Pittsburgh – Ottawa 4:1 (kon.) | Vancouver – Colorado 1:4 (kon.) | Buffalo – Anaheim 6:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl jediný český, nebo slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Victor Olofsson (BUF) 2+0
    2. Peyton Krebs (BUF) 2+0
    3. Ilja Ljubuškin (BUF) 0+3 (21:17:30)

Buffalo tak zvládlo utkání, před jehož začátkem uvedlo bývalého brankáře a stříbrného olympijského medailistu z Vancouveru 2010 Ryana Millera do buffalské síně slávy. Miller chytal za Šavle mezi lety 2002-2014. Poslední čtyři sezony strávil v Anaheimu. Před zápasem vyvěsilo Buffalo jeho dres s číslem třicet pod strop haly.

Hokejisté Buffala porazili ve velice interesantním duelu Anaheim poměrem 6:3. Zápas nabídl hned tři dvougólové střelce, a sice Zegrase, Krebse a Oloffsona. Poslední zmíněný se prosadil pouze v závěrečné třetiny a svými zásahy tohle utkání rozhodl. Domácí tak nemusí mrzet, že naprosto prospali úvodních deset minut druhého dějství a přišli o vedení 2:0. Na konci už se duel jen a pouze dohrával a Anaheim ani nesáhl k powerplay.

59:32
    Thompson neprošel přes beka na pravé straně, ale Anaheim odehrál puk na zakázané uvolnění.

58:52
    Oloffson si chtěl obhodit obránce na pravé straně, což se mu nepodařilo. Na hattrick během jedné třetiny už nemá moc času.

58:17
    Peterka mířil zprava vedle zadní tyče, ale domácí už některé akce přehrávají.

57:51
    Zegras nemohl do útočného pásma, protože by se jednalo o ofsajd.

57:20
    Anaheim se vůbec nemůže dostat ke kotouči a vypadá to, že tohle utkání již Buffalo zvládne.

57:02
    Skinner dostal nahrávku na pravé straně od Krebse, ale byl zablokovaný.

56:33
    Jost s Mittelstadtem podrželi puk za hostující bránou, Buffalo se potom muselo vrátit do středního pásma, ale to mu asi úplně nevadí.

55:22
    Vatrano nezpracoval křižnou nahrávku na levé straně a do útoku postupuje Buffalo.

55:29
    Domácí udělali velkou chybu u své brány a Comtois si našel odražený puk od brusle, hned jej posílal zleva z bezprostřední blízkosti na Luukkonena.

55:09
    Dahlinovu střelu z levé strany na přední tyč vyráží Gibson do ochranné sítě.

54:38
    Buffalo pokračovalo v útočném pásmu, ale všechno se obešlo bez Gibsonova zákroku.
    53:40 Peyton KREBS - 6:3

53:40
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    PEYTON KREBS je třetím dvougólovým střelcem večera, na konci rychlé kombinace vyslal tvrdou střelu zápěstím z osy hřiště. Asistence: Alex Tuch, Ilja Ljubuškin.

53:06
    Mittelstadt počkal až mu přijede na pravou stranu Dahlin, ten si přehodil puk na forhend a z nadějné pozice zakončoval vedle vzdálenější tyče.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 10. Cozens (Dahlin, Ljubuškin), 18. J. Skinner (Tuch, Ta. Thompson), 31. Krebs (Dahlin, Okposo), 43. V. Olofsson (Ljubuškin), 49. V. Olofsson (Jost, Power), 54. Krebs (Tuch, Ljubuškin) – 25. Zegras (R. Strome, Comtois), 29. Zegras (Beaulieu), 36. Benoit (Zegras, Henrique)

Buffalo Sabres: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
    Trenér: Dallas Eakins

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), Klingberg, Benoit, Shattenkirk, Beaulieu – Terry, McTavish, Henrique (A) – R. Strome, Zegras, Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, Vatrano – Carrick, Jays. Megna, Max Jones.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: MacDougall, O'Rourke – Shewchyk, Flemington

Diváci: 19 070