlídal.

07:51
    Martin Nedvěd si připsal pěkný zákrok, když vyrazil střelu Radka Seidla směřující pod břevno.

07:20
    Luboš Voříšek zkusil trefit mezírku mezi Dvořákovými betony. Gólman domácích však tuto variantu čekal a včas betony sklapl.

07:20
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor (Kříž – trestné střílení, podrážení).

06:37
    Na druhé straně dostal dost času na zakončení v pravém kruhu Jakub Čejka. Dvořák však jeho ránu reflexivně vyrazil.

06:07
    Hosté jdou do vedení! Jakub Matušík držel kotouč za hostující bránou. Nakonec našel v předbrankovém prostoru RADKA SEIDLA, jenž z první prostřelil Martina Nedvěda. Asistence: Jakub Matušík, Ondřej Šulek

05:48
    Hodně prostoru dostal Ondřej Šulek. Měl ještě možnost nahrát, rozhodl se však vzít zakončení na sebe. Jeho střela byla nakonec zablokovaná.

05:08
    Lukáš Prášek se tlačil do havlíčkobrodské brány. Nedokázal však zakončit.

04:41
    Domácí špatně rozehráli a rozhodli se vystřídat. Kotouč mají v moci hosté.

03:52
    Na druhé straně rozjížděl útok Luboš Voříšek. Domácí ho ale zarazili v samotném zárodku.

03:25
    Jakub Matušík motá havlíčkobrodské obránce, nedaří se mu však najít volného spoluhráče.

02:29
    Havlíčkobrodskou bránu objel Tomáš Hajič. Nedvěd se sice přesunul včas, k dorážce se ale dostal Vladimír Škoda. Ten z první minul bránu hostů.

01:29
    Do velké šance se málem dostal David Košťál! Skoro se dostal do úniku, na poslední chvíli ho však domácí obránci dostoupili.

01:07
    Nahození Tomáše Pařízka skončila na holi jednoho z Kohoutů, u kotouče jsou však stále hosté.

00:14
    Hosté vyhráli vhazování a ihned se dostali ke střele. Zpoza brány našla přihrávka v dobré střelecké pozici Ondřeje Šulka, který prověřil havlíčkobrodského gólmana.

00:01

Hockey Club Tábor: T. Dvořák (Kolář) – Kříž, Radoš, Pařízek, Havelka, Černý (A), Hajič, Hubata, Čížek – Šulek, Matušík, Prášek, Chocholoušek, Dančišin, Škoda (C), Zayml, Hasman, Seidl (A), Endál. Trenér. Györi.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (M. Novák) – Nepokoj, Klodner, Benák, Kliment (A), Janoušek – Mlynář, Bulín, Tecl, Košťál, Voříšek, Kalač, J. Ludvík, T. Ludvík (C), Vacík, Čejka, Třetina. Trenér: Konečný.

Rozhodčí: Mejzlík – Nechvátal, Kubíček.

Hockey Club Tábor po drobném zaváhání v Příbrami se jihočeský klub pevně usadil jako neohrožený lídr skupiny Jih. Tábor zvítězil ve čtyřech zápasech za sebou, přičemž poslední dvě výhry jsou z ledů soupeřů (Klatovy, Kobra Praha) shodně v poměru 4:1.

Kanadské bodování:

1. Lukáš ENDÁL 27 (15+12)
    2. Jakub MATUŠÍK 26 (9+17)
    3. Josef HASMAN 21 (11+10)
    4. Ondřej ŠULEK 21 (8+13)
    5. Tomáš HAJIČ 16 (5+11)

BK Havlíčkův Brod měl pěknou sérii tří výher, která však byla ukončena hned dvojím zaváháním na domácím ledě. Nejprve Kobrou Praha 3:6 a následně překvapivě i týmem Řisut výhra 5:4 po prodloužení.

1. Tomáš MLYNÁŘ 16 (6+10)
    2. Luboš VOŔÍŠEK 15 (2+13)
    3. Jan BULÍN 14 (8+6)
    4. Jakub ČEJKA 13 (7+6)
    5. Petr KUCHTA 12 (5+7)

Táborská megastar Jakub Matušík má zkušenosti v působení u soupeře z let 2018-20, kdy odehrál za klub uz Vysočiny čtyřicet devět zápasů se skvělou bilancí 56 bodů (16+40). Ještě více spjat s havlíčkovým Brodem je Lukáš Endál, který průběžně strávil za BK necelých dvanáct sezón. Oba zmínění hráči vedou kanadské bodování družstva Tábora.
    Za BK Havlíčkův Brod nastupuje produktivní Luboš Voříšek, který pro změnu zná velmi dobře prostředí táborské hokejové šatny, kde působol v letech 2006-11.

Hockey Club Tábor (1) přivítá na svém ledě BK Havlíčkův Brod (5). Papírovým favoritem je domácí družstvo, které uspělo i ve dvou vzájemných zápasech.

Vzájemná utkání:

BK Havlíčkův Brod – HC Tábor 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Branky: 31. Bulín – 26. a 55. Seidl, 4. Hasman, 22. Dančišin, 28. Havelka, 57. Hajič

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 33. Endál, 46. Matušík, 47. Škoda – 7. Holenda, 22. Kuchta

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 7. Seidl (Matušík, Šulek), 13. Matušík (Černý, Seidl), 38. Zayml (Hajič, Prášek), 38. Černý (Matušík, Hajič) – 9. Mlynář (Čejka), 17. Čejka (Bulín, Mlynář), 53. Bulín (Voříšek, Čejka)

HC Tábor: T. Dvořák (Kolář) – Kříž, Radoš, Pařízek, Havelka, Černý (A), Hajič, Hubata, Čížek – Šulek, Matušík, Prášek, Chocholoušek, Dančišin, Škoda (C), Zayml, Hasman, Seidl (A), Endál. Trenér. Györi.

Rozhodčí: Mejzlík – Nechvátal, Kubíček