Německo
0:8 (0:3, 0:1, 0:4)
Česko
Sobota 11.11.2023, 14:30 • Fanatec Arena, Landshut • Německý pohár (ženy)

Jako první se prosadila Neubauerová, krátce na to následovala Čajanová. Poté se Němky pokusily o zvrat, získaly herní převahu, ale nedokázaly překonat Kláru Peslarovou. A tak následovala oblíbená fráze "nedáš, dostaneš" , což zařídila 15 vteřin před koncem první třetiny Denisa Křížová.

V druhé třetině padla "pouze" jedna branka, zato hra citelně zrychlila a hlavně přiostřila! Jediný gól druhé třetiny vstřelila v poslední minutě Vendula Přibylová.

Třetí třetina začala tam, kde druhá skončila, za Česko postupně skórovala Křížová, Neubauerová a Plosová. (16:43:19)

Je tu konec zápasu, Češky dokázaly zvítězit 8:0 a končí turnaj v Německu na prvním místě!

59:30
    Češky ukončují turnaj v útočném pásmu.

58:21
    Lásková skvěle našla Tejralovou, Abstreiter předvádí výtečný zákrok.

57:32
    Německou střelu z prostoru kruhů kryje Švejdová.

57:12
    Pejšová to znovu zkouší, dnes jí ale střelecky není přáno.

Česko právě vstřelilo branku!
    Křížná přihrávka mířila přesně na hůl MRÁZOVÉ, která zvyšuje na 8:0.

56:29
    Lásková míří pouze do lapačky německé gólmanky.

55:40
    Vyloučení v týmu Německo:
    Schiefer – 2 min., sekání.

55:38
    První zákrok si připisuje Viktorie Švejdová.

55:06
    Krásná klička Terezy Vanišové, následný pokus zastavuje Abstreiterová.

54:27
    Tentokrát končí puk na střídačce Česka.

54:06
    Další zákrok pro Sandru Abstreiter, tentokrát kryje nahození Pejšové.

53:38
    Puk skončil na německé střídačce.

52:30
    Bomba Pejšové vedle.

51:35
    Skvělá práce jedné z německých hráček, zblokovala dvě střely a ještě zvládla vyhodit!

50:55
    Gleissner – 2 min., hákování.
    50:45 Tereza PLOSOVÁ - 0:7

50:45
    Tereza Pištěková předložila puk do úniku PLOSOVÉ, ta propálila Abstreiterovou. Asistence: Pištěková.
    49:55 Noemi NEUBAUEROVÁ - 0:6

49:55
    Po skvělém bloku si NOEMI NEUBAUEROVÁ i sama vzala kotouč, přebruslila celé hřiště a nadvakrát dostala puk za Abstreiterovou.
    bez asistence

49:24
    Sledujeme hodně nepřesností na obou stranách.

48:08
    Hráčkám Německa už na přečíslení nezbyla energie, puku se tak ujímají znovu Češky.

46:22
    Pokus Pejšové se odrazil k Neubauerové, tvrdou střelu vyráží Sandra Abstreiter.

45:13
    Na ledě se teď ocitla jedna z Němek, vylučovat se ale nebude, nikdo z rozhodčích si zákroku Tejralové nevšiml.

44:48
    Rána Tejralové pořádně provětrala lapačku Abstreiterové.

44:27
    Wagner – 2 min., podrážení.

43:50
    Samy na branku teď ujížděly Šapovalivová s Neubauerovou, druhá jmenovaná pálí vedle!

42:28
    Za brankou teď zariskovala Pištěková, Němky z toho ale nic nevytěžily.

41:30
    Češky začínají poslední třetinu s pukem na hokejkách.
    40:48 KŘÍŽOVÁ - 0:5

40:48
    Krásná přihrávka Mrázové na DENISU KŘÍŽOVOU, která dnes skóruje již podruhé. Asistence: Mrázová a Čajanová.

40:01
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Peslarová, přichází Švejdová.

40:01

Druhá třetina u konce! Tentokrát padla "pouze" jedna branka, zato hra citelně zrychlila a hlavně přiostřila! Jediný gól druhé třetiny vstřelila v poslední minutě Vendula Přibylová.

40:00
    39:32 Vendula PŘIBYLOVÁ - 0:4

39:32
    Kolotoč Česka v útočném pásmu končí gólem! Tejralová krásně přihrála na zadní tyč, kde číhala VENDULA PŘIBYLOVÁ. Asistence: Tejralová a Pištěková.

37:06
    Kalová míří vedle, odražený puk zkoušela nacpat Pátková k přední tyči, Abstreiter se ale stihla skvěle přemístit!

36:30
    Pokus Wagnerové vyráží Peslarová do rohu.

35:40
    Další pokus o brejk Němkám znovu nevyšel, Nix skončila pouze u Pejšové.

35:19
    Přibylová se snažila vytočit před německou branku, nezvládla ale vystřelit.

34:44
    Dělovka Tejralové končí v připravené lapačce Abstreiterové.

34:30
    Hark – 2 min., podrážení.

34:15
    Před brankou se náhle zjevila Přibylová, Abstreiter skvěle zasahuje!

32:50
    Pejšová to opět zkouší z modré čáry, její střela ale byla zblokovaná.

31:10
    Tečovaný pokus končí těsně vedle české branky.

30:42
    Nix se dostala po skvělé přihrávce Gleissnerové k nebezpečné střele, Peslarová předvádí skvělý zákrok.

30:00
    Pokus od modré čáry vyráží Peslarová, Češky se následně osvobozují.

29:14
    Vyloučení v týmu Česko:
    Vanišová – 2 min., naražení zezadu.

27:46

26:58
    V oslabení to zkouší Křížová, Abstreiter zasahuje.

26:00
    Po několika sporných situacích má rozhodčí sporných zákroků dost, na trestnou lavici míří Pátková.

24:50
    Lásková teď minula odkrytou klec Německa, stav se tak zatím nemění.

23:23
    Karpf se už dostávala do úniku, Pejšová na poslední chvilku odpálila puk do bezpečí.

22:49
    Nix – 2 min., krosček.

22:40
    Kluge napřáhla k dělovce z prostoru mezi kruhy, těsně minula.

21:36
    Tereza Vanišová vypíchla kotouč a dostala se do úniku, lapačka Abstreiterové byla ale proti další změně skóre.

21:06
    A Sandra Abstreiter musí znovu zasahovat, tentokrát se nebezpečně blízko branky zjevila křížová.

20:35
    Lásková vypálila z prvého kruhu, odražený puk se snažila dorazit Mrázová, ale k puku se nedokázala dostat.

20:09
    První nahození Česka zastavuje Abstreiter.

20:01

První třetina u konce, Česko zatím roli favorita splňuje, do šatny jde s náskokem 3:0!

Jako první se prosadila Neubauerová, krátce na to následovala Čajanová. Poté se Němky pokusily o zvrat, získaly herní převahu, ale nedokázaly překonat Kláru Peslarovou. A tak následovala oblíbená fráze "nedáš, dostaneš" , což zařídila 15 vteřin před koncem Denisa Křížová.

20:00
    19:45 Denisa KŘÍŽOVÁ - 0:3

19:45
    Těsně před koncem třetiny Češky zvyšují svůj náskok! Nahození Pejšové si našla DENISA KŘÍŽOVÁ, která potřetí překonává Abstreiterovou. Asistence: Pejšová a Lásková.

19:19
    Peslarová sbírá další nahození Němek do lapačky.

18:12
    Češky teď po smělém náporu německých hráček uklidňují hru.

17:00
    Nahození Feldmeierové se od betonů Peslarové nebezpečně odrazilo před brankoviště, skvěle situaci zvládla obrana Česka.

16:28
    Lásková se snažila najít střílenou přihrávkou Kalovou, neúspěšně.

15:21
    Feldmeier pálí pouze do první bránící hráčky.

14:51
    Pejšová je dnes střelecky aktivní, ale ani tentokrát Abstreiterovou nepřekonala.

13:05
    Plosová teď nadvakrát prověřila brankářku Německa, poté pálila i Pejšová, Abstreiter odolává.

12:32
    Hra se od začátku mírně zklidnila, více ze hry ale mají stále Češky.

11:15
    Mrázová našla na druhé straně pásma Šapovalivovou, Abstreiter vyráží.

10:30
    Pokus Pejšové zblokován jednou z bránících hráček.

9:42
    Feldmeier – 2 min., naražení zezadu.

7:54
    Hned po vhazování Němky zkoušely své štěstí, puk končí u Peslarové, která přerušuje.

7:50
    Mrázová – 2 min., naražení zezadu.
    7:15 Sára ČAJANOVÁ - 0:2

7:15
    Dlouho se Češky držely v útočném pásmu, až z toho nakonec vyplynul gól! Lásková nabila puk na hokejku ČAJANOVÉ, která se nemýlila! Asistence: Lásková.

6:56
    Pokus Německa končí v lapačce Peslarové.
    6:00 Noemi NEUBAUEROVÁ - 0:1

6:00
    Za brankou Německa se ocitla NOEMI NEUBAUEROVÁ, která dostala puk do branky o beton Sandry Abstreiter.

5:16
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Amort.

5:02

4:30
    Pokus Láskové doskákal až na zadní tyč, kde ho však nikdo nesebral.

3:23
    Daniela Pejšová si udělala prostor ke střele, její pokus však končí mimo. Vzápětí se Němky osvobozují.

3:02
    Strobel – 2 min., podrážení.

2:50
    Ponechaná výhoda Česka, poprvé v zápase se bude vylučovat.

2:02
    Do protiútoku vyrazila Laura Kluge, její bekhendový pokus končí na betonu Kláry Peslarové.

0:56
    Pejšová dostává puk do útočného pásma, nahození Láskové podrží Abstreiter.

0:08
    První útok Česka zastavuje ofsajd.

00:01

Hráčky se připravily na úvodní buly, zápas každou chvilkou započne!

Německo: Abstreiter (Schultes) – Schaffrath, Strobel, Botthof, Schmitz T., Hark, Düsterhöft, Gleissner, Strompf – Eisenschmid, Kluge, Nix – Feldmeier, Schiefer, Schmitz L. – Wagner, Karpf, Amort – Häckelsmiller, Klein, Miller
    Trenér: Jeff MacLeod

Česko: Peslarová (Švejdová) – Tejralová, Čajanová, Pejšová, Seroiszková, Jůzková, Kosinová – Neubauerová, Mrázová, Šapovalivová – Křížová, Lásková, Vanišová – Plosová, Přibylová, Pištěková – Juříčková, Pátková, Kalová
    Trenér: Carla MacLeod

Rozhodčí: Haack, Kainberger – Ernst, Fischer.

Zítra nás čeká poslední zápas českého ženského národního týmu na turnaji v Německu!

Domácí NĚMECKO si zatím na turnaji připsalo 1 výhru a jednu prohru, potenciální hrozbou dělící Češky od prvního místa je brankářka Sandra Abstreiter.

ČESKO by v případě vítězství obsadilo první místo na turnaji, tým funguje zatím perfektně, vítězství s Finkami a Dánkami řídí skvěle hrající Kateřina Mrázová i spolehlivé brankářky Peslarová se Švejdovou.

Utkání začíná ve 14:30 našeho času!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Vojtěch Šebek

Branky a nahrávky: 6. Neubauerová, 8. Čajanová (Lásková), 20. Křížová (Pejšová, Lásková), 40. Přibylová (Tejralová, Pištěková), 41. Křížová (Mrázová, Čajanová), 50. Neubauerová, 51. Plosová (Pištěková), 57. Mrázová

Rozhodčí: Haack, Kainberger – Ernst, Fischer