Clermont Foot – Lens 0:4 (kon.) | Ajaccio – Montpellier 0:1 (kon.) | Angers – Toulouse 0:2 (kon.)
Lorient – Troyes 2:0 (kon.) | Nantes – Nice 2:2 (kon.) | Monaco – Remeš 0:1 (kon.)
Marseille – Štrasburk 2:2 (kon.)
Clermont Foot
0:4 (0:3)
Racing Lens
Neděle 12.03.2023, 13:00 • Stade Gabriel Montpied • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 27. kolo
    76. Alexis CLAUDE-MAURICE - 0:4

76
    Lens právě vstřelilo branku!
    Openda našel na hranici vápna čerstvého ALEXISE CLAUDE-MAURICE, jenž se po pár minutách na hrací ploše prosazuje přesnou ranou na vzdálenější tyč. 0:4. Asistence: Loïs Openda.
    35. Loïs OPENDA - 0:3

35
    Pouhé čtyři minuty stačily k tomu, aby si LOÏS OPENDA připsal hattrick! Skvěle využil chybě v rozehrávce Clermontu a po oběhnutí Diawa zakončil z úhlu do odkryté branky. 0:3
    .
    34. Loïs OPENDA - 0:2

34
    Jeden z domácích beků při rozehrávce uklouzl, čehož okamžitě využil Thomasson a přistrčil do strany na LOÏSE OPENDU, který z penaltového puntíku zvyšuje na 2:0. Asistence: Adrien Thomasson.
    31. Loïs OPENDA - 0:1

31
    Nadýchaný centr Fulginiho skvěle zpracoval LOÏS OPENDA a pohotovou ranou mezi nohama Diawa posílá Lens do vedení. Asistence: Angelo Fulgini.

Štěpán Navrátil

Branky: 31. Openda (Fulgini), 34. Openda (Thomasson), 35. Openda, 76. Claude-Maurice (Openda)

Karty:   40. Neto Borges (CFT) – 45. Haidara (LNS), 87. Machado (LNS)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 2:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:13.
    Clermont Foot: Diaw – Ogier (C), Wieteska, Konaté – Neto Borges, Gonalons (62. Gastien), Magnin, Allevinah – Maurer (77. B. Diallo), Saračević (62. Bela) – Andrić (62. Kyei).
    Náhradníci: Djoco – S. Cissé, Kamdem, Massolin.

Trenér: Pascal Gastien

Racing Lens: Samba – Haidara (46. Machado), Danso, Gradit, Frankowski – S. Fofana (C) (78. J. Onana), Samed, Fulgini (74. D. Costa) – Thomasson (74. Claude-Maurice), Sotoca, Openda (81. Labeau Lascary).
    Náhradníci: Pandor – Boura, Le Cardinal, Sylla.