Ath. Bilbao – Valencia 1:0 (kon.) | Atlético – Villarreal 0:2 (kon.) | Real Sociedad – Barcelona 1:4 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:4 (1:1)
FC Barcelona
Neděle 21.08.2022, 22:00 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělská LaLiga • 2. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezkou noc. (00:00:02)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 16:9.

Zápas skončil, Barcelona se raduje z první výhry v sezóny, když vyhrála na hřišti Realu Sociedad 4:1. Barcelona měla raketový start do utkání, hned v první minutě se z útočné akce prosadil svým prvním gólem v dresu Barcelony Robert Lewandowski. Domácí se však rychle oklepali a už v šesté minutě odpověděli, prosadil se Alexander Isak. I dál byl zápas bohatý na šance, Real Sociedad mohli poslat do vedení Merino nebo David Silva, ale oba vychytal Ter Stegen. V závěru měl ještě šanci Lewandowski, ale se svou hlavičkou neuspěl. Ve druhém poločase pak hosté zápas rozhodli na svou stranu. Nejprve se v 66. minutě prosadil Ousmane Dembèlé a poté o tři minuty později Robert Lewandowski. V 79. minutě pak uzavřel na konečných 4:1 střídající Ansu Fati, který na dva předchozí góly asistoval.

90+4

90+3
    Barcelona už si závěr zápasu zkušeně hlídá. Nyní pochyb o tom, že katalánský klub poprvé v sezóně vyhraje.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Brais Méndez se rozhodl z velké dálky z přímého kopu střílet, ale netrefil branku.

90
    Ansu Fati fauloval Zubimendiho a domácí tak přeci jen ještě dostávají šanci na vstřelení kontaktní branky ze standardní situace.

88
    Už se opět hraje. Real Sociedad se ovšem dopředu Mohamed-Ali Cho nepodívá, protože pokazil zcela jednoduchou přihrávku.

86
    Alba byl nepříjemně zasažen míčem do hrudi a patrně má vyražený dech, takže je hra nyní přerušena.

85
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Frenkie de Jong, přichází Sergi Roberto.
    ze hřiště odchází Gavi, přichází Franck Kessié.

83
    Robin Le Normand byl poslán na zem nedovolenými prostředky a domácí tak budou moci rozehrávat standardní situaci.

82
    Lewandowski hledal před branku si nabíhajícího Raphinu, ale jeho přihrávka nakonec nebyla přesná.

80
    Real Sociedad ještě zkouší odpovědět, vybojoval si rohový kop.

79
    Barcelona právě vstřelila branku!
    ANSU FATI je na hřišti teprve od 64. minuty, ale už stihl dvě asistence a nyní střílí i branku na 4:1! Mladého odchovance Barcelony našel se štěstím Lewandowski a Fati už poté nedal z blízka šanci Remirovi. Zdá se, že o vítězi je dnes rozhodnuto. Asistence: Robert Lewandowski.

78
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Andoni Gorosabel.
    ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Jon Karrikaburu.

76
    Lewandowski tentokrát místo zakončení hledal centrem Araúja, ale ten hlavičkoval jen do hráče Realu Sociedad.

75
    Barcelona si ale zatím počíná velmi dobře a zkušeně kontroluje míč.

74
    Hra byla nyní trochu rozkouskována střídáními na obou stranách, brzy ale určitě opět nabere tempo. Domácí ostatně nemají na co čekat.

Petr Sumbal

Branky: 6. Isak – 1. Lewandowski (Balde), 66. Dembèlé (Fati), 69. Lewandowski (Fati), 79. Fati (Lewandowski)

Karty:   21. Elustondo (RSC), 41. Le Normand (RSC) – 51. Araújo (BAR)

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo (C) (78. Gorosabel), Zubeldia, Le Normand, A. Muñoz – Méndez, Zubimendi, Merino (78. Karrikaburu) – D. Silva (71. Turrientes) – Isak (71. Navarro), Kubo (71. Cho).
    Náhradníci: Zubiaurre – Barrenetxea, Guevara, Illarramendi, Olasagasti, J. Pacheco, U. González.

Trenér: Alguacil

FC Barcelona: ter Stegen (C) – Araújo, Christensen, García XII, Balde (64. Raphinha) – Pedri, de Jong (85. S. Roberto), Gavi (85. Kessié) – Dembèlé (72. Alba), Lewandowski, F. Torres (64. Fati).
    Náhradníci: I. Peña, Tenas – Aubameyang, Depay, Piqué, Pjanić, Torre.