Teplice – Jablonec 3:2 (kon.) | Liberec – Plzeň 0:1 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 0:2 (kon.)
Sparta – Zlín 0:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
0:1 (0:1)
FC Viktoria Plzeň
Sobota 03.09.2022, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 7. kolo

Je za námi utkání 7. kola nejvyšší domácí soutěže, tedy FORTUNA:LIGY, ve kterém hostující Viktoria Plzeň ubránila nejtěsnější možný výsledek a odváží si z Liberce všechny tři body za výhru 1:0. O té rozhodl jedinou střelu hostů mezi tři tyče ex-liberecký Jan Sýkora, který ve 41. minutě přesnou střelou k tyči prostřelil domácího brankáře i za pomoci teče Gebre Selassieho. Dlužno dodat, že Viktoria nastřelila také dvě břevna. Jednou z přímého volného kopu Jhon Mosquera, podruhé po autovém vhazování Adam Vlkanova. Liberec tlačil hosty celý druhý poločas a v podstatě je nepustil na svou polovinu, ale všechny pokusy buďto pochytal brankář Staněk nebo je odvrátila pozorná plzeňská obrana. Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (17:59:48)

90+4

90+3
    Hostující Plzeň si poradila i s tímto centrem do vápna a Frýdek udělal tečku za utkáním nepřesným volejem.

90+3
    Liberec má k dispozici nejspíš poslední šanci v podobě přímého volného kopu.

90+3
    Navíc liberecký záložník vidí za zmiňovaný zákrok žlutou kartu.

90+2
    Christian Frýdek fauloval hostujícího hráče a opět se na hřišti tvoří hloučky hádajících se hráčů. Závěr utkání je velmi nervózní.

90+1
    Modou Ndiaye (FC Viktoria Plzeň) šlapákem sestřelil Valentu a vidí žlutou kartu.

90
    Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (trenér Luboš Kozel). Domácímu lodivodovi se nezdálo krátké nastavení a důrazně to sdělil čtvrtému rozhodčímu.

90
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

88
    Emoce vzplály! Po zbytečném strčení Tomáše Chorého do domácího stopera Plechatého se pod tribunou strhla rozmíška obou táborů. Nakonec je z toho oprávněná žlutá karta pro plzeňského útočníka.

87
    Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Lukáš Hejda). Plzeňský stoper šlápl zezadu na kotník Rabušice a je dalším potrestaným hráčem na hostující straně.

86
    Matyáš Kozák fauloval rozebíhajícího se Sýkoru.

85
    Nepřesná přihrávka domácích znamená alespoň krátký oddych pro hostující obranu.

84
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Erik Jirka.

82
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Theodor Gebre Selassie, přichází Matyáš Kozák.

82
    ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Karol Mészáros.

82
    Hosté se z tohoto tlaku nemůžou vymanit.

80
    Roh, roh a roh. To je shrnutí posledních minut. Plzeň je pod obrovským tlakem Liberce a pouze odkopává balony. Tribuny to cítí a ženou své oblíbence za vyrovnáním.

79
    A další roh pro Liberec. V pořadí již sedmý.

Tomáš Honzejk

Branky: 41. Sýkora (Mosquera)

Karty:   90. Luboš Kozel (LIB), 90+3. Frýdek (LIB) – 30. Čermák (PLZ), 60. Holík (PLZ), 87. Hejda (PLZ), 88. Chorý (PLZ), 90+1. Ndiaye (PLZ)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:19.
    FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie (C) (82. M. Kozák), Prebsl, Plechatý – Mikula (67. Matoušek II), Valenta, Červ (67. Rabušic), Frýdek, Preisler (82. Mészáros) – Rondić (46. Višinský), Van Buren.
    Náhradníci: Stejskal – Purzitidis, Fukala, Polyák, Varfolomejev, Mara.

Trenér: Luboš Kozel

FC Viktoria Plzeň: Staněk – M. Havel, Hejda (C), Pernica, Holík – Čermák (62. Bucha), Kalvach (70. Ndiaye) – Sýkora, Vlkanova (84. Jirka), Mosquera (70. Jemelka) – Bassey (62. Chorý).
    Náhradníci: Tvrdoň – Mo. Tijani, Pilař, Cadu, Dedič, Kaša.

Trenér: Michal Bílek

Rozhodčí: Proske – Kotík, Kubr; VAR: Štěrba, AVAR: Kříž