Pittsburgh – New Jersey 1:6 (kon.) | Florida – Columbus 3:6 (kon.) | NY Rangers – Washington 4:1 (kon.)
Toronto – Minnesota 3:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.) | Seattle – Boston 2:3 (po pr.)
Vancouver – Calgary 7:1 (kon.) | San Jose – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
San Jose Sharks
4:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
New York Islanders
Pátek 25.02.2022, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké páteční ráno. (07:37:00)

Hity: 32:19

Zápas je u konce, z vítězství 4:3 se po samostatných nájezdech raduje domácí San Jose, Islanders odjíždí poraženi. Skóre zápasu otevřeli hosté, jako první se trefil po šikovné teči Brock Nelson. Jenže domácím se povedlo skvěle zareagovat. Nejprve přišlo rychlé vyrovnání Alexandra Barabanova z přesilovky a otočku poté za necelé dvě minuty dokonal ukrytou střelou Jasper Weatherby. Ve druhé třetině se jako první opět prosadili hosté, svůj jubilejní čtyřstý gól v NHL vstřelil Zach Parise. V závěru třetiny sice vrátil vedení domácím Logan Couture, ale už po 19 sekundách bylo opět vyrovnáno, o což se postaral Adam Pelech. Ve třetí třetině branka nepadla, takže se šlo do prodloužení. V něm byli aktivnější hosté, dokonce dvakrát trefili tyčku, ale zápas nerozhodli. Došlo tak na nájezdy, ve kterých se prosadil pouze kapitán San Jose Logan Couture, který pro svůj tým zápas rozhodl.

V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.
    Autorem vítězné branky je LOGAN COUTURE.
    Brock NELSON

3. série
    1:0
    Brock Nelson střílel na lapačku, ale tu měl Reimer v pohotovosti, takže Sharks vítězí!
    Tomáš HERTL

2. série
    1:0
    Tomáš Hertl zakončoval bekhendem, ale skvělý zákrok lapačkou předvedl Sorokin.
    Mathew BARZAL

2. série
    1:0
    Mathew Barzal neuspěl, trefil jen beton Reimera.
    Logan COUTURE

1. série
    1:0
    San Jose jde do vedení, mezeru mezi betony Sorokina trefil Logan Couture.
    Anthony BEAUVILLIER

1. série
    0:0
    Jako první se rozjel Anthony Beauvillier. Zkusil rychlou kličku do bekhendu, ale trefil jen vyrážečku Reimera.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 16. Barabanov (B. Burns, Hertl), 18. Weatherby (Viel), 37. Couture (R. Merkley, Hertl), rozh. náj. Couture – 15. Nelson (Mayfield, Bellows), 33. Parise (Aho, Barzal), 37. Pelech (Barzal, Parise)