Michalovce – Poprad 2:3 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Eisbären 4:1 (kon.) | Salzburg – Kolín 2:3 (1:2 po s.n.)
Benátky n/J – Řisuty 5:1 (kon.) | Vyškov – Přerov 3:1 (kon.) | SHKM Hodonín – Trnava 4:3 (kon.)
Cheb – Höchstadter Alligators EC 5:7 (kon.) | Zug – Litvínov 6:2 (kon.) | Ambri-Piotta – Liberec 3:1 (kon.)
Mountfield HK
4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Eisbären Berlín
Pátek 01.09.2023, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy

Ode mě je to v tuto chvíli již vše, užijte si první zářijový víkend a na shledanou! (19:42:29)

Východočeši mají za sebou poslední domácí zápas před ostrým startem sezony, který nakonec jednoznačně ovládli a připsali si čtvrtou výhru v přípravě. Domácí si vytvořili ve druhé třetině dvoubrankový náskok, který postupně navyšovali. Už se zdálo, že si Patrik Bartošák připíše i čisté konto, jenže o něj ho připravil tři minuty před koncem berlínský Ronning. Lvi tak v zápase, který byl plný vyloučení, zvítězili a Eisbären Berlín opět porazili stejně jako v loňské Lize mistrů. Než začne Tipsport extraliga čekají Mountfield ještě dva duely, a to příští týden, kdy se střetnou s Fehérvárem z Maďarska a Vienna Capitals.

Svěřenci Tomáše Martince si nyní užívají děkovačku se svými fanoušky. Patrik Bartošák si v hradeckém dresu odbyl premiéru, která skončila vítězně. Za to mu náležitě děkují příznivci Mountfieldu. Ti mu to mohou říct i osobně při autogramiádě, která je na programu ještě dnes, až hráči a trenéři absolvují mediální povinnosti.

59:40
    Lvi se nadále pohybují v útočné třetině, ale zdá se, že už se nikam nepoženou a tříbrankový náskok si pohlídají.

58:49
    Na kotouči se drží Východočeši a kombinují. Od modré vypálil Jérémie Blain, jehož střela letěla vedle levé tyče.

58:38
    Hra se přestěhuje před Hildebranda, píská se totiž zakázané uvolnění Eisbären.

58:02
    Již poněkolikáté v zápase se hraje ve čtyřech hráčích na obou stranách.

58:02
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Perret – 2 min., podrážení.

56:44
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Patrik Bartošák přeci jen přichází o čisté konto. TY RONNING obdržel přihrávku do slotu, odkud svižně vypálil, kotouč se odrazil od pravé tyče a skončil v síti. Berlín snižuje na 1:4 ze svého pohledu. Asistence: Tobias Eder.

56:10
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlín:
    Veilleux – 5 min. + OK, hrubost.

56:10
    Zachary Boychuk měl na holi gólovou tutovku z pravého kruhu, ale hradecký strážce svatyně ani tentokrát nedopustil, aby puk skončil za jeho zády.

55:27
    Berlín má nyní k dispozici dvojnásobnou početní převahu. Patrik Bartošák předvedl již dva výborné zákroky.

54:43
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Smoleňák,
    F. Pavlík – 2 min., držení.

53:04
    Další pokus hostů zaútočit ztroskotal na modré čáře, což bylo způsobené výbornou obranou Východočechů.

52:58
    Eisbären už hrají v plném počtu, zatím si ale žádnou slibnou příležitost nevytvořili.

52:08
    Týmu z hlavního města Německa se málem podařilo vyhodit puk do bezpečí, ale domácí obrana zasáhla a Lvi opět jedou do útoku.

50:59
    S vyloučeními ve třetí třetině se opravdu roztrhl pytel. Přesilovku mají aktuálně pořád domácí.

50:31
    Na Hildebranda teď vyslali Hradečtí jednu ránu za druhou, ale ani jedna z nich neskončila za brankovou čarou.

50:08
    Noebels – 2 min., sekání.

50:04
    Lvi na malou chvíli hráli šest na tři, měli totiž signalizovanou výhodu.

49:03
    Dělovku Aleše Jergla schytal jeden z hostujících hráčů. Krátce poté byl na puku opět Jergl, Hildebrand předvedl skvělý zákrok!

48:32
    Melchiori – 2 min., držení,
    Müller – 2 min., nesportovní chování.

48:17
    Napodruhé se jim to už povedlo. Alex Tamáši prověřil Hildebranda z pravého kruhu.

47:54
    Východočeši mířili do útočné třetiny, ale zastavil je ofsajd.

47:44
    R. Pavlík – 2 min., nedovolené bránění.

47:13
    Matěj Chalupa si to mířil s Radovanem Pavlíkem v přečíslení, druhý jmenovaný ale nezakončil přesně na místo určení, a pak se provinil proti svému soupeři.

46:26
    Cormier – 2 min., hrubost.

46:26
    Tentokrát to byl Eder, který Bartošáka prověřil. Hradecký gólman jeho ránu vyrazil ramenem.

45:47
    Frederik Tiffels, stříbrný medailista z mistrovství světa, tvrdě vypálil a Patrik Bartošák předvedl parádní semafor, a tak stále drží nulu!

45:42
    Marcel – 2 min., držení.

44:22
    Hradec právě vstřelil branku!
    Lvi zanedlouho přidávají další trefu a opět v početní výhodě! Z pobytu v útočném pásmu nejvíce vytěžil Oliver Okuliar, jenž vypálil směrem na Hildebranda. V jeho těsné blízkosti stál Matěj Chalupa, po jehož střele se puk odrazil od tyčky přímo na hokejku ALEŠE JERGLA, který bez problémů zamířil do odkryté klece – 4:0. Asistence: Matěj Chalupa, Oliver Okuliar.

43:50
    Jérémie Blain vypálil z levého kruhu, Hildebrand kotouč vyrazil před sebe. Jenže žádná z dorážek neskončila v prostoru mezi třemi tyčemi.

42:02
    Noebels – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., nesportovní chování.

41:42
    Domácí využívají další početní výhodu dvě vteřiny před jejím koncem. Christophe Lalancette přihrál z levé strany do mezikruží, kde pobýval DAVID ŠŤASTNÝ. Letní posila Mountfieldu zamířila přesně nad rameno Jakea Hildebranda a dostává svůj tým do vedení 3:0. Asistence: Christophe Lalancette, Alex Tamáši.

41:15
    Ralfs Freibergs to zkusil z pravého kruhu, jenže Hildebrand sklapl betony včas. Hosté se potom osvobozují.

41:03
    Hildebrand si připisuje další zákrok, buly proběhne po jeho pravé ruce.

40:22
    Lvi se usazují v útočné třetině. Aleš Jergl vypálil z levého kruhu, jenže při pokusu se mu zlomilo náčiní a musel odjet střídat.

40:01

Hráči obou týmů i rozhodčí jsou na ledě. Hradečtí zahájí poslední třetinu přesilovou hrou, která bude trvat minutu a 44 vteřin.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

První třetina žádné góly nenabídla, ta druhá však už ano. Herní obraz se příliš nezměnil, na kotouči se drželi hlavně hradečtí hokejisté. Prostřední dějství doprovázelo i několik vyloučení, ale využita byla pouze jedna početní výhoda. Za domácí se nejprve trefil Petr Kalina a o šest minut šli Lvi do dvoubrankového vedení zásluhou Matěje Chalupy, jenž se prosadil právě v přesilovce.

40:00

39:44
    Hradečtí jsou jako na koni a vybojovali si faul. Finkelstein vyfasoval dvě minuty za sekání.

37:50
    Další gólovou příležitost měl na hokejce Radovan Pavlík, Jake Hildebrand však vystihl jeho záměr a mezírku mezi betony si pohlídal.

37:30
    Lvi využívají velmi rychle přesilovou hru a zvyšují náskok na 2:0. Nejprve tvrdě vypálil Tomáš Pavelka od modré, jeho ránu schytal Hildebrand do masky. Hostující brankář ale pokračoval nadále ve hře a nepožádal o přerušení hry. Poté se ke kotouči dostal Aleš Jergl, jenž krosově přihrál k pravé tyči, kde stál MATĚJ CHALUPA. Berlínský gólman se už nestihl přesunout na druhou stranu, kam zamířil právě hradecký útočník. Asistence: Aleš Jergl, Tomáš Pavelka.

37:11
    Ronning – 2 min., podrážení.

36:58
    Jérémie Blain od modré čáry vystřelil, o teč se ještě pokoušel jeho spoluhráč, ale nezamířil mezi tři tyče.

36:02
    Jergl se pokusil překvapit u pravé tyče Hildebranda, ten byl však pozorný. O dorážku se následně snažil Tamáši, ale nebyl tolik důrazný. Hradecký útočník se slovenskou národností si to poté zamířil na střídačku.

35:28
    Do útoku opět vyráží Mountfield, po lehkém nahození od modré přikrývá Hildebrand kotouč do lapačky.

35:20
    Píská se zakázané uvolnění Hradce, vhazuje se tak po levé ruce Bartošáka.

34:42
    To se jim nakonec povedlo, ale nyní hlouček hráčů svádí souboj o kotouč v levém rohu kluziště.

34:00
    Eisbären Berlín se snaží dostat do útočné třetiny, jenže domácí defenziva odvádí dobrou práci a hosté se přes ni nedokáží procpat.

31:59
    Mountfield otevírá dnešní skóre utkání a zaslouženě se dostává do vedení! Domácí zavezli kotouč do útočného pásma a přihráli si podél mantinelu. Hrací předmět doputoval na modrou čáru k PETRU KALINOVI, který tvrdě vypálil. Jake Hildebrand toho přes clonící hráče mnoho neviděl, poté byl sražen k zemi, nic víc nezmohl a puk propadl za brankovou čáru. Šestadvacetiletý obránce se prosazuje poprvé od doby, kdy Východočeši hráli čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi na jaře roku 2022. Asistence: Radovan Pavlík, Radek Pilař.

31:06
    Lean Bergman projel s kotoučem na holi přes střední pásmo, podařilo se mu i vystřelit. Ale rána nebyla ideální.

30:41

30:05
    Již podruhé v tomto utkání se hraje ve čtyřech mužích na obou stranách. Stále jsou to Východočeši, kteří určují tempo a drží se po většinu času v útočné třetině.

29:04
    Veilleux – 2 min., podrážení.

28:57
    Müller přihrál doleva na Boychuka, který vypálil. Bartošák střelu vyrazil. Vzápětí do protiútoku vyrazili Lvi, Hildebrand si poradil.

28:41
    F. Pavlík – 2 min., krosček.

28:07
    To nyní potvrdil i Jordann Perret, který Hildebranda prověřil z pravého kruhu.

27:29
    Spíše je to Mountfield, který se drží více na kotouči. Berlín si mnoho nebezpečných příležitostí nevytváří.

26:09
    Oliver Okuliar si nabruslil ze středního pásma a vzniklo z toho přečíslení dvou na jednoho. Slovenský forvard to vzal na sebe a nastřelil brankovou konstrukci!

25:43
    Alespoň 10 vteřin nebyla hostující brána na svém místě, ale rozhodčí si toho nejspíše nevšiml, i když se to nedalo přehlédnout.

25:19
    Východočeši sice hrají oslabení, ale zvládají ho na výbornou.

24:26
    Jan Eberle obdržel přihrávku od modré do levého kruhu, odkud tvrdě vypálil. Jeho střela se ale odrazila od zadního mantinelu.

23:50
    Při hře čtyři na čtyři se na puku drží Lvi, Jérémie Blain to zkusil od modré, ale bez úspěchu. Berlín následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

23:31
    Lalancette – 2 min., podrážení.

23:20
    Hradečtí i nadále pobývají v útočné třetině, nyní se ale bojuje o kotouč u domácí střídačky.

22:40
    Tvrdou dělovku od modré vypálil Freibergs, ale puk nedoputoval na místo určení.

22:36
    Bartuli – 2 min., hrubost.

22:24
    R. Pavlík – 2 min., hrubost.

Finkelstein – 2 min., hrubost.

22:12
    Radovan Pavlík vystihl rozehrávku hostů na modré a už se zdálo, že se dostane do samostatného úniku. Jenže zakopl ve středním pásmu a žádný brejk se nekoná.

21:40
    Na druhé straně se musel mít na pozoru Patrik Bartošák, když Julian Melchiori od modré vypálil, leč neúspěšně.

20:25
    Další obrovská příležitost domácích! Útok zakončoval z levé strany dnes velmi aktivní Christophe Lalancette, Hildebrand se ale stihl přesunout.

20:06
    Po vhazování puk doputoval k Jordannovi Perretovi, který vystřelil z pravého kruhu. Hostující hráč ale ránu zblokoval do ochranné sítě.

20:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše, prostřední dvacetiminutovka za okamžik začne.

Další třetina začne přibližně v 17:51.

První dějství je již minulostí. Aktivnějším celkem byl Hradec, ale nedokázal využít své výrazné příležitosti, a to ani v přesilových hrách. Naopak Berlín se v útočném pásmu tolikrát neobjevil, Patrik Bartošák, jenž má premiéru za Mountfield, tak mnoho práce neměl. Po dvaceti minutách je tedy stav stále 0:0, další třetinu zahájí Lvi početní výhodou, která bude ještě trvat 64 vteřin.

20:00

19:59
    Vzápětí gólmana hostů ještě stihl prověřit David Šťastný z pravého kruhu. Bylo to však už se sirénou oznamující konec třetiny.

19:39
    Eisbären se podařilo vyhodit na druhý konec hřiště.

19:35
    Pořádnou pumelici vypálil z pravého kruhu Tomáš Pavelka, Hildebrand měl co dělat, aby ránu vyrazil. Poté se musela hra přerušit, protože brankář Berlína si potřeboval upravit svoji výstroj.

19:04
    Cormier – 2 min., nedovolené bránění.

19:04
    Domácím se ale nakonec zakončit nepodařilo, k puku se dostali hosté.

18:14
    Mountfield má signalizovanou výhodu, hraje proto se šesti muži v poli.

17:34
    Patrik Bartošák musel být ale teď pozorný, když ho Zachary Boychuk prověřil z mezikruží. Hradecký strážce svatyně ránu vyrazil betonem.

17:22
    To předvedl i Radek Pilař, jenž zakončoval v kleče. Jake Hildebrand uklidil kotouč pod lapačku.

16:52
    Hostující celek si příliš mnoho šancí nevytvořil, spíše jsou to domácí, kteří se drží na kotouči.

15:45
    Po buly probíhal za bránou Berlína souboj o puk. Za malý okamžik probruslil hradecký rychlík Marek Zachar do útočného pásma, obkroužil se kolem brány, ale černou pryž podél tyče za záda Hildebranda nedostal.

15:18
    O několik vteřin později přerušuje hru opět zakázané uvolnění Eisbären.

15:10
    Icing Berlína, vhazuje se před hostujícím brankářem.

14:33
    Další gólovou příležitost měl Radek Smoleňák z pravého kruhu, Jake Hildebrand si ale i s tímto pokusem poradil.

13:25

13:07
    Přesilovka se domácím příliš nedaří, i když ke střele se málem dostal Christophe Lalancette. Jenže v pravou chvíli promáchl a nic z toho nebylo.

12:19
    Oliver Okuliar se pohyboval s puk v neutrální zóně, poté ho vyslal do útočné třetiny. Zde se ale k němu dostali jako první hosté a vyhazují.

11:37
    Eisbären se ale podařilo osvobodit, Hradec je tak nucen začít znovu.

11:26
    Domácí v plném počtu a i oni si zahrají početní výhodu.

11:25
    Wissmann – 2 min., hrubost.

11:25
    Radovan Pavlík projel podél levého mantinelu až do kruhu, odkud vypálil do hrudi Hildebranda.

10:52
    Marcel Noebels střílel přes clonu hráčů, Patrik Bartošák byl však v pozoru a předvedl ukázkový semafor!

10:24
    Už se zdálo, že ve vlastním oslabení zaútočí i Lvi, ale Aleš Jergl byl v neutrální zóně zbaven kotouče.

09:39
    Boychuk zprostředka modré čáry vypálil, jeden z domácích ale ránu zblokoval.

09:26
    Freibergs – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

08:34
    To se nyní povedlo Michaelovi Gasparovi, gólman Berlína byl pozorný.

07:54
    Východočeši vyhráli buly a zamířili si to rovnou do útoku. Zatím se o puk ale bojuje a žádná střela nebyla vyslána.

07:48
    Píská se zakázané uvolnění domácích.

07:32
    Branka Hildebranda se dostala mimo určený prostor, a tak jsou přizváni ledaři, aby to opravili.

07:25
    Oliver Okuliar nahodil puk od modré směrem na bránu, jeho střelu mohl tečovat Aleš Jergl, což se ale úplně nepodařilo.

06:07
    Matěj Chalupa vystihl rozehrávku Berlína, málem se ještě dostal ke střele, jenže mu do ní stihl soupeř sáhnout. O pár vteřin později to zkoušel znovu, ale ani napodruhé se mu nepodařilo trefit určený prostor.

05:13
    Do útočné třetiny touš zavezl za hosty Boychuk, po něm se ještě ke střele dostal jeho spoluhráč z mezikruží. Bartošák byl rád, že hrací předmět neskončil za jeho zády.

04:28

03:35
    To se jim i povedlo a v dobré pozici se vyskytnul opět Lalancette, který z levého kruhu pálil. Nechybělo málo a Hradečtí se mohli radovat z prvního gólu, když Hildebrandovi puk škrtl o lapačku.

03:13
    Berlín se osvobozuje, Lvi tak musí zakládat novou akci až od Bartošáka.

03:04
    Mountfield se usadil v útočné třetině, kotouč však skončil na hostující střídačce.

02:32
    Hosté lehce po buly vyhodili kotouč, který prošel přes modrou čáru.

02:28
    Ellis – 2 min., krosček.

02:18
    Z ničeho nic se ocitl osamocený Christophe Lalancette před Hildebrandem, jenže klička do forhendu mu nevyšla. Trefil totiž beton hostujícího gólmana.

01:07
    Chvíli pobývali v útočném pásmu domácí, hra se ale stěhuje na druhou stranu.

00:25
    První zákrok za Hradec si připisuje Patrik Bartošák po střele vicemistra světa Frederika Tiffelse.

00:07
    Úvodní buly vyhráli hosté, ale puk jen doputoval k Hildebrandovi.

00:01

Eisbären Berlín jsou již na ledové ploše, za nimi vzápětí nastupuje i domácí Mountfield HK.

Mountfield HK: Bartošák (Kiviaho) –⁠ Kalina, Blain (A), F. Pavlík, Pavelka, Marcel, Freibergs, Gaspar –⁠ R. Pavlík, Zachar, Eberle (A), Okuliar, Tamáši, Jergl (A), Perret, Lalancette, Šťastný, Chalupa, Pilař, Smoleňák.
    Trenér: Tomáš Martinec.

Eisbären Berlín: Hildebrand (Stettmer) –⁠ Bettahar, Nowak, Geibel, Ellis (A), Melchiori, Finkelstein, Müller, Wissmann (C) –⁠ Veilleux, Wiederer, Mik, Bergman, Cormier, Bartuli, Noebels (A), Boychuk, Ronning, Pföderl, Eder, Tiffels.
    Trenér: Serge Aubin.

Oba celky se velmi dobře znají z minulého ročníku Ligy mistrů. Nezapomenutelný je určitě vlakový výjezd na 5. kolo CHL do Berlína, kterého se 5. 10. 2022 zúčastnilo několik stovek fanoušků a také hokejisté zpod Bílé věže. Z Německa si Lvi i přes nepříznivý vývoj zápasu odvezli výhru 7:3, podobný výsledek byl k vidění i o týden později na hradeckém ledě (8:2). Připíšou si Východočeši proti Eisbären další vítezství, nebo se budou radovat svěřenci Serge Aubina?

Mančaft z hlavního města Německa má v přípravě odehráno o něco méně zápasů než Hradec, konkrétně tři. Nejdříve poměřil síly s Lausitzer Fuchse a tento německý celek skolil 5:1. Jeho další soupeř byl z České republiky, a to Sparta. V prvním utkání rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější Pražané (4:3). Ani ve středu se Ledním medvědům nepodařilo uspět, se stejným protivníkem totiž padli 1:4.

Hradečtí hokejisté mají za sebou více než polovinu přípravných duelů, ve kterých se střetli především se zahraničními soupeři. Minulý týden bojovali ve švýcarském Sursee na Lehner Cupu, kde nejprve museli zkousnout hořkost porážky od Zugu 2:5 a Ženevy 3:6. V obou případech si Lvi nevedli vůbec špatně, dokonce šli pokaždé do jednobrankového vedení. Poté však doplatili na svoji nedisciplinovanost a prohráli. V posledním zápase si ale spravili chuť, když si poradili s Ambri-Piottou, kterou porazili 5:1. Východočeši nakonec tento turnaj zakončili na druhém místě.

Krásný páteční podvečer z ČPP Arény! Letní měsíce jsou za námi, což znamená blížící se start sezony 2023/24. Dnes 1. září se Mountfield HK naposledy v přípravě představí doma, když se střetne s německým týmem Eisbären Berlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Eva Šafranková

Branky a nahrávky: 32. Kalina (R. Pavlík, Pilař), 38. Chalupa (Jergl, Pavelka), 42. Šťastný (Lalancette, Tamáši), 45. Jergl (Chalupa, Okuliar) – 57. Ronning (Eder)

Trenér: Tomáš Martinec

Trenér: Serge Aubin

Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Maštalíř, Roischel.