Motor ČB – Litvínov 1:6 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:2 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 5:3 (kon.)
Zlín – Třinec 1:4 (kon.) | Liberec – Plzeň 1:0 (kon.) | Kladno – Pardubice 3:1 (kon.)
Sparta – Olomouc 6:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Pátek 25.02.2022, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 56. kolo

Vítkovičtí v dnešním slavnostní zápase vítězí zcela zaslouženě nad Brnem a připisují si do tabulky tři důležité body. První třetina vyšla lépe hostům, kteří jako první vstřelili branku, dvě Fridrichovy tyče se do celkového účtu nemohly zapsat. Vítkovičtí našli ve druhé části svůj rytmus a zcela si Kometu podmanili, což podtrhli třemi brankami. Třetí část byla z pohledu gólů vyrovnaná, ale byli to vítkovičtí, kteří pokračovali ve své nastolené hře, která jim vyhovovala a soupeři příliš prostoru nedávali. Do prázdné klece pečetil domácí výhru Marosz.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a víkendu a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (20:35:00)

59:55
    Ještě jeden jednodušší zákrok pro domácího Stezku.

59:46
    Vítkovice dostávají puk do středního pásma.

59:32
    Brňané to ještě zkusí, Tomek znovu sprintuje na střídačku.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Necelou minutu před třetí sirénou se trefuje do prázdné klece dalekonosnou střelou ROSTISLAV MAROSZ – 4:2. Asistence: Petr Fridrich, Roman Polák.

58:46
    Hostující Tomek znovu míří na střídačku!
    58:38 Martin ZAŤOVIČ - 3:2

58:38
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté využívají početní výhody, Mueller si dobruslil do volného prostoru, vystřelil puk na branku a MARTIN ZAŤOVIČ s mírnou těší snižuje na rozdíl jediné branky – 3:2. Asistence: Peter Mueller, Adam Zbořil.

58:28
    Za domácí brankou vyhrávají puk hosté.

58:17
    Hostující trenéři si berou oddechový čas, po něm zůstává Tomek na střídačce.

58:17
    Za sekání je vyloučen domácí Koch, Kometa má k dispozici přesilovku.

57:49
    Vítkovice neudržely puk na modré, musejí znovu vycouvat.

57:34
    Domácí se stahují kolem brněnské klece.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 31. R. Bondra (Marosz), 37. Fridrich (R. Bondra, J. Hruška), 40. A. Solovjov (J. Hruška, Lakatoš), 60. Marosz (Fridrich, R. Polák) – 7. P. Holík (P. Mueller), 59. Zaťovič (P. Mueller, A. Zbořil)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – Dej, Marosz, Lakatoš – R. Bondra, J. Hruška (A), Fridrich – J. Krejsa, Flick, Lednický – Bernovský, Chlán, Melovský.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Kometa Brno: Tomek (Schnattinger) – Kučeřík, Roth, Ďaloga, Bartejs, Gulaši (A), Tansey, L. Doudera – Zaťovič (C), P. Holík, P. Mueller (A) – Kollár, Krištof, Šalé – Vincour, A. Zbořil, L. Horký – R. Pavlík, Malý, Rákos.
    Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: P. Obadal, P. Stano – D. Klouček, P. Šimánek

Diváci: 5 325