Freiburg – Dortmund 2:4 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Hoffenheim 1:3 (kon.) | Mohuč – Stuttgart 1:3 (kon.)
RB Lipsko – Augsburg 3:0 (kon.) | Wolfsburg – Union Berlín 2:1 (kon.) | Bochum – Frankfurt 1:1 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnem
1:3 (0:2)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 16.09.2023, 15:30 • RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem • Německá Bundesliga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Krásný dobrý den všem fanouškům německé Bundesligy! Dnes nás čeká duel 4. kola, ve kterém domácí 1. FC Kolín nad Rýnem přivítá na svém hřišti TSG 1899 Hoffenheim.

Modrobílým se úvod Bundesligy poměrně vyvedl, po třech odehraných kolech se nacházejí s šesti body na šestém místě. Hoffenheimu se první duel nové sezony moc nepovedl, když na své půdě podlehl Freiburgu 1:2. Jedinou branku domácích vsítil Ozan Kabak. Druhé utkání už se týmu ze západu Německa povedl, když v atraktivním utkání přehrál nováčka z Heidenheimu. Na vítězství 2:3 se podíleli Beier, Kadeřábek a Kramarič. Ve třetím kole vyzval Hoffenheim na své půdě Wolfsburg. Utkání nezačalo pro domácí moc dobře, když ve 36. minutě prohrávali 0:1. Pak už však skórovali jen hofenheimští, kteří po goléch Brookse, Beiera a Skova otočili na konečných 3:1.

Kozlové, na rozdíl od jejich dnešního soupeře, nevstoupili do soutěže nikterak dobře. Na svém kontě mají pouhý jeden bod, který jim stačí na průběžné čtrnácté místo. Onen jediný bod získal Kolín v minulém kole za remízu 1:1 s Franfurktem. Za Kolín se prosadil z penalty Kainz. Z prvních dvou kol nevytěžil Kolín nad Rýnem kvůli prohrám s Wolfsburgem a Dortmundem ani bod. S Wolfsburgem padli kolínští 1:2 a s Dortmundem 1:0.

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Paqarada – Carstensen, Huseinbašić, Ljubičić, Kainz, Maina – Selke.
    Náhradníci: Pentke – Adamjan, Alidou, Christensen, Kilian, Limnios, Tigges, Waldschmidt, Soldo.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Kabak, Brooks, Vogt, Skov – Prömel, Grillitsch, Kramarić – Weghorst, Beier.
    Náhradníci: L. Philipp – Bebou, F. Becker, Berisha, Bischof, Bülter, Nsoki, Szalai, Asllani.

1

2
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Tak to je start, Pavel Kadeřábek našel centrem na zadní tyči volného ANDREJE KRAMARIĆE, který ranou z voleje překonal brankáře.

5
    Po nepovedeném útoku Kolína bude od své branky odkopávat Baumann.

7
    Centr, který z pravé strany vyslal Maximilian Beier, byl sražen na rohový kop.

9
    Skov vhodil do vápna soupeře dlouhý aut který rázným odkopem odpálil do bezpečí domácí stoper.

12
    Kainz nedokázal přejít přes Kabaka, hostující stoper následně odkopl míč do autu.

13
    Rasmus Carstensen napřáhl ke střele z nějakých dvaceti metrů. Baumann se musel hodně natáhnout, aby jeho pokus vyrazil.

17
    Domácí zahrávali rohový kop na zadní tyč, po následném odrazu se ke střele z hranice vápna dostal domácí záložník, jehož střelu zablokovala obrana soupeře.

20
    Denis Huseinbašić fauluje na soupeřově polovině. Klid na rozehrávku tak bude mít Hoffenheim.

22
    Hosté rozehráli rohový kop na krátko, po rychlé kombinaci se ke střele dostal Kramarič. Jeho střelu na zadní tyč odhlavičkoval domácí stoper.

23
    Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Robert Skov).

28
    Tohle byla čistá fantazie, kterou předvedl FLORIAN GRILLITSCH. Ten využil chyby brankáře při rozehrávce domácích a z poloviny hřiště kopl míč do prázdné branky. I kvůli rotaci míče, který nejprve vypadal, že do branky vůbec nesměřuje se bude o téhle brance ještě dlouho mluvit.

31
    Po nepřesné přihrávce domácích bude od své branky rozehrávat brankář Hoffenheimu.

34
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Timo Hübers).

34
    Hosté budou zahrávat přímý kop hned z poza velkého vápna.

36
    Exekutorem přímého kopu byl Skov, svou střelu však poslal pouze do zdi.

38
    Brooks nic neriskoval a centrovaný míč, který letěl do vápna odhlavičkoval mimo hru. Rohový kop tak budou mít domácí.

40
    Na polovině hřiště fauluje Brooks, domácí rychle rozehráli.

43
    Parádním obraným skluzem odzbrojuje protihráče Kabak. Kolín ale bude pokračovat rohovým kopem.

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+2
    Hosté rozehrají aut blízko vápna soupeře.

45+3
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Julian Chabot).

45+3
    Hoffenheim bude na závěr první půle rozehrávat standardku z pravé strany hřiště.

45+3

Za pískotu domácích fanoušků odchází obě mužstva do kabin. Kdo však musí svému týmu tleskat jsou příznivci Hoffenheimu, jejich oblíbenci vedou na půdě Kolínu nad Rýnem 0:2.

První branku utkání vsítil už ve druhé minutě Andrej Kramarić , na jeho gól navázal ve 28. minutě parádní trefou Florian Grillitsch . Více jsme toho už neviděli.

Druhá půle začne přibližně v 16:33.

46

47
    Domácí na nic nečekali a pořádně zahrozili. Hlavička Selkeho letěla jen kousek od pravé tyče.

48
    Po rohovém kopu se dostal ke střele Dejan Ljubičić, jehož střela letěla do branky. Situaci pro hosty však zachránil Wout Weghorst, který na poslední chvíli odhlavičkoval míč z branky.

49
    Hostující hráč zahrál viditelně rukou ve vlastním vápně. Videorozhodčí má za úkol rozklíčovat, zda se skutečně jednalo o porušení pravidel.

50
    Rozhodčí má jasno, penalta se kopat nebude. S míčem bude pokračovat Hoffenheim.

52
    Hosté přidávají další neskutečný gól, tentokrát se prosazuje MAXIMILIAN BEIER, který si potáhl míč ze strany hřiště na střed a svou pravačkou vypálil z poza vápna na vzdálenější tyč. Brankář neměl nárok zasáhnout.

55
    Hosté se dopouštějí útočného faulu.

57
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Wout Weghorst, přichází Mërgim Berisha,
    ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Fisnik Asllani.

61
    Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
    DAVIE SELKE přebral míč na hraně vápna od Haseinbašice a z úhlu vypálil. Jeho dělovku Baumann propustil za sebe.

64
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Rasmus Carstensen).

64
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Faride Alidou.

67
    ze hřiště odchází Denis Huseinbašić, přichází Gian-Luca Waldschmidt.

ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Stanley Nsoki.

69
    Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Pavel Kadeřábek).

69
    Hra se nám vinou častých střídání docela zpomalila. Také se začíná hrát poměrně nečistě. Ted se provinil hostující Brooks.

70
    Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (John Brooks).

71
    Selke se dobře uvnitř vápna soupeře otočil a vypálil. Jeho pokus jen o kousek minul levou tyč.

73
    Marvin Schwäbe díky svému dobrému vysokému postavení likviduje pokus o průnikovou přihrávku.

75
    Žlutá karta pro tým TSG 1899 Hoffenheim (Florian Grillitsch).

76
    ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Nikola Soldo,
    ze hřiště odchází Leart Paqarada, přichází Steffen Tigges,
    ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Sargis Adamjan.

78
    Baumann se prezentuje poměrně zajímavým zákrokem, kterým posílá míč na roh.

78
    ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Marius Bülter,
    ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Finn Ole Becker.

81
    Na zemi končí po jednom ze soubojů Faride Alidou, nevypadá to však na nic vážného.

82
    Marvin Schwäbe zachraňuje svůj tým od další inkasované branky parádním zákrokem. Domácí tak ještě drží naději na srovnání.

85
    Marius Bülter faulován na polovině hřiště. Jeho tým tak bude rozehrávat.

88
    Hosté se už nikam moc neženou, jejich taktikou je nepůjčit soupeři míč.

89
    Maximilian Beier běžel z úhlu sám na brankáře domácích. Všechen povyk byl však zbytečný, jelikož se nacházel v offsidu.

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+1
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Rasmus Carstensen).

Dnešní utkání sleduje 49300 diváků.

90+3
    Kramarič v situaci 1 na 1 vykoupal stopera domácích, svou následnou střelu z poza vápna však na branku nenamířil.

90+6
    Baumann tasí další skvělý zákrok, tentokrát zlikvidoval střelu Sargise Adamjana z malého vápna.

90+7
    Domácí se domáhají odpískání penalty po ruce Tiggese, sudího píšťalka ale mlčí.

90+7

Je tu konec atraktivního utkání, ve kterém TSG 1899 Hoffenheim přehrál 1. FC Kolín nad Rýnem jednoznačně 1:3. Modrobílí se tak posouvají na páté místo tabulky, to domácí budou po čtvrtém kole nejlépe šestnáctí.

První branku utkání vsítil už ve druhé minutě Andrej Kramarić , na jeho gól navázal ve 28. minutě parádní trefou Florian Grillitsch . Ve druhé půli se za hosty prosadil ještě Maximilian Beier . Jedinou branku domácích vsítil v 61. minutě Davie Selke.

Pavel Kadeřábek

Českou stopou v utkání byl Pavel Kadeřábek a i díky němu nakonec padla první branka, i když mu asi asistence nakonec uznána nebude. Kadeřábek odehrál celý zápas, nijak nechyboval a přihrávky nekazil. Jedinou kaňkou na jeho výkonu je žlutá karta z 69. minuty. V sezoně je to jeho druhá, takže mu zatím stopka ještě nehrozí.

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost.

Aleš Racek

Branky: 61. Selke (Huseinbašić) – 2. Kramarić, 28. Grillitsch, 52. Beier (Kramarić)

Karty:   34. Hübers (KLN), 45+3. Chabot (KLN), 64. Carstensen (KLN) – 23. Skov (HOF), 69. Kadeřábek (HOF), 70. Brooks (HOF), 75. Grillitsch (HOF)   90+1. Carstensen (KLN)

Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 10:12. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:14.
    1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz (64. Alidou), Hübers, Chabot, Paqarada (76. Tigges) – Carstensen, Huseinbašić (67. Waldschmidt), Ljubičić, Kainz (C) (76. Adamjan), Maina (76. Soldo) – Selke.
    Náhradníci: Pentke – Christensen, Kilian, Limnios.

Trenér: Baumgart S.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kadeřábek, Kabak, Brooks, Vogt (67. Nsoki), Skov (78. Bülter) – Prömel (57. Asllani), Grillitsch (78. F. Becker), Kramarić – Weghorst (57. Berisha), Beier.
    Náhradníci: L. Philipp – Bebou, Bischof, Szalai.

Trenér: Matarazzo P.

Rozhodčí: Siebert

Diváci: 49300