Pittsburgh – Ottawa 4:1 (kon.) | Vancouver – Colorado 1:4 (kon.) | Buffalo – Anaheim 6:3 (kon.)
Calgary – Tampa 6:3 (kon.)
Calgary Flames
6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Tampa Bay Lightning
Sobota 21.01.2023, 21:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Po divoké druhé třetině se hráčům Tampy nepodařilo vyrovnat, naopak inkasovali na 4:2 a odpověď se jim podařilo najít až necelých pět minut do konce utkání. Při risku bez brankáře dvakrát inkasovali, což zpečetilo cenné vítězství Calgary Flames – 6:3.

Calgary právě vstřelilo branku!
    Ani podruhé to Lightning nevyšlo a nyní už je utkání rozhodnuto. Vyhození obloukem propadlo obráncům Tampy na modré a BLAKE COLEMAN uháněl sám na prázdnou branku. Asistence: Noah Hanifin.

59:05
    Mezi nohami Weegara pálil Kučerov. Vladař si jeho pokus velmi dobře pohlídal a kotouč zůstal skrytý v jeho výstroji.

58:59
    Vyhození Calgary těsně projelo kolem levé tyče odkryté branky Calgary.

58:36
    A to se právě děje. Tampa nasadila šestého hráče do útočné třetiny.

58:14
    Vasilevskij zůstává poodjetý z brankoviště a hosté to možná zkusí znova bez brankáře.
    57:44 Jonathan HUBERDEAU - 5:3

57:44
    Při hře v šesti proti pěti Kučerov zkusil stahovačkou obejít soupeře a zaútočit na branku, jenže o kotouč přišel a rychlou přihrávku se dostal do samostatného úniku zakončující JONATHAN HUBERDEAU. Asistence: Milan Lucic a Noah Hanifin.

56:57
    Tampa Bay odvolává brankáře tři minuty do konce základní hrací doby.
    55:58 Anthony CIRELLI - 4:3

55:58
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté v závěru utkání snižují na rozdíl jediné branky. Hedman od modré cíleně pálil vedle pravé tyče, kde trefil stojícího ANTHONY CIRELLIHO. Ten kotouč pak rychle zpracoval a doklepl do odkryté části branky. Asistence: Victor Hedman a Nikita Kučerov.

55:36
    Couvající Sergačjov se nenechal obhodit Lucicem, ale krátcé poté se domácí dostali ke střele, na kterou Vasilevskij reagovat nemusel.

53:07
    Dlouhý trest Colemana právě vypršel. Domácí jsou v plném počtu.

52:36
    Bleskový výpad Perryho! Ten se dostal v rychlosti za obranu, ale v tváří tvář Vladaře nepřekonal.

51:41
    Point se dral jako lev v pravém rohu, ale o puk nakonec přišel. Další vyhození.

51:17
    Začala druhá polovina Colemanova trestu a domácí vyhazují kotouč až za branku Lightning.

49:54
    Stamkos dostal nabito na levý kruh od Hedmana, ale střela mu vůbec nesedla a obránce Tampy Hedman musí spěchat pro puk.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 18. Kadri (Toffoli, R. Andersson), 33. Toffoli (E. Lindholm, Dubé), 38. R. Andersson (Mangiapane, Backlund), 48. Dubé (R. Andersson, Hanifin), 58. Huberdeau (Lucic, Hanifin), 60. Coleman (Hanifin) – 31. Stamkos, 32. Naměstnikov (Paul, Maroon), 56. Cirelli (Hedman, Kučerov)

Calgary Flames: Vladař (Markström) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev, Zadorov, Mi. Stone – Dubé, E. Lindholm, Toffoli – Lucic, Kadri, Huberdeau – Mangiapane, Backlund, Coleman – Lewis, Duehr, Pelletier.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Elliott) – Hedman, Bogosian, Cole, Černák, Sergačjov, C. Foote – Stamkos, Point, Kučerov – Hagel, Cirelli, Killorn – Colton, Paul, Maroon – Naměstnikov, Bellemare, Perry.