Empoli – Fiorentina 0:0 (kon.) | Neapol – Monza 4:0 (kon.) | Atalanta BC – AC Milán 1:1 (kon.)
Bologna – Hellas Verona 1:1 (kon.)
Empoli FC
0:0 (0:0)
ACF Fiorentina
Neděle 21.08.2022, 18:30 • Stadio Carlo Castellani, Empoli • Italská Serie A • 2. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:9. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11. (20:38:41)

Fotbalisté Empoli uhráli s Fiorentinou bezgólovou remízu. Domácí získali do tabulky první bod i přesto, že hráli od 66. minutě o deseti po vyloučení Luperta. Ten uviděl po stažení Joviće nejprve žlutou kartu, ovšem po zásahy systému VAR sudí Marchetti svůj výrok opravil. Hosté pak v přesilovce sice měli poměrně značnou územní převahu, ale nějaké příležitosti přišli až v závěru. Duncan však pálil jen do obránce a Mandragorovu ránu vytáhl nad břevno brankář Vicario.

90+12

90+12
    Hosté zahrávali tři rohy krátce po sobě, ale skórovat nedokázali! Dnes gól nepadne.

90+10
    Nebezpečnou střelu Rolanda Mandragory vytáhl nad břevno brankář Vicario! Ten svému týmu pravděpodobně zachránil remízu!

90+9
    Přeci jen ještě šance Fiorentiny! Nicolás González hlavou sklepl míč před bránu, kde našel Alfreda Duncana. Jeho ránu však obětavě zablokoval bránící Ismajli a odražený balón napálil vysoko nad Arthur Cabral!

90+7
    Cristiano Biraghi se po souboji se Stojanovićem hlásil o rohový kop. Rozhodčí však nařizuje další odkop od brány Vicaria.

90+6
    Martin Satriano sebral u vlastní šestnáctky protihráči míč a vyrazil s ním dopředu. Byl faulován a Empoli tak může pošetřit cenný čas. Domácí by určitě remízu brali. Vždyť hrají od 66. minuty o deseti.

90+5
    Giacomo Bonaventura nedokázal v pokutovém území přehrát obránce. Míč se navíc odrazil do zámezí právě od něho. Kope se od brány Empoli.

90+4
    Nicolás González střílel z nějakých 20 metrů. Sestřelil jen někoho z bránících hráčů Empoli.

90+3
    Ošetření si vyžádal domácí Nicolò Cambiaghi. Měl by být ale v pořádku.

90+2
    Z dálky to zkusil hostující Lucas Martínez. Zamířil nad bránu.

90+1
    Sudí Marchetti nastaví ještě deset minut! Diváci tedy dostanou slušnou porci fotbalu navíc.

90
    Biraghi odcentroval z levé strany, domácí odkopli do autu. Za chvilku se dozvíme délku nastavení.

89
    Po rozehrávce na krátko přišel centr a po něm útočný faul naskakujícího Sottila.

88
    Giacomo Bonaventura si kousek od pokutového území srovnal míč na střelu. Ta skončila vedle brány, ale byla tečovaná. Bude z toho tedy roh pro hosty.