Auxerre – Marseille 0:2 (kon.) | Lyon – Angers 5:0 (kon.) | Nantes – PSG 0:3 (kon.)
FC Nantes
0:3 (0:1)
Paris Saint-Germain
Sobota 03.09.2022, 21:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 6. kolo

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (22:55:46)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 7:5. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:12.

Zápas je u konce, PSG potvrdilo roli favorita a na hřišti Nantes vítězí jednoznačně 3:0. V prvním poločase byli Pařížané jasně aktivnější a mohli být nespokojení, že vyhrávali jen o gól, poté co se trefil po přihrávce Messiho Kylian Mbappé. Od 33. minuty hráli hosté přesilovku po vyloučení Fábia po hrubém faulu na Vitinhu, který následně musel pro zranění střídat. Ve druhém poločase se spolupráce Messiho a Kyliana Mbappého opakovala a francouzský útočník se tak mohl v 55. minutě radovat z gólu na 2:0. V 68. minutě pak na konečných 3:0 uzavřel svým premiérovým gólem v dresu Pařížanů Nuno Mendes, který do sítě dorazil Neymarovu střelu do tyče.

90+3

90+1
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Dennis Appiah si navedl míč na pravačku a zpoza vápna tvrdě vypálil. Branku PSG ale netrefil.

89
    Paříž rozehrála standardní situaci z pravé strany na krátko. Střílet se poté pokusil Sanches, ale jeho rána byla zabalkovaná.

88
    Domácí ještě přeci jen dostali chuť si zaútočit. Jenže vše skončilo jen jejich útočným faulem.

86
    Nantes už je opět kompletně stažené před vlastní šestnáctku. Troufám si odhadnout, že se domácí hráči už těší na závěrečný hvizd.

85
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Mohamed Achi.

84
    Na druhé straně se připomněl záložník Nantes Ludovic Blas, jeho rána ale byla nepřesná, takže Gianluigi Donnarumma zasahovat nemusel.

84
    Tentokrát už se Messi ke střele dostal, jeho placírku po zemi ale dokázal Alban Lafont výborným zákrokem chytit.

82
    Neymar dobře nešel Messiho, ale ten už prostor na zakončení nedostal. Argentinec tak stále zůstává na dvou asistencích a na gól čeká.

80
    Ekitike předal míč těsně před vápnem Messimu, ale u toho i tentokrát akce pařížského klubu skončila.

79
    ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Marcus Coco.
    ze hřiště odchází Samuel Moutoussamy, přichází Lohann Doucet.

79
    Igniatius Ganago předvedl z pravé strany něco mezi centrem a střelou. Na branku ale každopádně míč nezamířil.

77
    Brazilský útočník Neymar tvrdě vypálil zevnitř pokutového území, jeho rána však byla zablokovaná, takže Lafont zasahovat nemusel.

76
    Neymar sice našel dobrou přihrávkou Messiho, ten však neměl rychlost, a tak míč rychle ztratil.

74
    Exekuci přímého kopu si vzal na starosti Lionel Messi, jeho levačka ale zakroutila míč vedle branky.