Štrasburk – Remeš 1:1 (kon.) | Angers – Brest 1:3 (kon.) | Clermont Foot – Nice 1:0 (kon.)
Montpellier – Auxerre 1:2 (kon.) | Toulouse – Lorient 2:2 (kon.) | Rennes – Ajaccio 2:1 (kon.)
Lille – PSG 1:7 (kon.)
Montpellier HSC
1:2 (1:0)
AJ Auxerre
Neděle 21.08.2022, 15:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 3. kolo

Auxerre se dočkalo prvního vítězství po návratu do Ligue 1 a má stejně bodů jako dnešní soupeř. Pro Montpellier to je zbytečná ztráta. (17:06:18)

Zatímco první půle byla nudná, tak druhá opravdu nikoliv. Všechno začalo po třiceti sekundách, kdy sudí vytáhl přímou červenou kartu pro Fayada. O pět minut později ukončil své působení na trávníku také Niang při svém debutu za Auxerre, když naskočil do obránce v domácím vápně a rozhodčí mu sdělil, že jeho pracovní směna trvala zhruba 300 sekund. Ano, Niang skutečně přišel na plac na startu druhé půle.

Při hře deset na deset se Auxerre v porovnání s prvním poločase zlepšilo a dočkalo se odměny. Po chybě Omlina nasadil Da Costa jesle Cozzovi a udeřil do protipohybu gólmana. Hosté najednou byli v laufu a nepatrně aktivnější. Utekly tři minuty a Sakho podrážel ve vápně, Autret vstřelil z utažené penalty k tyči vítěznou trefu.

Domácí pak zvolili taktiku v podobě nákopu před Costila, ale ten už neinkasoval. Závěr ještě doprovodila ještě dvě vyloučení a v posledních minutách pobíhalo po hřišti osmnáct fotbalistů. Nejprve Da Costa nesmyslně fauloval rozehrávajícího Savaniera, vzápětí nedohrál ani domácí kapitán, jelikož přejel Achillovku M'Changamy a ihned tušil, že to byl pořádný zkrat.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:13.

90+6
    90+4. Červená karta

90+4
    To jsou věci, bude se dohrávat devět na devět. Čtvrté vyloučení ve druhém poločase, přičemž třetí přímá červená karta. Může za to tvrdý skluz Savaniera z pravé strany na Achillovku Da Costy a domácí kapitán hned věděl, že je zle. Soupeři se omlouval a vyloučení přijal bez protestů.

90+4
    Théo Sainte-Luce centroval z levé strany do obránce, při dalším centru pak pokryli hosté vzdálenější tyčku.

90+3
    Karta pro Costila za zdržování hry.

90+3
    Costil odkopával středem až k Omlinovi. Domácí se následně prezentovali nepřesným centrem na pravou stranu na Tchata.

90+2
    Kenji van Boto rozehrál po levé straně, hosté pak vrátili balón nejprve na půli a následně až ke Costilovi. Skvěle nyní tahají čas.

90+1
    Auxerre přečkalo centr z levé strany, navíc vzápětí vybojoval van Boto faul na půli proti Maouassovi.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Germain se přihlásil o centr z pravé strany, nastavil hlavu před Jubala, ale umístil balón vedle levé tyče Costila.

89
    Théo Sainte-Luce podržel balón na levé straně, v závěru kombinace nezvládl Maouassa centr na vzdálenější tyč na Tchata.
    88. Červená karta po 2. žluté

88
    Hosté budou dohrávat v devíti, Da Costa je celkově třetím vyloučeným hráčem druhého poločasu, když fauloval rozehrávajícího Savaniera z pravé strany po odehrání míče domácím kapitánem. V součtu se šlapákem na Omlina z úvodu celého duelu moc není o čem.

88
    Nuno Da Costa byl na levé straně oloupen Tchatem a domácí vykopávají.

87
    Germain trkl hlavou do centru z pravé strany, ale Costil měl lehkou práci v malém vápně.

86
    Nuno Da Costa mohl jít z půle sám, byl úplně volný za obranou, ale ještě na vlastní obranné polovině, takže ofsajd v žádném případě. Jenže dostal nahrávku na paty.