Znojmo – Rosice 0:1 (kon.) | Uh. Brod – Hlučín 1:1 (kon.) | Frýdlant n/O – Vel. Meziříčí 3:3 (kon.)
Frýdek-Místek – Hranice 2:0 (kon.) | Hodonín – Kroměříž 1:0 (kon.) | Vítkovice – Slovácko B 2:4 (kon.)
Blansko – Zlín B 1:0 (kon.)
MFK Vítkovice
2:4 (1:1)
1.FC Slovácko B
Sobota 25.03.2023, 15:00 • Markvartovice • Moravskoslezská fotbalová liga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Máme před sebou 21. kolo MSFL, v němž se mezi sebou utkají Vítkovice a rezerva Slovácka. Utkání se odehraje v Markvartovicích.

Vítkovice se zatím na jaře trápí, ze tří zápasů nevytěžily ani bod, dokonce se jim zatím nepodařilo vsítit ani branku. Naposledy pohořely se Znojmem, kdy prohrály 0:2. Domácí se v tabulce trápí na posledním místě s čtyřmi body. Na nesestupovou příčku ztrácejí celých 15 bodů.
    Skóre na jaře = 0:9

To b-tým z Uherského Hradiště je na tom, co se týče postavení v tabulce, lépe. Náleží jim 5 místo. Jarní formu však mají oba týmy stejnou – 3 prohry. Hosté naposledy nestačili na Hranice, prohráli 1:2.
    Skóre na jaře = 2:6

Oba týmy se spolu utkaly už na podzim v rámci 4. kola. Slovácko tehdy rozdrtilo Vítkovice 6:0.

MFK Vítkovice: Košický – Burgo, Bystřičan, Stanimirovič, Vandov – Zogata, Vrbka, Richtár (C), Aririerisim, Krela – Chylek
    Náhradníci: Murín – Raap, Repa, Tamajka, Tkáč, Zak, Zouhar
    Trenér: Radim Plaskura

1.FC Slovácko B: Velich – Merdovič (C), Aldin, Kočí, Bartoš – Juroška, Korýčan, Kudela, Yohanna – Kratochvíla, Stropsa
    Náhradníci: Andres – Šlechta, Mitrevski, Růžička, Polák, Kozel, Kabelka
    Trenér: Pavel Němčický

Rozhodčí: Vejtasa – Silný, Dorotík.

Rozhodčí Vejtasa přivádí hráče na hřiště, Vitkovice nastupují v modrobílých dresech, hosté v bílé sadě.

1

2
    Domácí vhazují blízko vápna soupeře.

3
    S prvním nákopem na branku Vítkovic si poradil golman Košický.

4
    Domácí budou rozehrávat zajímavou standardku blízko vápna hostů.

4
    Střelu po zemi zastavila zeď, odražený balon odvrátili hosté do bezpečí.

6
    Vítkovice jsou stále aktivní a budou rozehrávat první roh.

8
    Hosté se stále nemohou dostat za polovinu hřiště, všechny míče, díky tlaku domácích, rychle ztrácejí.

10
    Výpad Slovácka po pravé straně skončil u rohu v zámezí. Následuje odkop brankáře.

11
    Slovácko B právě vstřelilo branku!
    Je tu branka, která padla z ničeho nic. Míč propadl do vápna domácích, tam si ho našel EMMANUEL YOHANNA a překonal brankáře.
    11. YOHANNA - 0:1

15
    Slovácka je stále více a více aktivnější. Po střele z pravé strany bude následovat roh.

16
    Vítkovická obrana zažehnala hrozící nebezpečí a je v držení balonu.

18
    Rychlý brejk po levé straně podnikl Yohanna, jeden z obránců mu však pokračovat nedovolil.

20
    Domácí se snaží srovnat stav, zatím se jim daří držet míč a obléhat soupeřovu branku.

23
    Útočný faul vysvobodil domácí obranu, která se musí potýkat s kupícími se útoky soupeře.

24
    Žlutá karta pro tým MFK Vítkovice (Aririerisim).

25
    Na zemi zůstal ležet jeden z domácích hráčů, hosté sportovně odkopávají míč do autu.

28
    Vítkovice aktivně napadají a to jim přináší časté zisky balonu.

30
    Domácí získali rozehrávku na útočné polovině po ostrém zákroku jednoho z hostů.

30
    Žlutá karta pro tým 1.FC Slovácko B (Kočí).

33
    V krátkém časovém sledu se jistými zákroky činili oba brankáři.

36
    Hráč Slovácka si ve vápně soupeře naskočil centr z pravé strany, míč však poslal nad branku.

40
    Vítkovice se musí bránit dalšímu rohu z pravé strany.

41
    Útočník Slovácka zůstal ležet těsně před šestnáckou domácích, sudí povolil ošetření.

43
    Domácím se povedlo odcentrovat z pravé strany. Míč si ze vzduchu stáhl brankář Velich.

Jedna minuta nastavena.

45
    Na závěr poločasu budou mít domácí velkou šanci na gol. Zhruba z dvaceti metrů rozehrají standardní situaci.

45
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Kapitán domácích prolomil jarní střelecký půst. Z přímého kopu z poza velkého vápna se MATYÁŠ RICHTÁR nemýlil.
    45. RICHTÁR - 1:1

45+1

První poločas nám přinesl hned dvě branky. Nejprve se v 11. minutě prosadil YOHANNA, brankou až v samém závěru odpověděl kapitán RICHTÁR.

Druhý poločas začne přibližně v 16:05.

46

46
    Střídání v týmu MFK Vítkovice:
    ze hřiště odchází Stanimirovič, přichází Zouhar,
    ze hřiště odchází Chylek, přichází Raab.

46
    Druhý poločas začal rozehrávkou domácích.

46
    Roh domácích byl odvrácen na hranu vápna, tam si ho našel jeden z Vítkovických, střelu však poslal mimo tři tyče.

50
    Za záchranou brzdu zatáhl jeden ze zadáků domácích a nedovoleně zastavil brejk hostů.

51
    Žlutá karta pro tým MFK Vítkovice (Richtár).

53
    Realizační tým Slovácka opět v pohotovosti, na zemi skončil jeden z útočníků.

55
    Hosté si musí poradit s rohem Vítkovic, musí k tomu však myslet na to, že jsou momentálně v početní nevýhodě.

57
    Slovácko, již v plné síle, tlačí na obranu domácích, ta si zatím ví rady a do ničeho je nepouští.

61
    Roh pro hosty.

63
    Rychlý protiútok hostů se zastavil až ve vápně, kde jej stopl jeden z obránců.

66
    Slovácko mělo výhodu rozehrávky na soupeřově polovině, míč byl odražen až na roh.

68
    Přízemní centr z levé strany vyslal jeden z hostů přímo do malého vápna. Tam ho měl získat do svých rukou brankář Košický, tomu se však zákrok nepovedl a míč odrazil přímo před DAVIDA KRATOCHVÍLA, ten už to měl jednoduché.
    68. KRATOCHVÍLA - 1:2

70
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko B:
    ze hřiště odchází Yohanna, přichází Mitrevski,
    ze hřiště odchází Koryčan, přichází Šlechta.

73
    Žlutá karta pro tým MFK Vítkovice (Raab).

74
    ze hřiště odchází Krela, přichází Žák.

74
    ze hřiště odchází Zogata, přichází Repa.

75
    Domácí poslali do vápna kvalitní centr, který propadl až před JAKUBA VRBKU, ten hlavou usměrnil míč do sítě.
    75. VRBKA - 2:2

78
    Standardní situace Slovácka vyústila v centr z pravé strany, s nímž si domácí obrana poradila.

81
    Žlutá karta pro tým MFK Vítkovice (Bystřičan).

81
    Hosté jsou momentálně aktivnějším celkem a dělají vše pro to, aby tu dnes zvítězili.

82
    Vítkovice mohou sázet na rychlé brejky, jeden takový teď vyústil v rohový kop.

85
    Střela z poza šestnácky, kterou vyslal jeden z hostí, skončila vysoko nad brankou.

86
    Ofsajd zastavil útočné snažení domácích

87
    Krásná akce Slovácka, kdy se díky třem narážečkám dostal do výhodné pozice DAVID ŠLECHTA, ten překonal brankáře domácích pohotovou střelou.
    87. ŠLECHTA - 2:3

88
    ze hřiště odchází Aldin, přichází Polák.

90
    Je tu čtvrtá branka hostů. Tu střílí PAVEL JUROŠKA, který dostal míč před prázdnou branku díky chytré nahrávce od spoluhráče.
    90. JUROŠKA - 2:4

4 minuty nad rámec

90
    ze hřiště odchází Kratochvíla, přichází Kabelka.

90+2
    Je tu pravděpodobně jeden z posledních rohů Slovácka.

90+4

Je za námi gólově bohaté utkání. V druhém poločase padly rovnou 4 branky, jedna do hostující sítě a zbylé 3 do svatyně domácích.

V 68. minutě se po chybě brankáře prosadil Kratochvíla, o sedm minut později však odpověděl domácí Vrbka. Po-té se už prosadili pouze hráči Slovácka. Vedení vrátil hostům Šlechta a v 90. minutě zvýšil na konečných 2:4 Pavel Juroška.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek soboty. (17:01:36)

Aleš Racek

Branky: 45. Richtár, 75. Vrbka – 11. Yohanna, 68. Kratochvíla, 87. Šlechta, 90. Juroška

Karty:   24. Aririerisim (VIT), 51. Richtár (VIT), 73. Raab (VIT), 81. Bystřičan (VIT) – 30. Kočí (SOB)

Rozhodčí: Vejtasa – Silný, Dorotík