Poruba 2011 – Kolín 5:2 (kon.) | Jihlava – Třebíč 2:3 (1:3 po s.n.) | Sokolov – Prostějov 4:2 (kon.)
Vsetín – Litoměřice 3:2 (kon.) | Šumperk – Slavia 4:5 (0:1 po s.n.) | Zlín – Přerov 2:1 (kon.)
Pardubice B – Frýdek-M. 4:3 (3:1 po s.n.)
HC Baník Sokolov
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 18.02.2023, 17:00 • Zimní stadion Sokolov • Chance liga • 48. kolo

Z tohoto utkání je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou! (19:34:04)

Ve třetí třetině už branka nepadla. Prostějov se sice snažil ve třetí třetině aktivní hrou vyrovnat, ale nedokázal to. Hlavně na začátku poslední třetiny měl hodně práce domácí brankář Cichoň. Sokolov ale dobře bránil a díky výhře si připisuje důležité tři body. Naopak Prostějov nepotvrdil roli favorita a musí se zkoncentrovat na příští utkání. Sokolov už v pondělí čeká odložené utkání s Jihlavou. Prostějov bude znovu hrát ve středu, kdy nastoupí na ledě Litoměřic.

60:00
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
    Tomáš Jiránek – 2 min., hrubost.

59:29
    Icing Sokolova. Buly před Cichoněm.

59:23
    Krutil dobře vystoupil proti Ostřížkovi, vytlačil ho ze střelecké pozice a nedovolil mu zakončit.

58:37
    Ofsajd Prostějova. Buly ve středním pásmu.

58:08

57:44
    Dorážka jednoho z prostějovských hráčů zamířila mimo. Cichoň nemusel zasahovat.

56:50
    Němeček na střídačce! Prostějov hraje v šesti.

56:08
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov:
    HL – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Matyáš Váňa.

55:52
    Tvrdá rána jednoho z prostějovských hráčů. Křemen ji obětavě zablokoval, když si do rány lehl.

54:20
    Všichni vyloučení hráči jsou z trestných lavic zpět na ledě.

54:08
    Tvrdá rána Haška, která ale skončila vedle branky.

52:20
    Ránu Hajného zlikvidoval Němeček. Po jeho zásahu se ještě strhla menší potyčka před prostějovskou brankou a bude se vylučovat.

52:08
    O puk se bojovalo u mantinelu a nakonec ho získal Baník. Rulík následně dostal nabito do mezikruží, ale jeho tvrdou střelu lapil Němeček. Po komerční přestávce se bude vhazovat před hostující klecí.

51:00
    Dlouho se hraje bez přerušení, tenhle výsledek Sokolovu vyhovuje, a tak nikam nespěchá.

48:55
    Jansa vypálil z mezikruží, ale do jeho rány si obětavě lehl Kysela.

48:11
    Hašek se pohyboval v brankovišti Cichoně. Hra je přerušena a vykázána do středního pásma, kde se bude vhazovat.

48:01
    Icing tentokrát na straně domácích. Hra se stěhuje před branku Cichoně.

47:11
    Icing Jestřábů. Buly před gólmanem Němečkem.

46:36
    Probíhá komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat ve středním pásmu.

45:44
    Prostějov rozjíždí akci zpoza vlastní brány a posílá do hry čerstvé síly.

44:00
    K němu se postavil Roman Vlach, který zkoušel překonat Cichoně kličkou. Puk mu ale trochu ujel a domácí gólman dokázal zasáhnout betonem.

44:00
    Hajný ve svém brankovišti padnul na kotouč a rozhodčí nařizuje trestné střílení!

43:47
    Domácí gólman je od začátku této třetiny neustále v permanenci. Nyní má další zákrok, když schoval puk mezi betony.

43:27
    Další icing Sokolova. Buly znovu před jeho brankou.

42:58
    Zakázané uvolnění Sokolova znamená další buly před brankou Cichoně.

42:20

42:00

41:38
    Rána jednoho z prostějovských hráčů skončila zákrokem Cichoně, jenž srazil puk do ochranné sítě. Buly před ním.

41:14
    Valenta vypálil z kruhu. Trefil pouze lapačku připraveného Cichoně.

40:20
    Tomáš Tomek – 2 min., hákování.

40:01

Třetí třetina začne zhruba v 18:46.

Druhá třetina přinesla opět tři góly. Nejprve se prosadil po návratu z trestné lavice ve 27. minutě Vrhel. Jestřábi se dostali na dostřel ve 32. minutě, kdy se při vlastním oslabení prosadil Burian. Sokolov si ale vzal zpět dvougólový náskok zásluhou Hajného, který se trefil přesně se sirénou, oznamující konec třetiny, ale branka byla nakonec rozhodčími uznána. Prostějov má dvacet minut na to, aby se pokusil utkání alespoň vyrovnat.

40:00

40:00
    HL – 2 min., napadání rozhodčích, odpyká Jakub Illéš.
    39:59 Jakub HAJNÝ - 4:2

39:59
    Baník právě vstřelil branku! Přesně s koncem třetiny se Sokolov prosazuje a gól je nakonec rozhodčími uznán. JAKUB HAJNÝ se vytočil zpoza brány a zasunul puk mezi betony Němečka za jeho záda. Asistence: Tomáš Tomek

39:32
    Icing Jestřábů. Buly před Němečkem.

39:19
    Vlach obkroužil s pukem celé útočné pásmo, dojel až do levého kruhu, odkud vypálil. Cichoň jeho ránu schoval mezi betony.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:52
    Ofsajd Prostějova. Opět vhazování ve středním pásmu.

38:27
    Jestřábům odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

37:43
    Staněk vypálil od pravého mantinelu a střílel na vzdálenější tyč. Cichoň jeho pokus viděl a sebral kotouč do lapačky. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou domácích.

36:40
    Jansa se mezi kruhy dostal k zakončení, ale Cichoň jeho pokus vychytal.

36:21
    Sokolov musí začít další akci až od vlastní brány.

35:18

35:14
    Csamangó předal puk Vrhelovi, který bekhendovým pokusem vypálil. Němeček se ale natlačil ke své tyčce a zasáhl. Buly před jeho bránou.

34:18
    Sokolovu zbývá minuta z přesilovky, jenže Prostějov ji zatím brání výborně.

33:24
    Prostějov ve čtyřech.

33:18
    Petr Hašek – 2 min., hákování.
    31:55 Vilém BURIAN - 3:2

31:55
    Jestřábi právě vstřelili branku! Prostějov ale při vlastním oslabení skóruje. Střelcem branky je VILÉM BURIAN, který se prosadil bekhendovou kličkou, kterou umístil pod horní tyč. Asistence: Daniel Malák a Matouš Venkrbec.

31:24
    Tomáš Jandus – 2 min., nedovolené bránění.

30:45
    Nyní se vhazuje před brankou Cichoně.

30:36
    Illéš se hezkou stahovačkou dostal do zakončení. Proti jeho střele ovšem Cichoň vymrštil svou lapačku a Illéšovi sebral puk z hole.

29:13
    Sokolov se dostal do přečíslení 3 na 2. Křemen se nakonec dostal do zakončení, které Němeček schoval mezi betony.

27:17
    Jáchym našel mezi kruhy Jiránka, který ale trestuhodně minul odkrytou branku domácích!
    26:32 Stanislav VRHEL - 3:1

26:32
    Baník právě vstřelil branku! Sokolov znova vede o dvě branky! Křemen ujel společně se STANISLAVEM VRHELEM do brejku. První jmenovaný posléze nahrál Vrhelovi, který stál u tyčky, a pak se trefil přesně za Němečkova záda. Asistence: Adam Křemen.

26:19

25:58
    Jansa vypálil z mezikruží, ale jeho rána proletěla nad horní tyčkou Cichoňovy brány.

25:26
    Baláž vyhazuje puk až k brance Němečka.

24:19
    Stanislav Vrhel – 2 min., podrážení.

23:56
    Střelu jednoho z hráčů Prostějova přizvedl Cichoň vyrážečkou do ochranné sítě a vhazuje se před domácí bránou.

23:36
    Po dalším Cichoňově zákroku se vhazuje před domácí bránou.

23:14
    Staněk vypálil z levého kruhu na přední tyč, ale Cichoň jeho pokus vyrazil.

22:37
    Odpískána hra vysokou holí. Buly ve středním pásmu.

22:00
    Tahle přesilová hra se vůbec domácím nepovedla.

21:22
    Cichoň teď raději podržel puk v rukavici a vhazuje se před brankou Sokolova.

21:01
    V oslabení zahrozil Burian. Jeho střelu z předbrankového prostoru vyrazil Cichoň.

20:21
    Zakázané uvolnění Sokolova. Buly před Cichoněm.

Baník vstupuje do druhé třetiny s přesilovkou.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:53.

První třetina je za námi. Vstup do utkání vyšel parádně Baníku. Csamangó v 5. minutě skóroval ze samostatného úniku, v 6. minutě pak skóroval Rulík. Prostějov v úvodu třetiny nehrál optimálně. Ve 12. minutě ale snížil Staněk, což zvýšilo prostějovskou aktivitu. Jestřábi posléze několikrát ve zbytku třetiny zahrozili, ale vyrovnat se jim zatím nepovedlo. Uvidíme, s čím přijde Totterova družina do druhé třetiny.

20:00

20:00
    Matouš Venkrbec – 2 min., podrážení.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:34
    Burianova tvrdá střela pouze zaduněla o plexisklo za brankou Cichoně.

17:43
    Jiránek tvrdým hitem u mantinelu poslal k ledu Kyselu, ale byl to čistý zákrok.

16:53
    Illéš nahrál před branku Veselému, jenž ale z dobré pozice minul branku.

16:39
    Puk mimo hrací plochu. Vhazuje se před Němečkem.

15:42
    Domácí branka je vychýlena ze svého postavení a hra je přerušena.

15:21
    Tomek se dostal ke střele z kruhu. Němeček měl práci se zákrokem, ale poradil si.

14:50
    Prostějov poslal puk až na icing. Vhazuje se před bránou Němečka.

14:08
    Jestřábi rozjíždějí akci zpoza vlastní brány a rychle střídají.

13:37
    Vrhel si narovnal puk na střelu a zakončil. Staněk ale do jeho střely vložil hůl a ztečoval puk nad branku.

12:44
    Baláž se opřel do střely, která nakonec ani nedoletěla na prostějovskou bránu. Němeček tak nemusel zasahovat.

12:14
    Další zásah domácího gólmana. Po komerční pauze se tak bude vhazovat před brankou Baníku.
    11:10 Robin STANĚK - 2:1

11:10
    Jestřábi právě vstřelili branku! Prostějov se dočkal snížení! Pěnčík nabil kousek za modrou čáru ROBINU STAŇKOVI, jehož dělovka se zastavila až za Cichoněm. Puk proletěl domácímu brankáři mezi betony. Asistence: Martin Pěnčík a Roman Vlach.

10:45
    Illéš vyslal ránu po zemi, která ale vyprášila betony Cichoně.

10:02
    Puk zůstal zaseknutý u levé tyčky Cichońovy branky, ale naštěstí pro domácí se k volnému puku nikdo z Jestřábů nedostal.

09:33
    Prostějovu odpískán ofsajd a vhazuje se ve středním pásmu.

08:52
    Na Buriana číhala odkrytá část Cichońovy branky, jenže hostující útočník střílel pouze nad branku.

07:53
    Po střele Veselého se puk dostal až na brankoviště Cichoně, který kotouč schoval pod svou lapačku. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou domácích.
    05:48 Adam RULÍK - 2:0

05:48
    Baník právě vstřelil branku! Další domácí branka. K puku se dostal v obranném pásmu Tomek, který vysunul kotouč do útočného pásma. Tam si puk vzal ADAM RULÍK, který dnes vypomáhá v útoku a přesnou střelou z mezikruží překonal podruhé brankáře Němečka. Asistence: Tomáš Tomek.

05:08
    Illéš se snažil dostat do zakončení, ale domácí Kysela ho ke střele nepustil.
    04:30 Štěpán CSAMANGÓ - 1:0

04:30
    Baník právě vstřelil branku! Sokolov odskakuje do vedení. K puku se dostal ŠTĚPÁN CSAMANGÓ, který se dostal do samostatného úniku a střelou pod vyrážečku prostřelil Němečka. Bez asistence.

04:02
    Icing domácího týmu. Hra se vrací před bránu Cichoně.

03:40
    Prostějovu odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:51
    Benda z pozice před bránou mířil doprostřed brány, ale trefil pouze připraveného Němečka. Pro Bendu je to specifický zápas. Do Sokolova přišel právě z týmu Jestřábů.

01:10
    Po střele od modré znovu zasáhl Cichoň, který ukryl puk mezi betony. Buly před brankou Baníku.

01:01
    Hašek dostal pěknou přihrávku zpoza brány a z mezikruží vypálil. Cichoň musel vytáhnout proti jeho ráně beton.

00:35
    Vrhel projel do útočného pásma a chtěl poslat kotouč Csamangovi, ale puk na něj neprošel.

00:01

Sokolov nastupuje ve žlutých dresech, Prostějov v červených.

HC Baník Sokolov: Cichoň (Horák) – J. Novák (C), Baláž, Krutil, Tůma, Weinhold, Benda, Klejna, Rulík (A), Tomek – Mat. Adámek, Vrhel, Csamangó – Jiskra, Kysela, Váňa – Hajný.
    Trenér: Martin Štrba

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Pavelka) – Valenta, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Jandus – V. Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec (C), Jansa – Veselý, Vlach, Illéš – Maruna.
    Trenér: Aleš Totter.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Základní část hokejové Chance ligy míří do finále a do konce základní části zbývá včetně sobotního kola 5 kol. My se zaměříme na souboj Sokolova s Prostějovem. Sokolov se do koloběhu Chance ligy vrací poprvé od 13. 2., protože utkání minulého kola s Jihlavou bylo kvůli rozsáhlé marodce Baníku odloženo na 20. 2. Poslední zápas, který tak Západočeši odehráli, byl právě 13. února na ledě Vsetína, kde padli 3:4. Rozhodla druhá třetina, ve které Valaši třikrát skórovali. Prostějov hrál naposledy ve středu, a tak je oproti svému soupeři lehce v nevýhodě. Také Jestřábi se v minulém kole potkali na domácím ledě proti Vsetínu a připsali si cenné tři body za výhru 5:2. Dvěma góly přispěl k výhře Jestřábů útočník Jan Maruna, jenž si svoje góly schoval až do poslední třetiny. Oba týmy jsou na příčkách zajišťující play – off. Sokolov by v tuhle chvíli hrál předkolo, naopak Prostějov je na pozicích, které by mu zajistily přímý postup do čtvrtfinále. Sokolov je 12. se ziskem 61 bodů. Tahle příčka je poslední, která zajišťuje postup do předkola play – off. Prostějov je 4. a na svém kontě má 84 bodů, tedy stejný počet bodů jako třetí Vsetín a druhá Poruba. Nejproduktivnějším hráčem Sokolova je útočník Jaromír Kverka, který ve 43 zápasech 49 bodů (15+34), který je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším obráncem je Jan Pohl, jenž ve 34 zápasech zaznamenal 21 bodů (6+15). Mezi brankáři dostává nejvíce prostoru Martin Michajlov, který zatím odchytal 32 utkání s úspěšností zákroků 89,75 % a průměrný počet inkasovaných gólů u něj činí 2,95 gólu na zápas. Nejproduktivnějším hráčem Prostějova je útočník David Ostřížek, který nastoupil do 37 utkání a zapsal 34 bodů (18+16). Ostřížek je zároveň i nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším obráncem je Martin Pěnčík, který odehrál 44 utkání a zapsal 16 bodů (7+9). Mezi brankáři dostává nejvíce prostoru Jaroslav Pavelka, ktery odchytal 30 utkání s úspěšností zákroků 91,82 % a průměrný počet inkasovaných gólů má 2,27 branky na zápas. Úvodní buly bude na Zimním stadionu v Sokolově vhozeno v 17 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Mateo

Branky a nahrávky: 5. Csamangó, 6. Rulík (Tomek), 27. Vrhel (Křemen), 40. Hajný (Tomek) – 12. Staněk (Pěnčík, Vlach), 32. V. Burian (Malák, Venkrbec)

HC Baník Sokolov: Cichoň (Horák) – J. Novák (C), Baláž, Krutil, Tůma, Weinhold, Benda, Klejna, Rulík (A), Tomek – Mat. Adámek, Vrhel, Csamangó – Křemen, Kysela, Váňa – Hajný.

Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Belko, Baxa