Crystal Palace – Liverpool 1:2 (kon.) | Brighton – Burnley 1:1 (kon.) | Manchester Utd. – Bournemouth 0:3 (kon.)
Sheffield Utd. – Brentford 1:0 (kon.) | Wolverhampton – Nottingham 1:1 (kon.) | Aston Villa – Arsenal 1:0 (kon.)
Crystal Palace FC
1:2 (0:0)
Liverpool FC
Sobota 09.12.2023, 13:30 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 16. kolo

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek sobotního dne a u dalších textových přenosů naviděnou. (15:39:10)

Držení míče: 24 % : 76 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:12. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 17:16.

Strhující zápas 16.kola Premier League mezi Crystal Palace a Liverpoolem je u konce! Z vydřených tří bodů se radují hostující hráči. Gólové hody začaly až v druhé půli, když v 57.minutě proměnil nařízený pokutový kop bezpečně Mateta. Jenže v 75.minutě přišel rozhodující moment zápasu, protože se po druhé žluté nechal vyloučit domácí Ayew. O pár minut později vyrovnal tečovanou střelou Salah. V nastavení přišel pro domácí šok, jelikož na přesnou střelu Elliotta nedosáhl Matthews. Domácí přeci jen ještě mohl získat bod, ale pár vteřin před koncem vytáhl Alisson hlavičku Andersena, která měla gólové parametry. Výhru 2:1 si tedy na Anfiled odváží liverpoolské mužstvo.

90+13

90+12
    Naouirou Ahamada zastavil rychlou akci hostujících hráčů a zaslouženě vidí žlutý kartónek.

90+11
    Crystal Palace zahrával ostrý centr do vápna, se kterým si poradil kdo jiný než van Dijk.

90+10
    Mohlo být v posledních vteřinách srovnáno! Na malé vápno přiletěl špičkový balón, do kterého se hlavou opřel Joachim Andersen. Jeho hlavu k tyči přečetl Alisson Becker a fantasticky vyráží na roh. Liverpool unikl doslova hrobníkovi z lopaty.

90+10
    Luis Díaz nabídl domácím poslední standardní situaci. Po tomto faulu vidí žlutou kartu.

90+9
    Žlutou kartu vidí i hostující Joe Gomez, který zastavoval nadějný brejk Crystal Palace.

90+8
    Joachim Andersen tvrdě zezadu sestřil Díaze a vidí oprávněnou žlutou kartu.

90+7
    Mohamed Salah si zpracoval těžkou přihrávku před domácím vápnem, a protože neměl nabídku v ofenzivě, tak přihrává dozadu.

90+6
    Po špatné přihrávce Elliotta bude vhazovat domácí celek, ale do ofenzivy se bude těžké dostat.

90+5
    Střídání v týmu Crystal Palace FC:
    ze hřiště odchází Will Hughes, přichází David Ozoh.

90+4
    Liverpool už přidal tečku, která ovšem neplatí! Harvey Elliott nádhernou přihrávkou vysunul k samostatnému úniku Luise Díaze, který okamžitě přehazoval Matthewse a také se mu to povedlo úspěšně. Jenže branka neplatí kvůli ofsajdu.

90+3
    Harvey Elliott umí zabrat také do defenzivy, když po ztrátě okamžitě sebral míč Richardsovi.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje 10 minut.
    90+1. Harvey ELLIOTT - 1:2

90+1
    Liverpool právě vstřelil branku!
    The Reds otáčejí proti desíti domácích! Mohamed Salah se u lajny zbavil několika obránců a přiklepl na svého spoluhráče. Tím byl HARVEY ELLIOTT, který si navedl míč na střed a tvrdou bombou k tyči překonal marně natahujícího Matthewse. Zlatá ruka Jürgena Kloppa otáčí skóre zápasu. – 1:2.

90
    Curtis Jones po pobídce Salaha hledal ve vápně z první své spoluhráče. Žádného nenašel, proto domácí mohou být v klidu.