Slavia – Třebíč 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 4:0 (kon.) | Kolín – Zlín 1:3 (kon.)
Šumperk – Vsetín 2:5 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 3:2 (kon.) | Přerov – Litoměřice 1:2 (kon.)
Pardubice B – Sokolov 2:4 (kon.)
HC Olomouc
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
HC Hvězda Praha
Sobota 21.01.2023, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu - o účast v play-off • 14. kolo

Dnešní utkání nabídlo jasnou výhru olomouckých dorostenců v poměru 5:0. Už po první třetině si svěřenci trenéra Trličíka vytvořili tříbrankový náskok, který se jim povedlo v následujících třetinách navýšit o jeden gól. Za domácí se dnes trefili Pastrnek, Galvas, Bošek, Bartok a Sekanina, vítězství Hanáků je zcela zasloužené.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (14:05:29)

59:24
    Olomouc má v poslední minutě opravdu velký tlak, několikrát se jí podařilo ohrozit branku soupeřova celku.

58:42
    Pastrnek to tentokrát zkusil z poměrně značného úhlu. Pravý beton Tomeše byl v pohotovosti.

58:04
    Byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Olomouc se žene za dalšími góly, stále se v útočném pásmu snaží něco vymyslet.

57:22
    Bartok rychle pálil z prostoru mezi kruhy, hostující gólman stačil nadvakrát zareagovat.

56:46
    Ducháček odvedl ve vlastní třetině velmi dobrou práci a kotouč dostal dále od branky. Následně domácí dorostence zastavilo postavení mimo hru.

55:40
    Jeden z olomouckých útočníků se snažil protáhnout vpřed po levém křídle, ale na hranici pravidel byl zastaven.

54:13
    Kvůli ofsajdu je hra přerušena. Do konce dnešního utkání zbývá necelých šest minut.

53:40

52:55
    Ke zcela volnému Bartokovi se odrazil puk, jenže Tomeš dokázal natáhnout svůj beton a zakročil parádně.

52:25
    Kalman vybízel kolegu u zadní tyče, ale hokejky hostujících hráčů zapracovaly velice dobře.

51:40
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha:
    Albert Vrabec – 2 min., krosček.

51:18
    Šulgan se po rychlé předávce objevil úplně sám na pravém kruhu, jen těsně přestřelil horní tyč branky Hvězdy.

50:36
    Bošek předvedl velmi dobrou práci v útočném pásmu, ale pak puk nenaservíroval úplně nejlépe na hokejku Galvase.

49:56
    Jiří Dohnal – 2 min., faul loktem.

49:23
    Suk se sympaticky prodral až před olomouckou bránu, ale Žbánkův pravý beton byl na svém místě.

48:41
    Šulgan je zpět na ledě. Hanáci oslabení přežili bez úhony.

48:18
    Tentokrát puk za svou klecí podržel olomoucký gólman, který jej následně přesně rozehrál. Přesilovkový tlak hostů se nekoná.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 9. Pastrnek (Galvas), 18. Galvas (D. Drábek), 19. Bošek (Bohatý, K. Drábek), 30. Bartok (Navrátil, Bošek), 43. Sekanina (Pastrnek)

HC Olomouc: Žbánek (Čerbák) – Kalman, Bohatý (C), Vrána, Galvas, Přidal – Brym, Pastrnek, Šulgan (A), Koryčanský, Němec, D. Drábek, Navrátil, Sekanina, K. Drábek (A), Neoral, Bartok, Bošek
    Trenér: Mojmír Trličík

HC Hvězda Praha: Höhlig (43. Tomeš) – Holas, Foltýn, Novák, Vrabec, Štefík, Beňo (A), Tomka – Štípek, Brož, Kulich, Dohnal, Ducháček (C), Suk, Surkov, Doležel, Krejčí (A), Štěpánek
    Trenér: Josef Reigl

Rozhodčí: Hranoš – Bubela, Frais