Boston – Chicago 4:3 (kon.) | Buffalo – Vegas 3:1 (kon.) | Toronto – Arizona 4:5 (po pr.)
Detroit – Minnesota 5:6 (0:2 po s.n.) | Florida – Philadelphia 6:3 (kon.) | Carolina – Colorado 2:0 (kon.)
Ottawa – Seattle 4:3 (po pr.) | New Jersey – Winnipeg 1:2 (kon.) | NY Islanders – Columbus 6:0 (kon.)
St. Louis – NY Rangers 6:2 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:1 (kon.) | Calgary – Tampa 4:1 (kon.)
Los Angeles – San Jose 3:4 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
HC Olomouc
Pátek 11.03.2022, 17:00 • Ostravar aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Předkolo

Dnešní utkání je u konce. Po dramatickém závěru ve třetí části došlo k prodloužení, ve kterém se jako první radovali hosté, ale vítkovičtí trenéři využili trenérské výzvy, která jim vyšla, a tak se hrálo dále. Oba týmy měly v prodloužení šance, gólmani se činili, ale nakonec se přece jen prosadili domácí, kteří s úlevou a vědomím první výhry odcházejí do kabin.
    Zítra je nový den, nové utkání a bude třeba znovu bojovat od první minuty. Přeji vám příjemný zbytek večera a budu se těšit zítra zase na počtenou. (20:48:54)

72:07
    Hosté se pokoušejí u sudích branku reklamovat, ale po krátké debatě je sudí odesílají do kabin.
    72:07 Marek KALUS - 4:3
    Zdroj: Hokejka TV

72:07
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovičtí se dostali do pásma, z kruhu vypálil Lindberg, MAREK KALUS jeho střelu tečoval přímo do branky a zařídil tak svému týmu první výhru v sérii – 4:3. Asistence: Tobias Lindberg.

71:53
    Stezka neměl nejlepší výhled, ale Kalus se nakonec ujímá puku a přenáší hru.

71:05
    Bambula poslal puk zblízka do Stezkových betonů, odražený puk se ale k žádné olomoucké hokejce nedostal.

70:34
    Domácí tečovali puk do pásma, ale až k brance se nakonec nedostali.

69:51
    Polák posílá puk s odrazem o mantinel do útočného pásma.

69:19
    Zakázané uvolnění pro vítkovické.

68:57
    Koch s Krenželokem a Lakatošem se dostali do prostoru kruhů, Koch nakonec vystřelil sám, ale jen do Konráda.

68:36
    Lehká střela nemohla Stezku překvapit.

68:23
    Káňa drží puk na hokejce a nikomu z domácích jej nechce půjčit.

68:12
    Vítkovice uklidňují hru vyhozením puku na zakázané uvolnění.

67:39
    Olomoučtí se derou ke Stezkovi, domácí je ale vytlačují na mantinel.

66:46
    Vítkovicím kombinace nevyšla, musejí začít znovu od své branky.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 17. J. Hruška (L. Kovář, P. Koch), 35. Lindberg (R. Polák, R. Pedan), 59. J. Hruška (Lakatoš, L. Krenželok), 73. M. Kalus (Lindberg) – 38. P. Kolouch (Ondrušek, Burian), 40. David Krejčí (Škůrek), 60. Ondrušek (David Krejčí, J. Knotek)

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – A. Solovjov, R. Polák (C), R. Pedan, Gewiese, P. Koch, L. Kovář – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Bitten, Illéš – Guman, Chlán, Fridrich – Bernovský.
    Trenér: Miloš Holaň

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), T. Černý, Švrček, Dujsík, Řezníček, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí (A), Nahodil – Klimek, J. Knotek (A), Bambula – Olesz, P. Kolouch, Navrátil – Michal Kunc, Kusko, V. Tomeček – Burian.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: O. Hejduk, T. Micka – J. Brejcha, J. Ondráček

Diváci: 6 005