Girona – Mallorca 5:3 (kon.) | Osasuna – Sevilla 0:0 (kon.) | Barcelona – Celta Vigo 3:2 (kon.)
Almería – Valencia 2:2 (kon.)
UD Almería
2:2 (0:1)
Valencia CF
Sobota 23.09.2023, 21:00 • Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almería • Španělská LaLiga • 6. kolo

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 10:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:10. (23:06:39)

Almería vybojovala do tabulky La Ligy v dramatickém zápase druhý bod a zůstává poslední. Dnes opět nepodala vůbec špatný výkon, jenže o několik vyložených šancí se postaral valencijský brankář Mamardašvili, kterému v poslední minutě prvního poločasu navíc pomohla tyč při Suárezově střele.
    Hosté šli po pohledných akcích dvakrát do vedení, za domácí však naprosto totožně odpověděl Arribas dorážkami Pérezovy a poté Akiemeho střely ze stejného místa a na remíze se již v závěru nic nezměnilo. Valencia zůstává neporažená na pátém místě.

90+11

90+11
    Za protesty ještě dostal žlutou kartu domácí Léo Baptistão.

90+10
    Z opakovaného rohu mohlo padnout rozhodnutí, míč se stáčel do brány, ale Giorgi Mamardašvili stačil konečky prstů vyškrábnout z brankové čáry.

90+10
    Ve 100. minutě vybojovala Almería roh, po kterém si zpracoval míč Ramazani a přinutil Mamardašviliho skákavou střelou vytěsnit balon na roh.

90+9
    Křeče přinutily zalehnout na záda Mosqueru, který je odváděn masérem za postranní čáru. Valencia již nemůže střídat a hrála chvíli v deseti, nyní se ale Kolumbijec vrací na hřiště.

90+7
    Střídání v týmu Valencia CF:
    ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Mario Dominguez,
    ze hřiště odchází Diego López, přichází Hugo González.

90+5
    Proniknout mezi beky se pokusil ve sprintu Ramazani, souboj o míč však vyhrál Correia a přistrkává míč malou domů Mamardašvilimu.

90+4
    Diakhaby míč odhlavičkoval do bezpečí a dokonce tečí o Chumiho Brandárize zařídil aut pro hosty.

90+3
    Léo Baptistão odrazil svou střelu z úhlu o Huga Guillamóna na rohový kop pro domácí.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

89
    Žlutá karta pro UD Almería. Ve středovém kruhu podrazil Largie Ramazani hostujícího Guillamóna.

89
    Luís Maximiano vyráží hrudí před sebe nepříjemně skákavou střelu Diega Lópeze zpoza velkého vápna.

87
    ze hřiště odchází André Almeida, přichází Pablo Gozálbez.

86
    Mouctar Diakhaby (Valencia) je napomínán žlutou kartou za zdržování hry.

85
    Střídání v týmu UD Almería:
    ze hřiště odchází dvougólový hrdina Sergio Arribas, přichází Léo Baptistão.

85
    Ramazani zkusil přelobovat z úhlu vyběhnutého Mamardašviliho, jenže provedení značně kulhalo, lob míří daleko od valencijské brány.

83
    Žlutá karta pro UD Almería. Gonzalo Melero může být za tuto barvu ještě rád poté, co zboural jako neřízená střela skluzem v plné rychlosti Correiu.

Karel Jedlička

Branky: 59. Arribas (Melero), 69. Arribas (Akieme) – 13. Di. López (Guerra), 63. Guerra (F. Pérez I)

Karty:   60. Montes (ALM), 83. Melero (ALM), 89. Ramazani (ALM), 90+11. Baptistão (ALM) – 51. F. Pérez I (VAL), 78. Baraja (trenér) (VAL), 86. Diakhaby (VAL)

UD Almería: Maximiano – Brandariz, Montes, E. González, Akieme – Lopy (62. Koné), Robertone /C/ (75. Baba) – Embarba (46. Ramazani), Melero, Arribas (85. Baptistão) – Suárez (75. Marques).
    Náhradníci: Martínez, Mariño – Centelles, Fernandes, Mendes, Puigmal, Sanca.

Trenér: Moreno

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Mosquera, Diakhaby, Gayà /C/ – García, Guerra (65. Guillamón) – Pérez (65. Amalláh), Almeida (87. Gozálbez), López (90+7. H. González) – Duro (90+7. Dominguez).
    Náhradníci: Rivero, Doménech – Özkacar, Tárrega, Iranzo.

Trenér: Baraja

Rozhodčí: Busquets – García, Pérez