Slavia – Třebíč 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 4:0 (kon.) | Kolín – Zlín 1:3 (kon.)
Šumperk – Vsetín 2:5 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 3:2 (kon.) | Přerov – Litoměřice 1:2 (kon.)
Pardubice B – Sokolov 2:4 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 21.01.2023, 15:00 • Zimní stadion Eden, Praha • Chance liga • 40. kolo

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (17:17:56)

Ani závěrečná akce Slavie v útočném pásmu vyrovnání nepřinesla a Třebíč tak poráží Pražany na jejich ledě 2:1. Vítězný gól vstřelila ve druhé třetině zásluhou Michala Vodného. Sešívaní si však vytvořili více šancí a ve třetí třetině v podstatě nepustili hosty do útoku. Právě naopak, Slavia ale narazila na brankáře Jekela a poprvé v novém roce a po šesti zápasech prohrává.

59:39
    Oddechový čas pro tým SK Horácká Slavia Třebíč.

59:39
    Třebíč už dostala kotouč do branky, kvůli ofsajdu ale rozhodčí gól neuznali.

59:23
    Knotek nejprve bránu minul, Brožovi pak puk v rozhodující chvíli přeskočil přes hůl.

59:00
    Slavia je v útočném pásmu a odvolala brankáře!

57:35

57:32
    Blízko vyrovnání byl Mrňa, ale z podobné pozice jako Všetečka trefil jen Jekela. Žovinec následně minul.

57:10
    Žovinec připravil velkou šanci pro Všetečku, který měl před sebou odkrytou bránu. Střela mu ale nesedla a Jekel puk betonem vyrazil. Hra se pak kvůli posunuté brance přerušila.

56:31
    Slávisté se nedokážou usadit v útočném pásmu, natož ohrozit Jekelovu bránu.

55:35
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč:
    Jakub Malý – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

55:07
    Křepelka se natlačil k brance z levé strany, jeho střela na bližší tyč ovšem mířila mimo.

54:17
    Hejdovu střelu hosté zblokovali a na druhou stranu se po bloku Klikorkovy střely vydal Psota. K zakončení se ovšem neprobojoval.

53:55
    Dvakrát v řadě teď útok sešívaných zastavil ofsajd.

53:16
    Žovinec dobře přenesl hru na Křepelku, který ale se střelou chvíli počkal. I proto měl Jekel dost času na zákrok.

52:10
    Slavia zakládá útok a Třebíč brání ve středním pásmu. To je obrázek hry v posledních minutách. Bude to sešívaným stačit na vyrovnání?

50:08
    Psota ale vůbec nic nevymyslel a Málek tak jeho trestné střílení bez problémů chytil.

50:08
    Karel Klikorka (SLA) podle rozhodčích seknul při úniku Matěje Psotu (TRE) a rozhodčí proto nařizuje trestné střílení!

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 1. Knotek (Chalupa, Kulda) – 9. Dočekal (Psota, Bittner), 33. Vodný (Malý, I. Sedláček)

HC Slavia Praha: Málek (Volevecký) – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák (A), Szathmáry, Matyáš – Všetečka, Žejdl (A), Kulda – Chalupa, Knotek (C), J. Brož – Mrňa, Kern, Strnad – Havrda, Labuzík, Simon.
    Trenér: Daniel Tvrzník

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Holec, D. Michálek, Ferda (A) – Vodný, Malý, I. Sedláček – Maty. Svoboda, Šilhavý, Krliš – Michalčuk.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Bejček, Kostourek – Kokrment, Pěkný