Slovácko – Bohemians 1905 5:2 (kon.) | Liberec – Zlín 5:3 (kon.) | Sparta – Jablonec 3:0 (kon.)
Hr. Králové – Ostrava 2:3 (kon.)
FC Slovan Liberec
5:3 (2:1)
FC Zlín
Sobota 09.12.2023, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 18. kolo

Tak to byl závěr. Domácí Liberec si celkem pohodlně dokráčel pro vítězství 5:3, přestože ještě v 77. minutě svítilo na tabuli skóre 3:1. Diváci viděli v posledních patnácti minutách hned čtyři branky, po dvou na každé straně. Skóre otevřel v 7. minutě hlavou domácí Žambůrek, na 2:0 zvýšil z penalty Frýdek. Ještě do poločasu snížil David Tkáč. Po přestávce se čekalo na gól do 63. minuty, kdy patou usměrnil míč mezi nohy brakáře liberecký Pourzitidis. Na 4:1 zvyšoval o patnáct minut později Červ a zdálo se, že se utkání jen dohraje. Omyl! V 86. minutě málem protrhl síť dělovkou Joss Didiba. O čtyři minuty později zakončil rychlý protiútok Michael Rabušic, ale v 94. minutě ještě kosmeticky upravil z penalty zlínský Vukadin Vukadinović na konečných 5:3 pro domácí Slovan Liberec. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní večer a klidnou druhou adventní neděli. (17:10:07)

90+5
    Konec zápasu. Rozhodčí nechal rozehrát domácí hráče a vzápětí ukončil tento bláznivý duel.
    90+4. Vukadin VUKADINOVIĆ - 5:3

90+4
    Zlín právě vstřelil branku!
    VUKADIN VUKADINOVIĆ dal vzpomenout na rok 1976 a střelou á la Panenka snížil na 3:5 z pohledu Zlína.

90+4
    K míči se staví Vukadin Vukadinović.
    90+3. Jakub Janetzký nastřelil ruku Matěje Chaluše a hosté dostali možnost zahrávat penaltu

90+3
    Také Zlín bude zahrávat pokutový kop za nastřelenou ruku Matěje Chaluše! Tu trefil Jakub Janetzký.

90+1
    Nastavovat se budou minimálně tři minuty.

90+1
    Joss Didiba (FC Zlín) neunesl rozhodnutí posledních minut a za protesty dostává žlutou kartu.
    90. Michael RABUŠIC - 5:2

90
    Liberec právě vstřelil branku!
    Rozhozenou obranu potrestali domácí rychlým protiútokem, na jehož konci přihrával z levé strany Marios Pourzitidis a skluzující MICHAEL RABUŠIC protlačil míč za záda Dostála.

89
    Čelůstkovi se nepovedl centr, ale vysoký míč opět plachtil do vápna, kde po souboji upadl jeden z hostujících hráčů. Celá zlínská lavička vylétla jako jeden muž a dožadovala se penalty, ta nepřišla.

88
    Hosté to ještě nevzdávají.
    86. Joss DIDIBA - 4:2

86
    Zlín právě vstřelil branku a přeci jen ještě snižuje!
    Čelůstkův centr zvedl vysoko do vzduchu domácí Mikula. Na balon už naskakoval Matěj Chaluš, ale byl sražen Žákem, dle rozhodčího čistě. JOSS DIDIBA se nerozpakoval, napřáhl a tvrdou bombou pod břevno skóroval.

85
    Domácí vykombinovali zlínskou obranu na pravé straně a Ivan Varfolomejev našel přihrávkou pod sebe Horského na penaltě. Mladý útočník mířil těsně vedle.

84
    Na libereckých hráčích je vidět velké sebevědomí a momentálně na hřišti dominují.

83
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Ivan Varfolomejev.

Tomáš Honzejk

Branky: 7. Žambůrek (Fukala), 27. Frýdek (pen.), 63. Pourzitidis (Mikula), 78. Červ (Višinský), 90. Rabušic (Pourzitidis) – 36. Tkáč (Cedidla), 86. Didiba, 90+4. Vukadinović (pen.)

Karty:   30. Slončík (ZLN), 40. Janetzký (ZLN), 60. Cedidla (ZLN), 62. Černín (ZLN), 90+1. Didiba (ZLN)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 3:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11.
    FC Slovan Liberec: Bačkovský – Fukala, Chaluš, Pourzitidis – Mikula (C), Červ (83. Varfolomejev), Žambůrek, Preisler (66. Ghali) – Frýdek (66. Višinský), Kulenović (76. Rabušic), Tupta (76. Horský).
    Náhradníci: Vliegen – Lehoczki, Polyák, Doumbia, Penner, Okoh.

Trenér: Luboš Kozel

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, Černín, Didiba, Čelůstka – Janetzký, Tkáč (74. Simerský) – Fantiš (C) (46. Y. Dramé), Bužek (59. F. Žák), Slončík (79. Reiter) – Vukadinović.
    Náhradníci: Rakovan – Švach, E. Ndiaye, Bartošák, Kovinić.