Kroměříž – Ostrava B 2:0 (kon.) | Rosice – Frýdlant n/O 5:1 (kon.) | Vítkovice – Hodonín 0:1 (kon.)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
2:0 (2:0)
FC Baník Ostrava B
Sobota 13.08.2022, 17:00 • Stadion Jožky Silného, Kroměříž • Moravskoslezská fotbalová liga • 2. kolo

90+3
    Konec zápasu. (18:52:58)

90+2
    Žlutá karta pro tým SK HS Kroměříž (Matoušek).

90+1
    Střídání v týmu SK HS Kroměříž:
    ze hřiště odchází Vyhlíd, přichází Mlčoch.

89
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Stoklásek).

89
    Domácí už si hlídají závěr utkání. Vypadá to, že jej dotáhnout do úspěšného konce.

87
    Velmi aktivní Zálešák znovu vymyslel dobrou akci pro svůj tým, ani tentokrát však neskončila nebezpečným zakončením.

85
    Kroměříž velmi dobře odolává snahám soupeře o tlak.

83
    Baník se snaží o závěrečný tlak, nedaří se mu však dlouze usadit na polovině soupeře. Střela Charlese z hranice pokutového území mířila těsně nad.

81
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava B:
    ze hřiště odchází Drozd, přichází Temel.

79
    Zálešák se hrnul po pravé straně a velmi elegantně obešel i bránícího hráče, nedokázal však dopravit míč do pokutového území s potřebnou kvalitou.

77
    Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava B (Říha).

76
    Hosté se velmi rychlou a sympatickou akcí dostali rychle do zakončení, brankář Dostál si ale našel míč směřující do branky a bez větších obtíží jej schoval do rukavic.

74
    Slibná standardní situace Baníku z levé strany skončila pouze na prvním obránci, který ji odvrátil do slibně se rozvíjejícího kontru. Celou situaci si ale vzadu pohlídal poslední obránce Baníku se svým brankářem.

72
    ze hřiště odchází Sotorník, přichází Chylek.

70
    Žlutá karta pro tým SK HS Kroměříž (Chwaszcz).

68
    Hrubý rozehrává od své svatyně a vyhání své spoluhráče daleko na útočnou polovinu.

66
    ze hřiště odchází Votava, přichází Červenka.
    ze hřiště odchází Plecitý, přichází Surynek.

65
    Baník výborným presinkem vybojoval míč ve středu pole a rychle se sunul do útoku, v něm ale neprotlačili hosté míč přes zformovanou obranu soupeře.

63
    Nepovedený výkop Dostála jen za pomezní čáru vcelku zadarmo odevzdává míč Baníku.

61
    ze hřiště odchází Jambor, přichází Chwaszcz.

61
    ze hřiště odchází Machálek, přichází Sedlák.

60
    Jaroň se po souboji u postranní čáry řítil do protiútoku, jeho útočné choutky ale zhatil hlavní sudí, který dopískl jeho zákrok jako nedovolený.

58
    Na hřišti zůstal po nepříjemném zákroku ležet domácí Machálek. Jeho spoluhráč a zároveň kapitán Matoušek během ošetřování dokonce signalizuje, že bude potřeba střídat.

56
    Hra se nyní odehrává ve středu pole, ani jeden z týmů se nemůže dostat na polovinu soupeře.

54
    Baník drží míč na polovině soupeře a hledá cestu za svým úvodním gólem v utkání.

52
    Zálešák našel nádhernou lobovanou přihrávkou v pokutovém území svého spoluhráče, ten se ale místo rány z první rozhodl pro zpracování míče, načež balón v tísni soupeře ztratil.

50
    Ostravští kombinují na vlastní polovině, opakuje se ale scénář z první půle. Dlouhé držení balónu nepodpořené nalezením receptu na pevnou obranu soupeře.

48
    Kroměříž se i na začátku druhé půle tlačí dopředu. Obrana Baníku si ale s úvodním tlakem druhé půle poradila.

46
    ze hřiště odchází Bystřičan, přichází Charles.
    ze hřiště odchází Barkov, přichází Obuch.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

V první půli byli jednoznačně efektivnější v zakončení domácí. Ti prakticky ze dvou nebezpečných akcí vytěžili dva góly a odcházejí po zásluze do šaten s dvoubrankovým vedením.

Baník měl v prvním poločase velmi dobré pasáže, při kterých držel dlouho míč na svých kopačkách, nebezpečné akce si ale vytvořit nedokázal.

45+4

45+2
    Brankář Dostál schoval po útočné akci soupeře míč do rukavic a s rozehrávkou nikterak nespěchá.

45
    Hra se před koncem poločasu odehrává na polovině hřiště. Zdá se, že do šaten budeme odcházet za současného stavu.

43
    Z něj ale hráči hrající v modrých dresech nevytěžili vůbec nic, Kroměříž v poklidu rozehrává po faulu ze svého poloviny.

41
    Baník se přece jenom po delší odmlce přesouvá na útočnou polovinu, dokonce se mu podařilo vytěžit rohový kop.

39
    Baník si na vlastní polovině pomáhá jen nedovoleným zákrokem, sudí Drozdy tak přisuzuje rozehrávku míče domácím.

37
    Baníku odskakuje míč od kopaček, nedaří se mu na delší chvíli podržet kulatý předmět na nohou. Kroměříž díky tomu kontroluje tempo utkání a obdobně jako nyní, brankář Dostál velmi v poklidu rozehrává z hranice svého pokutového území.

35
    Nádherná kombinace Kroměříže z vlastní poloviny až do pokutového území skončila zakončena střelou vysoko nad. Tohle byla ovšem oku lahodící akce jako z fotbalové učebnice.

33
    Neuvěřitelná laxnost obránců Baníků nechala ohrozit branku Hrubého střelou z voleje. Ta nakonec skončila zblokována na rohový kop.

31
    Nepříjemný střet dvou protihráčů na polovině hřiště nakonec donutil hlavního arbitra přerušit hru. Rozehrávat bude domácí Kroměříž.
    29. JAMBOR - 2:0

29
    Kroměříž právě vstřelila branku! Domácí prokazují prozatím skvělou efektivitu v zakončení. Tentokrát se nejlépe v pokutovém území zorientoval DAN JAMBOR, který Kroměříž i přes minimální držení míče posílá již do dvoubrankového vedení.

27
    Kroměříž před malou chvílí zahrozila velmi nebezpečně z rychlého protiútoku, tentokrát se jí však nepodařilo vytěžit ze slibně se rozvíjející akce ani střelu na branku.

25
    Ostrava drží míč na svých kopačkách, nedaří se jí ale najít recept na pevnou obranu domácích. Obránci Baníku pouze kombinují na polovině hřiště.

23
    Krásná průnikovka do pokutového území Kroměříže se nesetkala s přesným zakončením. Hostující hráč pálil z dobré pozice vysoko nad.

21
    Baníkovští nadále buší do obrany soupeře. Kroměříž ale vystavila pevný defenzivní blok a nepouští soupeře do svého vápna.

19
    Baníkovské inkasovaná branka nezlomila a nadále pokračují v postupném útoku. Obránci nyní kombinují i s brankářem Hrubým.
    17. VOTAVA - 1:0

17
    Kroměříž právě vstřelila branku! Z ojedinělé šance jdou domácí do vedení! MATĚJ VOTAVA si našel skvěle místo v pokutovém území a uklidil přesný centr z levé strany za záda bezmocného Hrubého.

16
    Úvodní čtvrthodina prozatím nenabídla žádnou větší šanci ke skórování, více ze hry mají ale o poznání hráči Baníku, kteří po většinu času, stejně jako nyní, drží míč na svých kopačkách.

14
    Ostrava dlouho obléhala soupeře na jeho polovině, útočným faulem se ale sama zbytečně připravila o držení míče.

12
    Kroměříži to při rozehrávce zatím skutečně moc nejde. Další ztráta míče po vhazování dává Baníku vcelku zdarma držení míče na útočné polovině.

10
    Přetažený rohový kop Baníku žádné velké nebezpečí pro domácí neznamenal.

9
    Hosté se protlačili až do zakončení na velkém vápně, zblokovaná střela ale skončila pouze na rohovém kopu.

8
    Horácká Slavia řadou nepřesností znovu přichází o držení míče.

7
    Baník uklidňuje hru na své polovině a velmi rychle přenáší těžiště hry na polovinu soupeře.

6
    Nedovolený zákrok na ose hřiště přisuzuje Kroměříži první lepší šanci k útoku.

5
    Ostrava se usadila na polovině soupeře a obléhá pokutové území. Hosté se snaží rychlou kombinací dostat před branku.

4
    Rohový kop nadělal obraně soupeře o poznání větší potíže, i tak jej ale červenobílí odvrátil nakonec do bezpečí.

3
    Baník kopal z pravé strany první standardní situaci, nic velkého z ní ale nevytěžil.

2
    Úvodní minuty jsou patrnější z obou stran. Ani jeden z týmů nechce takhle brzy udělat chybu.

1

SK HS Kroměříž: Dostál – Zavadil, Tiahlo, Cupák, Votava, Matoušek (C), Jeleček, Vyhlíd, Plecitý, Machálek, Jambor.

Náhradníci: Lebánek – Mičoch, Sedlák, Červenka, Surynek, Dočkal, Chwaszcz.

Trenér: Bronislav Červenka.

FC Baník Ostrava B: Hrubý – Zálešák, Bystřičan, Drozd, Holaň, Jaroň, Fulnek, Barkov, Sotorník, Stoklásek, Říha.

Náhradníci: Matěj – Obuch, Charles, Temel, Chylek.

Trenér: Milan Chalupa.

Rozhodčí: Drozdy – Tomanec, Ogrodník.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.