Leicester – Leeds 1:0 (kon.) | Aston Villa – Southampton 4:0 (kon.) | Burnley – Chelsea 0:4 (kon.)
Newcastle – Brighton 2:1 (kon.) | Norwich – Brentford 1:3 (kon.) | Wolverhampton – Crystal Palace 0:2 (kon.)
Liverpool – West Ham 1:0 (kon.)
Norwich City
1:3 (0:1)
Brentford FC
Sobota 05.03.2022, 16:00 • Carrow Road, Norwich • Anglická Premier League • 28. kolo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:20. (18:02:51)

V souboji nováčků vybojovali díky premiérovému ligovému hattricku Ivana Toneyho nesmírně cenné tři body fotbalisté Brentfordu. Ti se radují z vítězství po devíti zápasech, v nichž vydolovali pouhý bod, a Norwich porážejí poprvé po šesti utkáních. Druhý poločas výrazně ovlivnil videorozhodčí, který nejdříve poradil hlavnímu sudímu jednu ze dvou penalt pro hosty a pak na každé straně odvolal po jednom gólu. Poslední Norwich se čestného úspěchu dočkal až v nastaveném čase.

90+8

90+8
    Ještě jeden zoufalý pokus žlutozelených. Joshua Sargent zachytil odražený míč a z velkého vápna projektilem s plochou dráhou letu těsně přestřeluje brentfordskou svatyni.

90+7
    Hosté drží míč na soupeřově polovině hřiště.

90+5
    Akce kanárků končí za koncovou čarou, s odkopem od brány příliš nespěchá David Raya.

90+4
    Byramova rána z levé strany naráží na dobře rozestavěnou obranu Brentfordu.
    90+2. Teemu PUKKI - 1:3

90+2
    Norwich právě vstřelil branku!
    Teď o platnosti gólu nemůže být sporu, finský kanonýr TEEMU PUKKI se konečně prosazuje. Z voleje napálil do odkryté části brány Roweovu zpětnou přihrávku, která se na jeho nárt dostala po několika šťastných odrazech.

90+1
    Žlutou kartu vidí za zdržování hry Bryan Mbeumo (Brentford FC).

90+1
    Zápas bude pokračovat ještě osm nastavených minut. Důvodem je jedno ošetření a tři přestávky na video.

90
    Jonathan Rowe doběhl sraženou průnikovku na pravém křídle a přihrál pod sebe Pukkimu, který neprostřelil obranu bílých.

89
    Žlutou kartu dostává Mads Rasmussen (Brentford FC) za šlapák ze strany na Rowea.

86
    Mbeumo pronikl do otevřené obrany, polovysokým centrem však adresáta nenachází a pokus přihrát odraženým míčem Toneymu zhatil ofsajd.

85
    Zápas už za rozhodnutého stavu nemá nejvyšší tempo, domácí jsou v depresi, přestože se diváci snaží povzbuzovat, co to jde.

84
    Dnešní utkání sleduje 22 793 diváků.

82
    Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Yoane Wissa.

81
    Dvojnásobné střídání v mužstvu Norwich City: ze hřiště odcházejí Mathias Normann a Brandon Williams, přicházejí Pierre Lees-Melou a Max Aarons.

80
    Žlutou kartu dostává Grant Hanley (Norwich City).

Karel Jedlička

Branky: 90+2. Pukki (Rowe) – 32. Toney (Ajer), 52. Toney (pen.), 57. Toney (pen.)

Karty:   50. B. Gibson (NRW), 80. G. Hanley (NRW) – 24. Ajer (BRF), 40. Eriksen (BRF), 79. P. Jansson (BRF), 89. Rasmussen (BRF), 90+1. Mbeumo (BRF)

Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:20.
    Norwich City: Krul – Byram, Hanley /C/, Gibson, Williams (81. Aarons) – Normann (81. Lees-Melou) – Sargent, Gilmour (74. Rowe), McLean, Rašica – Pukki.
    Náhradníci: Gunn – Zimmermann, Giannoulis, Płacheta, J. Sørensen, Dowell.

Trenér: Smith

Brentford FC: Raya – Ajer (75. Rasmussen), Jansson /C/, Pinnock, Henry – Eriksen, Nørgaard (59. Onyeka), Janelt, Mbeumo – Canós (82. Wissa), Toney.
    Náhradníci: Lössl – M. Sørensen, Jørgensen, Jensen, Baptiste, Ghoddos.

Trenér: Frank