Crystal Palace – Fulham 0:0 (kon.) | Luton – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Manchester City – Nottingham 2:0 (kon.)
Brentford – Everton 1:3 (kon.) | Burnley – Manchester Utd. 0:1 (kon.)
Manchester City
2:0 (2:0)
Nottingham Forest
Sobota 23.09.2023, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 6. kolo

To je pro dnešek ode mě vše. Přeji pěkný zbytek víkendu. (18:06:05)

Do utkání vstoupili výborně domácí. Po parádní akci otevřel skóre Foden. O pár minut později se trefil hlavou Haaland. Citizens dosáhli v první půli téměř na osmdesát procent držení míče. Situaci hned na začátku druhé půle zkomplikoval hrubou chybou Rodri, kdy se nechal zbytečně vyloučit. Nottingham, i přes aktivitu a postupné dobývání svatyně domácích, branku nevsítil. Manchester City doma nezaváhal a zůstává letos stoprocentní.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:17.

90+7

90+6
    Další zákrok si připisuje gólman domácích. Tentokrát lapil střelu ze střední vzdálenosti.

90+5
    Vynikajícím zákrokem na sebe upozornil Ederson, když vytáhl prudkou přízemní střelu Elangy mimo tři tyče.

90+3
    Ani závěr zápasu se neobejde bez potyčky. Jack Grealish byl jasně faulován, ovšem Montiel měl k tomu své výhrady. Oba zúčastnění viděli kartónek žluté barvy.

90+2
    Na zadní tyči číhal Anthony Elanga, ale míč ve vzduchu promáchl.

90+2
    Origi si šikovným počínáním vybojoval standardní situaci z pravé strany.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastaví 7 minut nad rámec základní hrací doby.

90
    V nešikovný okamžik přerušil rozhodčí Taylor hru. Grealish by svou přihrávkou vyslal Akého do samostatného úniku.

89
    Dnešní utkání sleduje 53 413 diváků.

89
    Zajímavým způsobem se z velkého úhlu odrazil míč od Elangy pouze do boční sítě. Ederson bude odkopávat od své brány.

88
    Tlak Nottinghamu výrazně pominul. Manchesteru se daří kontrovat závěr zápasu.

87
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Jack Grealish.

86
    Haaland netradičně z kraje odcentroval. Vzhledem k minimálnímu počtu domácích ve vápně neměl centr šanci na úspěch.

85
    Po faulu na Fodena nakopli domácí míč na Haalanda, který přesně věděl, co dělá. Míč si tělem pokryl a nechal se soupeřem faulovat.