Pardubice – Č. Budějovice 3:3 (kon.) | Olomouc – Bohemians 1905 0:0 (kon.) | Zlín – Plzeň 1:2 (kon.)
Ostrava – Liberec 1:1 (kon.)
FC Baník Ostrava
1:1 (1:0)
FC Slovan Liberec
Sobota 05.03.2022, 18:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 24. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na počtenou. (19:59:47)

Je dobojováno. Aktivněji do zápasu vstoupil Baník, který mohl udeřit v 9. minutě, ale po rohu Falty zachránila hosty tyč. Domácí se však radovali v 19. minutě, když se po centru Fleišmana prosadil Ladislav Almási. Ostrava se poté nadále snažila o další gól, ale k její smůle se ho nedočkala. Naopak krátce před pauzou mohla inkasovat, ale Matouška skvěle vychytal Laštůvka.

Do druhé půle ale nastoupil úplně jiný Baník. Hosté tápající domácí málem potrestali už těsně po přestávce, ale to ještě Ostravu zachránil Laštůvka. Slezané byli ovšem za svůj pasivní přístup potrestáni v 79. minutě, kdy centr Frýdka přetavil ve vyrovnání Jan Mikula. Oba týmy se tak musí spokojit se remízou 1:1.

90+3

90+3
    Baník teď kombinoval na vlastní polovině a ani nákop Laštůvka nebyl úspěšný.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90+1
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Michal Fukala.

90
    Akci Baníku zakončoval před malým vápnem ve skluzu Klíma, ale bránu minul. Veškerý vzruch byl zbytečný, jelikož sudí opět opožděně odmával ofsajd.

88
    Zcela evidentní dvoumetrový ofsajd měl před sebou pomezní sudí, který akci Slovanu, po níž zvonila tyč, ještě nechal alibisticky a nesmyslně dohrát. Rozehrávat budou domácí.

87
    Mikula velmi dobře sklepl na Višinského, ale ten se nakonec k míči přes ostravské beky nedostal.

85
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Theodor Gebre Selassie.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Daniel Tetour.

84
    Fleišman si nyní nerozuměl s Boulou a akce Baníku tak skončila. Následuje střídání a odkop v podání Knoblocha.

83
    Odražený míč po centru padal na hranici penalty, kde jej v těžké pozici zakončoval Tupta. Jeho pokus však letěl vysoko nad.

82
    Ndefe nyní sice ubránil standardní situaci, ale hosté mají k dispozici ještě rohový kop.

81
    U střídaček nyní došlo k ostrému střetu, po kterém zůstává jeden z hostů v nefotbalové pozici na trávníku. Je pískáno proti Baníku a žlutou kartu za svůj zákrok navíc dostal Jiří Fleišman.
    79. Jan MIKULA - 1:1

79
    Liberec právě vstřelil branku!
    Baník si tak dlouho koledoval až přichází zasloužené srovnání Slovanu. Na centr z levé strany si na zadní tyči naběhl JAN MIKULA, který propasíroval míč přes Laštůvku až do sítě.

77
    Frýdek se po levé straně dostal příliš snadno do vápna a tak dlouho otálel s pasem, až jej zastavil skluz Pokorného. Hostující hráč pádu hodně přidal a penalta se tak nepíská.

74
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jiří Klíma.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Ubong Moses Ekpai.

73
    Centr na přední tyči ale Slovan zlikvidoval a na domácí straně se chystá další dvojstřídání.