Pittsburgh – New Jersey 1:6 (kon.) | Florida – Columbus 3:6 (kon.) | NY Rangers – Washington 4:1 (kon.)
Toronto – Minnesota 3:1 (kon.) | Nashville – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.) | Seattle – Boston 2:3 (po pr.)
Vancouver – Calgary 7:1 (kon.) | San Jose – NY Islanders 4:3 (1:0 po s.n.)
New York Rangers
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Washington Capitals
Pátek 25.02.2022, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:53:14)

Utkání sledovalo 18 006 diváků.

Česká a slovenská stopa

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 19:25

Trestné minuty: 12:8

Utkání je u konce a domácí se mohou začít radovat z výhry a dvou bodů. Ve třetí třetině jsme viděli snahu hostů zvrátit nepříznivý stav, jenže hned v úvodu třetiny nevyužili přesilovku a tak přišel trest v podobě gólu Chrise Kreidera. A když pak Ovečkin nevyužil svůj brejk, a z protiútoku udeřil Barclay Goodrow, mohli se tým z New Yorku definitivně uklidnit. Jediné, co dnes může domácí mrzet, je nevychytaná nula Igora Šesťorkina, který o ni přišel na konci předposlední minuty po gólu Alexandra Ovečkina. I tak New York vyhrál 4:1 a je na druhém místě Metropolitní divize se 71 body. Washington je ve stejné divizi čtvrtý s 65 body.

59:40
    Víc už ale hosté nezvládnou, New York drží puk u mantinelu.
    58:58 Alexandr OVEČKIN - 4:1

58:58
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to domácím nakonec nevyšlo. Washington vyhrál v útočném pásmu buly, Kuzněcov přihrál před branku, kde byl na chvíli nepokrytý ALEXANDR OVEČKIN a ten zblízka sklepl puk do míst, kde Šesťorkin nedosáhl – 4:1. Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

58:35
    Domácí drží puk, už se s ním ale nikam zvlášť neženou. Hlavně chtějí svému brankáři pomoci s čistým štítem.

57:34
    Jak Ryan Lindgren, tak i Conor Sheary dostali dvouminutové tresty za sekání a hrubost a rovnou zamířili do kabin.

57:34
    Bude se nám zase vylučovat, neboť v pásmu New Yorku se po krátkém osekávání do sebe pustili domácí Lindgren a hostující Sheary.

57:15
    New York je v plném počtu.

57:03
    Šesťorkin zastavuje střelu ze střední vzdálenosti a přerušuje hru. Samsonov se vrací do branky, neboť na trestné lavici se už Gauthier chystá na návrat do hry.

56:44
    Od vlastní branky zahajuje postupnou akci Carlson, jde to ale do plných.

55:59
    Washington hraje v šesti, je tu dlouhá power-play Washingtonu!

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 13. Zibanejad (Lafreniere, Z. Jones), 39. Lafreniere (R. Lindgren), 47. Kreider (A. Fox, Zibanejad), 52. Goodrow (K. Rooney, Reaves) – 59. Ovečkin (Kuzněcov)

New York Rangers: Šesťorkin (A. Georgijev) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba, K'A. Miller, B. Schneider, Z. Jones – Lafreniere, Zibanejad, Kreider (A) – Dryden Hunt, R. Strome, Panarin (A) – J. Gauthier, M. Barron, McKegg – Reaves, K. Rooney, Goodrow (A).
    Trenér: Gerard Gallant

Washington Capitals: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Snively – Oshie, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: McCauley, Pochmara – Shewchyk, Cherrey

Diváci: 18 006