Buffalo – Boston 2:5 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 3:5 (kon.) | Montreal – Calgary 1:2 (kon.)
Washington – Vegas 3:0 (kon.) | Dallas – Arizona 4:3 (po pr.) | Nashville – Anaheim 2:3 (kon.)
St. Louis – Tampa 5:0 (kon.) | Winnipeg – New Jersey 6:3 (kon.) | San Jose – Florida 3:5 (kon.)

41:13
    Pittsburgh bude moct ukázat soupeři, jak se využívají přesilové hry. Ačkoliv se Sean Kuraly hodně diví, jde na dvě minuty ven za podrážení, kterého se dopustil za brankou proti Eriku Karlssonovi. A je nutno říci, že se diví možná trošku oprávněně.

38:24
    Dánský forvard v následné mele před brankou zcela nesmyslně krosčekoval Gaudreaua a jde na dvě minuty ven.

33:35
    Zkušený Ryan Graves dostává pátý menší trest v této sezoně, provinil se nedovoleným bráněním.

15:11
    Vinnie Hinostroza podrazil Patricka Laineho a domácí jdou do první přesilovky zápasu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 11. Marčenko, 20. Činachov (Gudbranson, Werenski), 52. Texier (Kuraly, Danforth) – 5. Crosby (M. Pettersson, Letang), 28. Guentzel (Hinostroza, Crosby), 49. E. Karlsson (Malkin, Rakell), 55. Crosby (E. Karlsson, Guentzel), 60. Crosby (Rust)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (S. Martin) – Werenski (A), Gudbranson, Provorov, Severson, Bean, Jiříček – Voronkov, Fantilli, Marčenko – Činachov, Jenner (C), Laine – J. Gaudreau, Sillinger, Texier – Kuraly (A), Danforth, Bemström.
    Trenér: Pascal Vincent

Pittsburgh Penguins: Jarry (Hellberg) – Graves, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – R. Smith, Malkin (A), Rakell – D. O'Connor, Eller, Zohorna – Nieto, Acciari, Hinostroza.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Jean Hebert, Cody Beach – Travis Gawryletz, Tyson Baker