Buffalo – Minnesota 3:2 (kon.) | Florida – Carolina 5:2 (kon.) | New Jersey – Washington 2:4 (kon.)
Toronto – Calgary 5:4 (2:1 po s.n.) | Anaheim – Philadelphia 3:6 (kon.) | Vegas – San Jose 5:0 (kon.)
Detroit – Columbus 5:4 (kon.) | Winnipeg – Dallas 2:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
San Jose Sharks
Sobota 11.11.2023, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

55:35
    U střídačky domácího mužstva došlo po přerušení hry k menší potyčce, v níž byli nejaktivnější Jonathan Marchessault a William Eklund. Zatímco domácí forvard dostal 2+2 minuty za hrubost, tak hostující útočník obdržel pouze dvouminutový trest, takže hosté si zahrají přesilovku.

45:01
    Také třetí vyloučení v zápase míří do domácích řad, rozjetého Mikea Hoffmana zastavil Ben Hutton jen za cenu hákování.

41:07
    Vegas míří do čtyř. Na lavici hanby usedl Brayden McNabb, jehož evidentně překvapila Granlundova otočka, finského forvarda vzápětí podrazil.

07:06
    První přesilovou hru si zahrají Žraloci ze San Jose. V útočné třetině se provinil proti pravidlům Brett Howden, když ve snaze vyhnout se Addisonovi soka smolně trefil vysokou holí do obličeje.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 1. Pietrangelo (Amadio, Stone), 12. Martinez (Amadio, W. Carrier), 43. W. Karlsson (Eichel), 45. Martinez (Pietrangelo, W. Karlsson), 50. Howden (Röndbjerg)

Vegas Golden Knights: Hill (L. Thompson) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hutton – Marchessault, Eichel, Barbašev – Stone (C), Amadio, W. Carrier – Dorofejev, W. Karlsson (A), Cotter – Kolesar, Howden, Röndbjerg.
    Trenér: Bruce Cassidy

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Addison, Ferraro (A), Burroughs, M. Vlasic, Ochoťuk, Rutta – Zetterlund, Hertl (A), Eklund – Kunin, Granlund, Lindblom – Zadina, Sturm, Hoffman – Labanc, Carpenter, G. Smith.
    Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Luxmore, Hebert- Flemington, Hunt

Diváci: 18 423