Ml. Boleslav B – Benešov 1:0 (kon.) | Kolín – Most/Souš 6:0 (kon.) | Živanice – Zápy 2:2 (kon.)
Ústí n. L. – Přepeře 2:2 (kon.) | Velvary – Teplice B 0:1 (kon.)
SK Sparta Kolín
6:0 (2:0)
FK Baník Most - Souš
Sobota 13.08.2022, 10:30 • Brankovická 1216, Kolín • Česká fotbalová liga (B) • 2. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou někdy příště! (12:28:48)

Spartu v dalším kole čeká cesta na hřiště nepopulárních Záp, zatímco Mostečtí se budou snažit si spravit chuť v severočeském derby s brozanským Sokolem.

Je konec! Most se na sever Čech vrací bez bodu a s šestigólovou nadílkou k tomu, souboj nováčků s Kolínem vůbec nezvládl a ani ve svém druhém duelu v ČFL nepoznal chuť vítězství. Domácí se díky vysoké výhře aspoň na pár hodin přesouvají na čelo tabulky, zatímco Baník padá na její dno.

90+1

89
    Závěr utkání se prodlouží o dvě minuty.

89
    Míč se přesouvá ze strany na stranu, ani jednomu týmu se nedaří se na delší dobu usadit v útoku.

87
    Utkání se v Brankovické ulici už více méně jenom dohrává, o vítězi je už dávno rozhodnuto.

86
    Střídání v týmu FK Baník Most – Souš:
    ze hřiště odchází Jindřich Novotný, přichází František Radoš.

85
    Žlutou kartu si vysloužil David Koděra (KOL).

85
    Otáhal odkopl míč daleko od svého rajonu, balón následně přistál na kopačce jednoho z hostů.

84
    Střídání v týmu SK Sparta Kolín:
    ze hřiště odchází Pavel Čapek, přichází David Koděra.

83
    Hlavička jednoho z domácích šla nad břevno, severočeští hráči jsou zralí na ručník.

81
    Mostecké ofenzivní tažení ani tentokrát nepřineslo ovoce, hostům se dnes nevydařilo zhola nic.

Dnešní utkání sleduje 210 diváků.

79
    ze hřiště odchází Jan Neuberg, přichází Adam Čapek.
    ze hřiště odchází Dominik Veselý, přichází Daniel Jaroš.
    78. VESELÝ - 6:0

78
    Kolín právě vstřelil branku!
    Nejedlý rozzuřeně řve na své obránce a nutno podotknout, že je plně v právu. Mostecká obrana znovu vůbec nezvládla situaci a pustila do zakončení DOMINIKA VESELÉHO, který bez nejmenších obtíží upravil stav na 6:0!

77
    Dominik Bína posílá balón volnému spoluhráči na pravou stranu. Baník ještě nehází flintu do žita, postupuje do útoku a chce aspoň kosmeticky upravit skóre.

75
    Sodoma se probojoval do vápna a následně připravil zakončení pro dobíhajícího Veselého, který ale mosteckou klec úplně přestřelil.
    72. SOBĚSLAV - 5:0

72
    Odpověď zní ano, Kolínští zvyšují na rozdíl pěti branek! Z bezprostřední blízkosti branky míč přesně pod břevno nasměroval ONDŘEJ SOBĚSLAV, Most si zřejmě ze středních Čech odveze pořádný debakl – 5:0!

71
    Sparta se znovu protlačila až k Nejedlému a vybojovala roh, přetaví ho v další přesný zásah?

70
    Hra se nyní drží kolem středu hřiště, častěji jsou na míči hráči Kolína. Baník se po delší době brání.

68
    Smitka měl šanci jen pár minut po příchodu na hřiště zasáhnout do skóre, ale ze slibné pozice na hranici vápna poslal balón vysoko nad branku.

67
    Baník se snaží prorazit do kolínské šestnáctky, domácí obrana ale odvádí excelentní práci.

65
    Zákrok Miroslava Routka (KOL) se neobešel bez karty, Most čeká standardka z pozice pár metrů před vápnem. Uvidíme, co hosté vymyslí.

63
    ze hřiště odchází Tobiáš Svoboda, přichází Lukáš Vlach.
    ze hřiště odchází Ondřej Kolařík, přichází Adam Smitka.

62
    ze hřiště odchází David Šnajdr, přichází Adam Mansfeld.
    ze hřiště odchází Václav Milec, přichází Jakub Skořepa.

60
    Michal Nguyen se nechal odzbrojit na levé straně, hosté ani tentokrát v útoku neuspěli. Otáhal nemusel zasahovat, na míč se vrací Sparta.

59
    Most se zoufale snaží hru aspoň na moment odsunout na druhou půlku hřiště, ale zatím bezúspěšně.
    57. P. ČAPEK - 4:0

57
    Severočeská defenzíva se rozpadla jako domeček z karet, Nejedlý musí ze své klece lovi balón už počtvrté! Kolín se dostal do rychlého brejku, Hakl našel krátkou přihrávkou ve vápně PAVLA ČAPKA a ten se ranou z voleje nemýlil – 4:0!
    54. Jiří VONDRÁČEK - 3:0

54
    Domácí přidávají další branku a zatím vše nasvědčuje tomu, že všechny body dnes zůstanou doma! Sparta přetavila roh ve třetí gól zásluhou JIŘÍHO VONDRÁČKA, který číhal u vzdálenější tyče a následně bez váhání zakončil přesně za bezmocného Nejedlého – 3:0!

53
    Řady napomenutých hráčů rozšiřuje Jindřich Novotný (MOS), další žlutá karta pro Most.

52
    Most se bezúspěšně pokoušel dostat domácí pod tlak, Kolín vyráží do protiútoku. Uvidíme, co vymyslí.

50
    Baník se k míči přeci jen dostal. Po straně následně přesunul hru na soupeřovu polovinu, poté přišel centr do kolínského vápna. Otáhal balón lapil.

49
    Kolín pomalu postupuje dopředu, mostecké obraně se nedaří domácí připravit o balón.

47
    Hra se v úvodu druhého poločasu hodně kouskuje, míč už poněkolikáté končí v zámezí.

46
    ze hřiště odchází Jan Štefko, přichází Jan Skurovec.

46

Prvních pětačtyřicet minut hry je minulostí, Kolín jde do patnáctiminutové pauzy s dvoubrankovým náskokem. V Brankovické ulici byla k vidění relativně vyrovnaná podívaná, přičemž Sparta se těší z vedení díky kvalitnější koncovce. Ta mostecká je dnes zatím bídná. Uvidíme, zdali se něco změní ve druhé půli.

Druhý poločas začne přibližně v 11:35.

45

45
    Slibné to vskutku bylo, zakončení jednoho z hráčů ve vápně trefilo tyč! Most měl štěstí!

44
    Kolařík fauloval, standardka pro Spartu. Tohle by mohlo být slibné, pokud Čapek tedy balón zahraje dobře.

43
    Poslední minuty úvodního poločasu okoření ještě minimálně jeden roh domácí jedenáctky.

42
    Most se musel po delší době stáhnout do obrany, rychlý kolínský protiútok nicméně rychle rozebral.

41
    Po kontaktu s Veselým skončil na trávníku Nguyen, teď hrají tvrdě pro změnu zase domácí borci.

40
    Balón znovu končí za Otáhalem, Baník si dosud připsal snad jen jedinou střelu mezi tři tyče. Defenzíva Kolína zatím odvádí skvělou práci.

39
    Šnajdr si při bránění počínal až moc agresivně, po zákroku na Pátka se míč vrací na kopačky Mostu.

38
    Baník drží míč ve své moci, dopředu ale postupuje hlemýždím tempem. První půle se chýlí ke konci.

37
    S rohem si Sparta poradila hravě, Kolínští následně rychle vrátili dění zpět před Nejedlého.

36
    Kolínská obrana nezvládla včas zastavit jednoho z protihráčů, který následně na Otáhala poslal nepříjemnou střelu z hranice vápna. Domácí brankář se ale blýskl kvalitními reflexy a míč vyrazil za branku! Následuje roh.

35
    Pokus o bleskovou odpověď nevyšel, po nepřesném zakončení se míče ujme Otáhal.
    33. ROUTEK - 2:0

33
    Baník byl sice v posledních minutách aktivnějším týmem, jeho snaha ale nakonec vyšla vniveč! Kolín po rychlém útoku navyšuje své vedení, pumelicí z pravé strany Nejedlého překvapil MIROSLAV ROUTEK – 2:0!

31
    Hostující zadáci si vyměnují balón, hra se zasekla u středu hřiště. Moc zajímavého se toho teď neděje.

29
    Jako přes kopírák – další mostecká standardka znovu vedla k chytatelnému zakončení, Otáhal se ani tentokrát příliš nezapotil.

28
    Jeden z hostů chtěl prostrčit balón mezi dvěma protihráči do dráhy nabíhajícího Pátka, místo toho ale míč skončil až u kolínského brankáře.

27
    Šanci na bleskové navýšení náskoku Nejedlý zhatil, centr z pravé strany lapil do svých rukavic.
    25. Jiří SODOMA - 1:0

25
    Hra se následně bleskově přesunula na druhý konec hrací plochy, kde se po špatné komunikaci mezi mosteckým brankářem a obranou prosadil JIŘÍ SODOMA! Sparta ujímá vedení, tohle si hosté za rámeček nedají – 1:0!

24
    Akce Mostu nebyla vůbec špatná a vyvrcholila hlavičkou do středu branky, kterou Otáhal hravě zastavil.

23
    Most bude mít standardku z poměrně velké vzdálenosti, má tak šanci balón poslat do vápna. K položenému míči nabíhá Ondřej Kolařík.

22
    Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se nedaří na delší dobu ukořistit balón.

21
    Každý pohár trpělivosti jednou přeteče, teď se to už bez karty neobešlo. Trestán je Michal Nguyen (MOS).

20
    Baník přitvrdil, hraničních zákroků přibývá. Sudí hře nechává volný průběh, v ochozech to trochu vře.

19
    Faul u středu hřiště na moment pozastavil dění. Kolínští chtějí kartu pro mosteckého borce, ale rozhodčího zákrok nechal chladným.

17
    V posledních minutách má více ze hry Sparta. Ta je častěji na míči a daří se jí držet hru na soupeřově polovině, ránu ale na Nejedlého zatím neposlala.

16
    Novotný zabrzdil dobíhajícího útočníka, balón zajel až za mosteckou klec. Nejedlý ho za malou chvíli bude odkopávat od své branky.

14
    Žlutá karta poprvé opustila kapsu hlavního rozhodčího, za zákrok v hostujícím vápně si jí vysloužil ostrostřelec z prvního kola Jiří Sodoma (KOL).

12
    Ani na druhý pokus toho ale před Nejedlým moc nevymyslela. Gólman se rychle dostal k míči, Mostečtí přesouvají dění na druhý konec hřiště.

11
    Roh se nyní neúspěšně v branku snažila přetavit Sparta, která ale hned dostala šanci na reparát.

10
    V Brankovické ulici zatím sledujeme útočnou podívanou z obou stran, které ale chybí koncovka. Ani jeden gólman zatím neměl moc práce.

9
    Kolínský gólman balón rozehrál nakrátko, domácí zakládají další výpad z hloubi vlastní poloviny.

8
    Pátek ze strany poslal balón před Otáhala, odkud ho za zadní hranici hřiště vytěsnil Routek. Baník si vyzkouší další roh, v pořadí již třetí.

6
    Jeden z bránících hostů odvrátil centr z pravé strany hlavičkou mimo nebezpečí, Kolín ale i nadále operuje v blízkosti mostecké branky.

5
    Bleskový protiútok Sparty přinesl první střelu na branku, se kterou si připravený Nejedlý poradil. Veselý si ještě nabíhal na dorážku, ale gólman Mostu odražený balón včas ukořistil do svých rukavic.

4
    Hosté získali standardku z poměrně slibné pozice, následný centr do vápna ale šel příliš daleko. Balón zaletěl až za kolínskou svatyni.

2
    Kolín přežil první dva rohy, v obou případech svým soupeřům nedovolil přímo ohrozit Otáhalovu klec.

1
    Jdeme na to! Úvodní výkop obstarali hráči Mostu, kteří neztrácí čas a okamžitě se probíjí do útoku.

1

Aktéři už vstoupili na pažit, kapitáni obou celků si podávají ruce s rozhodčími. Hosté nastoupí v modrých dresech, domácí zvolili pruhované černobílé.

Ani jeden tým zatím ještě nevyrazil na hřiště, start utkání se zřejmě o malou chvíli opozdí.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní dopoledne, bitva v Brankovické ulici začne za pár minut! Níže si můžete prohlédnout dnešní sestavy.

SK Sparta Kolín: Otáhal – Hakl, Veselý, Vondráček (C), Sodoma, Routek, Šnajdr, P. Čapek, Neuberg, Milec, Soběslav.
    Náhradníci: Da. Bína – Skořepa, A. Čapek, Koděra, Jaroš, Mansfeld.
    Trenér: Petr Pavlík.

FK Baník Most – Souš: Nejedlý – Petržilka, Novák, Novotný, Svoboda, Štefko, Kolařík, Novický, Do. Bína, Nguyen, Pátek (C).
    Náhradníci: Hnízdil – Skurovec, Smitka, Popelka, Radoš, Vlach.
    Trenér: Petr Johana.

Rozhodčí: Drábek – Kvaček, Klír.

DELEGACE UTKÁNÍ

Dnešní střetnutí bude řídit arbitr Drahoslav Drábek, na stranách uvidíme Jana Kvačka a Jonáše Klíra.

FK BANÍK MOST–SOUŠ

Znovuzrozený mostecký Baník má za sebou premiéru o poznání klidnější, aspoň tedy co se počtu branek týče, ale zároveň smutnější. V Chlumci nad Cidlinou se sice minulou neděli rozdávaly karty jako na běžícím páse, gól byl ale k vidění jen jeden – těsně před poločasem za domácí skóroval Zukal. Severočeši tak odjeli zpět domů s prázdnou, a to i přes to, že ve druhé polovině měli ideální příležitost srovnat. V osmasedmdesáté minutě jim totiž sudí přisoudil penaltu, kterou ale její exekutor, zkušený záložník Petr Glaser, neproměnil.

7. 8. 2022: Chlumec nad Cidlinou – Most 1:0
    Branky: 45. Zukal.
    Neproměněná penalta: 78. Glaser (MOS), brankář zneškodnil
    Žluté karty: 61. Bastin, 74. Krčál, 81. Petr, 90. Veselka, 90+4. Čáp – 35. Glaser, 52. Opluštil, 61. Petržílka, 86. Kolařík, 90+4. Nejedlý.

Sestava Mostu: Nejedlý – Bína, Glaser, Kolařík (89. Vlach), Nguyen, Novotný, Opluštil, Pátek (C), Petržílka, Svoboda (62. Novický), Štefko (77. Skuhrovec).

SK SPARTA KOLÍN

Sparta minulý víkend prožila úspěšný návrat do třetí nejvyšší soutěže, na které dosud naposledy působila před šesti lety. Los prvního kola jí zavedl na půdu Živanic, kde už v sedmnácté minutě poslal domácí do vedení Polák. Hosté pak sice těsně před pauzou odpověděli brankou Františka Hakla a díky Jiřímu Sodomovi zkraje druhé půle skóre otočili, ale po zásahu Petruse pár minut před koncem se zdálo, že si oba celky body nakonec rozdělí. Potom se ovšem Sodoma stihl prosadit i podruhé a definitivně Kolínu přisoudil vítězství. Středočeši tak duel zvládli 3:2.

6. 8. 2022: Živanice – Kolín 2:3
    Branky: 17. Polák, 84. Petrus – 42. Hakl, 49. a 87. Sodoma.
    Žluté karty: 62. Sodoma (KOL).

Sestava Kolína: Otáhal – P. Čapek (90+2. Mansfeld), Hakl (90+2. Skořepa), Milec, Routek, Soběslav, Sodoma (90. Neuberg), Šnajdr (79. Koděra), Štancl, Veselý, Vondráček (C) (79. A. Čapek).

Příjemnou sobotu u sledování ČFL! Ve skupině B bude dnes dopoledne k vidění mimo jiné i souboj dvou nováčků, na půdu Kolína zavítá Most–Souš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Vojtěch Martinek

Branky: 25. Sodoma, 33. Routek, 54. Vondráček, 57. P. Čapek, 72. Soběslav, 78. Veselý

Karty:   14. Sodoma (KOL), 65. Routek (KOL), 85. Koděra (KOL) – 21. Nguyen (MOS), 53. Novotný (MOS)

SK Sparta Kolín: Otáhal – Hakl, Veselý (79. Jaroš), Vondráček (C), Sodoma, Routek, Šnajdr (62. Mansfeld), P. Čapek (84. Koděra), Neuberg (79. A. Čapek), Milec (62. Skořepa), Soběslav.
    Náhradníci: Da. Bína – Štancl.

FK Baník Most - Souš: Nejedlý – Petržilka, Novák, Novotný (86. Radoš), Svoboda (63. Vlach), Štefko (46. Skurovec), Kolařík (63. Smitka), Novický, Do. Bína, Nguyen, Pátek (C).
    Náhradníci: Hnízdil – Popelka.