Banská Bystrica – HC Slovan 5:4 (1:0 po s.n.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 2:3 (2:3 po s.n.) | Trenčín – Spišská N. Ves 0:0 (zruš.)
Nové Zámky – Košice 5:0 (kon.) | Prešov – Nitra 3:4 (po pr.) | Poprad – Zvolen 2:3 (kon.)
HK Poprad
2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
HKM Zvolen
sk Pátek 25.02.2022, 19:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 41. kolo

Zvolen víťazí nad Popradom 3:2. Víťazný gól strelil v 57. minúte Kotvan. (21:24:25)

59:31
    Ully hľadal Mlynaroviča pred bránou, ten zblízka iba do Trenčana.

59:19
    Mlynarovič v šanci po prihrávke od mantinelu, ale neprestrčil puk popri žŕdke. Doslova po ňom vyštartoval Leskinen.

Oddychový čas domácich.

58:55
    Valluš opúšťa svoju bránu.

58:22
    Vandas prihrával bekhendom do lepšej pozície pred bránu D. Bondrovi či Mlynarovičovi, ale hostia prihrávku dokázali zblokovať.

57:00
    Zvolen dal gól!
    Tri minúty pred koncom tretej tretiny ide Zvolen do vedenia! Mlynarovič najprv schytal tvrdú strelu, bol na kolenách, následne sa mu už nepodarilo zblokovať ďalšiu strelu, ktorú vyslal OLDRICH KOTVAN, ten príklepom namieril presne do ľavého horného rohu.
    Asistencia: Jeremy Roy

56:12
    Drgoň pálil cez celé klzisko a získal buly v útočnom pásme.

54:59
    Leskinen išiel s pukom priamo na bránu, snažil sa dostať cez brániaceho hráča, puk napokon prikryl popradský gólman.

54:08
    Popradčania sa pozreli do útočného pásma, ale boli bez puku.

53:23
    Aj Kotvanovo zakončenie kryla lapačka Valluša. Zvolen však neustále útočí a jednoznačne ide za víťazným gólom.

52:28
    Valluš dobre vypichol puk hokejkou a znemožnil tak Viedenskému zasunúť puk za bránkovú čiaru.

51:50
    Roy si urobil priestor na zakončenie, jeho strela po ľade prešla cez bránkovisko mimo brány.

50:45
    Saracino namieril do lapačky Valluša, nasleduje reklamná prestávka.

50:15
    Bránka Zvolena je mierne posunutá, rozhodcovia si to zatiaľ nevšimli, hra pokračuje.

49:20
    Zvolenčania vyšli víťazne z bojov pri mantineli, do streleckej pozície sa dostal Viedenský, ale ani on nedokázal prestreliť Valluša.

48:12
    Krieger sa poctivo vrátil do defenzívy a odobral puk D. Bondrovi.

47:20
    Mikúš našiel krížnou prihrávkou v dobrej pozícii na osi klziska Kubku, ten mieril iba do gólmana.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 8. Arniel (Demo, Livingston), 39. Mlynarovič (D. Bondra, Valluš) – 18. Chlepčok (Meliško), 25. Csányi (Roy), 57. Kotvan (Roy)

HK Poprad: Valluš (27. Tomek, 29. Valluš) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Hudec, Demo, Rymsha, Šeliga – Ully, Arniel, Livingston – D. Bondra, Mlynarovič, Svitana – Valigura, Paločko, Vandas – Sokoli, Petráš, N. Bondra
    HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Hain, Kotvan, Roy, Diakov, Kubka, Meliško, Brumerčík, Sládok – Puliš, Viedenský, Jedlička – Osterberg, Krieger, Leskinen – Saracino, Mikúš, Csányi – Chlepčok, Marcinek, Török

Rozhodčí: Smrek, Korba – Šefčík, Gegáň