Buffalo – Minnesota 3:2 (kon.) | Florida – Carolina 5:2 (kon.) | New Jersey – Washington 2:4 (kon.)
Toronto – Calgary 5:4 (2:1 po s.n.) | Anaheim – Philadelphia 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 5:0 (kon.)
Detroit – Columbus 5:4 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:3 (kon.)

3. Nick Seeler (PHI) 0+0 (06:53:23)

Stejně jako v prvním vzájemném utkání těchto týmů, tak i tentokrát byla k vidění pořádná přestřelka. Zatímco na ledě Flyers vyhrál Anaheim 7:4, tentokrát na ledě Ducks uspěla Philadelphia 6:3. Domácím nestačil ani hattrick osmnáctiletého Lea Carlssona k tomu, aby dokázali na soupeře vyzrát a prohráli podruhé v řadě. Flyers naopak po dvou porážkách okusili příchuť vítězství.

58:59 Owen TIPPETT - 3:6

58:59
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Teď už je ale hotovo. OWEN TIPPETT vyrazil do středního pásma, pronikl až za útočnou modrou čáru a využil prázdné branky domácích. Asistence: Travis Sanheim, Scott Laughton.

58:48
    Strome zkusil ohrozit Erssona, který kotouč zachytil a přerušuje hru.

58:45
    Dostál znovu vyráží na střídačku!
    58:32 Leo CARLSSON - 3:5

58:32
    Anaheim právě vstřelil branku!
    LEO CARLSSON v přesilovce zkompletoval hattrick! Osmnáctiletý hokejista zaujal postavení na pravé straně brankoviště, dostal přesnou přihrávku skrz brankoviště od Terryho a povedlo se mu dostat puk do brány ještě před dokončením Erssonova přesunu. Troy Terry, Ryan Strome.

58:15
    Carlsson z pravého kruhu minul a trefil jen zadní hrazení. Anaheim je dál v útočném pásmu.

57:48
    Mintjukovova střela od modré neprošla až k brance Philadelphie. Domácí drží útočné pásmo.

57:12
    Killornova střela z levého kruhu je zastavena Erssonem, jenž přerušuje hru.

56:59
    Flyers vyhazují přes všechny čáry.

56:37
    Anaheim hraje bez brankáře!

56:37
    Bude se vylučovat na straně Flyers. Dvě minuty dostává Laughton za hákování. Komerční pauza.

56:20
    McTavish prudkou přihrávkou hledal mezi kruhy Terryho, kterému se ale nepovedlo puk protečovat.

55:43
    Carlsson útočil na hattrick, před brankovištěm mu ale tentokrát přehození puku na bekhend nestačilo na překonání Erssona.

54:17
    Foerster a Seeler krátce po buly dostali puk do útočného pásma a dvěma střelami přinutili Dostála k zákrokům.

54:01
    Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční pauza.
    53:07 Owen TIPPETT - 2:5

53:07
    OWEN TIPPETT si u pravého mantinelu obhodil Vatrana, dostal se díky tomu mezi před brankoviště nikým nebráněn a střelou k pravé tyči překonal Dostála. Asistence: Morgan Frost.

52:05
    Jenže Flyers vyhráli buly a vyváží puk do bezpečí.

52:01
    Zakázané uvolnění Philadelphie. Unavená formace Flyers nemůže střídat, naopak Anaheim posílá čerstvé síly a elitní formaci.

51:30
    Domácí jsou opět natlačeni do útočného pásma.
    50:34 Leo CARLSSON - 2:4

50:34
    Domácí ještě vykřesávají naději. LEO CARLSSON si přihrál v útočném pásmu s Killornem a o horní tyč dostal puk za záda Erssona! Už pátý gól v sezoně od tohoto švédského mladíčka. Asistence: Alex Killorn, Pavel Mintjukov.

49:48
    Hosté si přihráli v útočném pásmu rukou. Hra je vykázána do středního pásma.

48:39
    Frost se snažil vyrazit do úniku, což se mu částečně povedlo. Rozhodl se ale vystřelit z dálky, branku minul a kotouč vyletěl mimo kluziště. Komerční pauza.

48:25
    Icing Philadelphie.
    47:39 Travis SANHEIM - 1:4

47:39
    TRAVIS SANHEIM předvedl parádní práci hokejkou! Vybruslil si mimo střelecký úhel, pak zatočil směrem k brankovišti a hodil si puk do bekhendu, díky čemuž obhodil Dostálův beton a zasunul puk za jeho záda. Tady obrana Anaheimu hodně zaspala. Asistence: Joel Farabee, Cameron York.

46:55
    Gudasova rána od modré sestřelila před brankovištěm Carlssona. Palba do vlastních.

46:04
    Až po konci přesilovky se dostali hosté do pořádné šance, Dostál musel vykopnout puk betonem. Střela k pravé tyči ho pořádně protáhla.

45:56

44:40
    Po buly Anaheim vyhazuje puk přes všechny čáry.

44:36
    Dostál si musel poradit se střelou Farabeeho z pravé strany, kterou tečoval vlastní spoluhráč. Zvládl to a přerušil hru.

43:56
    Dostál trefil při zákroku Farabeeho holí do obličeje. Dostává dvě minuty za hrubost, které odpyká Johnston. Těžko říct, jak mohl Dostál zabránit kontaktu s Farabeem, když šel po vysokém kotouči vyrážečkou.

43:39

43:34
    Terry vypálil dělovou ránu z voleje z levého kruhu, Ersson se včas přesunul brankovištěm.

43:14
    Flyers sice vybojovali ve svém pásmu puk, ale pak o něho před brankovištěm přišli a Carlsson měl na holi kontaktní gól! Jeho bekhendové zakončení sice šlo nad beton Erssona, ale ten dokázal strčit do cesty puku ještě svou lapačku!

42:55
    Ducks se musí vracet do útoku ze svého pásma.

42:33
    Fowlerova střela trefila nohu Sanheima před brankovištěm Flyers. Sanheim je dnes hodně ostřelován, má spoustu zblokovaných střel.

41:48

41:39
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
    Jegor Zamula – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

41:30
    Hosté obrali soupeře na modré čáře u pásma Anaheimu a dostali se dokonce do přečíslení tří proti jednomu! Konecny procpal přihrávku do pravého strany, avšak Tippett minul branku.

40:41
    Kotouč končí v ochranné síti za brankou Flyers. Vhazuje se před Erssonem.

40:37
    McTavish zkoušel střílet zpoza kruhů, ale trefil pouze bránícího Sanheima.

40:01

Další třetina začne přibližně v 06:01.

Philadelphia dokázala ve druhé třetině zvýšit své vedení už na 3:0, když ve 23. minutě poslal puk pod horní tyč Dostálovy branky Belpedio. Domácí měli ale velmi silnou druhou polovinu této třetiny a nakonec také ve 34. minutě proměnil jednu z přesilovek Leo Carlsson. Anaheim si ukázal, že Ersson není nepřekonatelný, dvoubranková ztráta však před třetí třetinou příliš pozitivních ohlasů v kabině nepřinese.

40:00

39:40
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Momentálně bez šancí.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:46

38:34
    Napravit to mohl průnik Terryho, jenž ale nepřehodil Erssonův beton.

38:20
    Další vyhození Philadelphie. Toto je hodně nepovedená přesilovka Anaheimu.

37:54
    Laughton si zaútočil v oslabení, ale dobrý obranný zákrok předvedl Mintjukov.

37:25
    Anaheimu se stále nepovedlo usadit v útočném pásmu.

37:08
    Hosté dvakrát v rychlém sledu poslali puk mimo své pásmo.

36:46
    Cameron York – 2 min., sekání.

36:46
    Ersson zastavil špičkou betonu průnik Mintjukova, hra je krátce poté přerušena.

36:25
    Opět se bude vylučovat na straně Philadelphie. Domácí mají výhodu.

35:52
    Ersson přerušuje hru, puk má pod lapačkou. Rozhodčí se nemohli dohodnout, jestli se jednalo o zbytečné přerušení hry, nebo nikoliv. Nakonec ne, a tak Flyers mohou prostřídat. Komerční pauza.

35:48

35:40
    Domácím se nedaří najít střeleckou pozici. Fowler tentokrát pálil jen do zadního mantinelu.

35:01

34:35
    Fowler po buly střílel od modré čáry, puk propadl až k Erssonovi, jenž kotouč chytá do lapačky.

34:30
    Carlsson opět střílel z pravého kruhu, tentokrát jej Ersson vychytal.

34:14
    Hosté s vypětím všech sil odpálili puk od svého brankoviště, ale Mintjukov jej zachytil na modré čáře.

33:48
    Další vyloučení Philadelphie. Frost se provinil krosčekem.
    33:15 Leo CARLSSON - 1:3

33:15
    Nakonec přišla rána LEA CARLSSONA z pravého kruhu a kotouč propadá za záda Erssona! Čistý průstřel na vzdálenější tyč. Asistence: Alex Killorn, Mason McTavish.

33:10
    Domácí dlouze kombinují v útočném pásmu.

32:34
    Začíná zkrácená přesilovka Anaheimu.

32:05
    Fowler se pěkně prokličkoval do útoku a přenechal puk za sebou pro Stromea, jehož střela ale byla zblokována před brankovištěm.

31:37
    Hned po buly střílel Vatrano, jehož projektil se odráží od zadního mantinelu do ochranné sítě.

31:34
    Minutu se bude hrát ve čtyřech.

31:34
    Cam Atkinson – 2 min., hákování.

31:13
    Leason zaútočil v oslabení a z levé strany orazítkoval beton brankáře Erssona.

30:50
    Flyers musí zakládat útok až z vlastního pásma po předchozím vyhození Ljubuškina.

30:33
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Radko Gudas – 2 min., krosček.

30:33
    Gudas vletěl do útoku po levém křídle a dělovkou orazítkoval zadní mantinel. Ale právě Gudas bude krátce po své střele vyloučen kvůli krosčeku, jehož se dopustil záhy. Komerční pauza.

29:50
    Vatranovi ve středním pásmu ujel puk a doklouzal až k Erssonovi, který ho jen pozastavil pro své spoluhráče. Hra plynule pokračuje.

28:57
    Devatenáctý zásah na opačné straně sbírá Dostál, jenž zastavuje střelu Laughtona.

28:37
    Terry se uvolnil od Catese a vypálil z levého kruhu na vzdálenější tyč. Ersson vykopl betonem a zapisuje dvacátý zákrok.

28:04
    Fowlerovu ránu z levého kruhu nedokázal Ersson udržet a akce Anaheimu pokračovala. Fowler zajel za branku a přihrál do pravého kruhu, odkud přišla další střela domácích. A tu už Ersson drží pod kontrolou. Reklamní pauza.

27:28
    Carrick nezachytil pobídku na únik za obranu Flyers, kotouč se dostal až k Erssonovi, který rozehrává.

26:56
    Zakázané uvolnění Anaheimu.

26:42
    Belpedio z levé strany od modré čáry trefil nohu bránícího protihráče. Flyers se drží v útočném pásmu.

25:08
    Flyers se opět vydali do útoku. První střela Brinka byla zblokována Ljubuškinem, druhá zastavena Dostálem.

24:51
    Hra je v pásmu Flyers přerušena, vhazuje se po pravici Erssona.

24:40
    McTavish a Vatrano předvedli svou rychlost při přechodu do útočného pásma, druhý jmenovaný z mezikruží ale netrefil svou střelu mezi betony Erssona.

24:32
    Dostál chytá letící kotouč do lapačky. Neriskoval nic a přerušuje po nahození soupeře hru.
    24:14 Neuznaný gól Philadelphie

24:14
    Tyson Foerster sice dává gól z mezikruží, puk ale dostal do branky kopnutím. Branka neplatí.

23:32
    Leason, Carrick i Terry nedokázali seřídit mířidla. Všechny tři střely domácího týmu zamířily do zadního mantinelu.
    22:33 Louis BELPEDIO - 0:3

22:33
    Silfverberg přišel o hokejku a šel si pro novou. Philadelphia vyrazila do protiútoku, LOUIE BELPEDIO dostal přihrávku do jízdy v pravém kruhu a střelou pod horní tyč překonal přesouvajícího se Dostála, jenž se marně natahoval po puku. Asistence: Joel Farabee.

21:27
    Zblokovaná střela Vatrana z pravého kruhu, díky čemuž se Flyers dostávají z onoho zámku a dostávají puk mimo svou třetinu.

21:15
    Domácí jsou v útoku a snaží se dostat soupeře pod zámek.

20:29

20:02

20:01

Další třetina začne přibližně v 05:05.

Philadelphia v první třetině vyhrála ve statistice střel 17-15 a ve statistice gólů 2:0. Divoká a otevřená úvodní dvacetiminutovka přinesla spoustu šancí na obou stranách, branek mohlo napadat požehnaně, ale oba brankáři se překonávají. Lukáš Dostál sice dvakrát inkasoval, ale dalším minimálně čtyřem gólům – včetně dvou úniků za obranu – zabránil.

20:00

19:47
    Hosté vyvezli kotouč ze svého pásma a nahodili za branku Anaheimu.

19:22
    Stromeova střela z levého kruhu končí v držení Erssona. Ten se zatím v první třetině překonává.

19:11
    Domácí se vrátili před branku Erssona, McTavish zakončoval rychlý průnik před brankoviště. Ersson zapisuje už čtrnáctý zákrok a dál drží čisté konto.

18:59
    Obrovská chyba domácích ve středním pásmu! Atkinson se zmocnil puku a vyrazil do brejku. Dostál zachránil svůj tým od další pohromy.

18:40
    Flyers získali puk a pošetřili trochu času, než vyhodili až k Dostálovi.

18:18
    Carlsson střílel z voleje z pravého kruhu, Ersson betonem odvrací letící kotouč.

18:02
    Sean Couturier – 2 min., podrážení.

17:54
    McTavish je v první třetině velmi aktivní, avšak zatím má smůlu v koncovce. Z mezikruží mířil mezi betony Erssona, jenž jeho střelu vyráží mimo brankoviště.

17:26
    Vaakanainenova střela od modré prošla až k Erssonovi, jenž přerušuje hru. Komerční přestávka.

16:56
    Killorn se z otočky dostal ke střele z levého kruhu, trefil ale jen Seelera před sebou.

16:05
    Hostům se teď ani nadvakrát nepovedlo přejít střední pásmo. Anaheim opět vyráží do útoku.

15:40
    Jones mezi kruhy protečoval prudkou střílenou přihrávku od modré, ale branku Erssona netrefil.

15:15
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Anaheim se dostává do útočného pásma.

14:11
    Flyers ubránili i další útok soupeře a dokonce vyrazili do protiútoku a za obranu. Walker se dostal až mezi kruhy, odkud minul Dostálovu klec.

13:28
    Dělovka Fowlera prosvištěla těsně vedle branky Flyers. Hosté posléze vyhazují do středního pásma.
    12:31 Cam ATKINSON - 0:2

12:31
    Aktivita a z něho plynoucí tlak Philadelphie přináší kýžené ovoce! Střela Sanheima od modré čáry trefila CAMA ATKINSONA do ruky a puk zcela změnil svůj směr. Dostál byl bez šance, aby zareagoval. Asistence: Travis Sanheim, Tyson Foerster.

11:39
    Zásahy na kontě Dostála dál poměrně rychle rostou. I potřetí v utkání kryje ránu Seelera, tentokrát puk vyráží.

11:13
    Johnston nahodil ze středního pásma na Erssona, který přerušuje hru.

11:02
    Flyers jsou v těchto minutách aktivnější. Po ztrátě útočného pásma se pokusili o rychlý návrat, ale zastavuje je ofsajd.

10:14
    Philadelphia vyhrála buly, přenesla hru na pravou stranu a Walkerův pokus od mantinelu má Dostál v lapačce.

10:05
    Hned po buly střílel znovu Seeler. Dostál přerušuje hru.

10:02
    Dělovku Seelera od modré čáry má Dostál pod kontrolou a přerušuje hru. Už jeho šestý zákrok. Komerční pauza.

09:49
    Domácí jsou zastaveni kvůli postavení mimo hru. Poměrně pozdní hvizd čárového sudího.

09:25
    Rychlý útok Anaheimu, který řídil a i zakončil Vaakanainen. Ersson vyrazil puk před sebe a skočil po něm, aby jej schoval pod sebou.

09:11

08:56
    Dostál vyráží svou hrudí prudkou střelu zpoza levého kruhu. Brinkovu střelu nikdo z hostujících hráčů nedorážel.

08:29
    Domácí vyhodili puk až k brankáři Erssonovi.

08:22
    Velký tlak do brankoviště Anaheimu! Dostál zachytil puk po střele Couturiera z ostrého úhlu a rukou si ho shrnul pod betony, načež si lehl na záda a čekal na spásný hvizd rozhodčího.

07:24
    Krátce po buly pálil Atkinson. Dostál puk vyráží a domácí vyhazují do středního pásma.

07:11
    Na trestnou lavici vyráží domácí Ljubuškin, Philadelphia bude hrát přesilovku. Komerční pauza.

06:40
    Do útoku se vydali domácí, Fowlerovu střelu od modré Ersson vyráží.

06:17
    První zákrok Dostála, vyráží střelu Catese z pravého kruhu.
    04:57 Sean COUTURIER - 0:1

04:57
    A první opravdový útok hostů končí gólem! SEAN COUTURIER se dostal k puku, který srazil bránící Ljubuškin do strany, a obstřelil českého brankáře, který byl v rozkleku a nevěděl, kde se kotouč nachází. Asistence: Cam Atkinson, Jegor Zamula.

04:40
    Hosté se dostali do útočného pásma. Couturier z mezikruží míjí branku Dostála. Flyers jsou dál v útoku.

04:14
    Obrovská šance McTavishe, který před brankovištěm dostal přihrávku od Stromea zpoza branky, ale ani střelou z první nedokázal propálit Erssona.

03:46
    Domácí se nepřesnou kombinací na útočné modré sami vykázali do neutrální zóny.

03:03
    Flyers se dopustili podle rozhodčích úmyslného postavení mimo hru, přestože bylo signalováno. Vhazuje se před Erssonem.

02:09
    Anaheim se dál tlačí do útočného pásma a do střelby. Sanheim zblokoval Terryho střelecký pokus.

01:23
    McTavish se s pukem vydal do útoku po levém křídle a nutí Erssona znovu k přerušení hry. Už třetí zákrok hostujícího brankáře, a to se hraje teprve druhá minuta.

00:48
    Domácí se vrhli velmi rychle do útoku a Ersson měl plné ruce práce. Vaakanainen a posléze Henrique jej nutí k prvním zákrokům. A také k přerušení hry.

00:01

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler, LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Killorn, Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique, Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.
    Trenér: Greg Cronin

Philadelphia Flyers: Ersson (Petersen) – York, Sanheim, Zamula, Se. Walker, Seeler, Belpedio – Atkinson, Couturier, Foerster – Tippett, Frost, Konecny – Farabee, N. Cates, Brink – Deslauriers, Laughton, Hathaway.
    Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: L'Ecuyer, Skilliter – Mills, Gibbons.

Anaheim přivítá v noci na sobotu na svém ledě Philadelphii. Tento tým dokázali Ducks už v této sezoně porazit, na ledě Flyers vyhráli na konci října vysoko 7:4. Tehdy byl v brance Anaheimu Lukáš Dostál, který letos celkově je hlavní oporou Anaheimu a vychytal už pět výher, díky čemuž prožívají Kačeři opravdu dobrý vstup do sezony a drží se na čtvrtém místě Pacifické divize.

Dostál bude chytat i v noci na sobotu a pokusí se vychytat šesté vítězství v sezoně. Proti tomu pochopitelně budou hráči Philadelphie, kteří ale nejsou v této sezoně tak dobří a ve Východní konferenci patří k nejslabším. Jedním z hlavních důvodů je, že na marodce skončil Carter Hart, jednička tohoto týmu. A při vší úctě k dalším brankářům Philadelphie, jejich čísla nejsou vůbec dobrá a prozatím nejsou zrovna velké opory tohoto týmu.

Nelze se tak divit tomu, že mírným favoritem utkání je Anaheim, který v posledním utkání prohrál 0:2 s Pittsburghem, čímž přišel o svou šňůru šesti výher v řadě. Jasným cílem domácích je ale znovu nastartovat stroj vítězství.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 34. Carlsson (Killorn, McTavish), 51. Carlsson (Killorn, Mintjukov), 59. Carlsson (Terry, R. Strome) – 5. Couturier (Atkinson, Zamula), 13. Atkinson (Sanheim, Foerster), 23. Belpedio (Farabee), 48. Sanheim (Farabee, York), 54. Tippett (Frost), 59. Tippett (Sanheim, Laughton)

Anaheim Ducks: Dostál (Gibson) – Fowler (A), LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Killorn, Carlsson, Terry (A) – Vatrano, McTavish, R. Strome – Max Jones, Henrique (A), Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.

Philadelphia Flyers: Ersson (Petersen) – York, Sanheim, Zamula, Se. Walker, Seeler, Belpedio – Atkinson, Couturier, Foerster – Tippett, Frost, Konecny – Farabee, N. Cates, Brink – Deslauriers, Laughton (A), Hathaway.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Skilliter – Mills, Gibbons

Diváci: 15550