Rennes – Monaco 1:2 (kon.) | PSG – Nantes 2:1 (kon.)
Paris Saint-Germain
2:1 (1:0)
FC Nantes
Sobota 09.12.2023, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 15. kolo

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:12. (23:01:01)

Ještě jednou si zaslouží být připomenuta branka Bradleyho Barcoly, který si ji připsal jako svou vůbec první v dresu Paříže. Egypťan Mustafa Mohamed sice dokázal po nejspíš chybně nařízeném rohovém kopu srovnat, nicméně poslední slovo měl domácí snajpr Randal Kolo Muani, jenž se ukázal být pověstným žolíkem, když skóroval pouhé čtyři minuty poté, co ho Luis Enrique poslal na hrací plochu.

Paříž tak nakonec i přes nepříliš jistý herní projev bere všechny tři body a Nantes zas svou sympatickou snahu odměněno není. Paris Saint-Germain tak opět zvyšuje svůj náskok na druhé Monako na šest bodů, Nantes je aktuálně deváté, nicméně v případě zítřejších triumfů Le Havre nebo Mét může spadnout až na příčku jedenáctou.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům evropského fotbalu!

90+5

90+5
    Domácí rozehráli nakrátko, míč ovšem vinou nevyměřeného běhu Dembelého končí za brankovou čarou.

90+5
    Dembelé se dostal před Castelleta a mohl využít průnikový pas ke střele, rána je však zblokovaná a čeká nás roh.

90+4
    Žlutá karta přichází také na druhé straně, příliš agresivně dohrál Muaniho Ronaël Pierre-Gabriel.

90+3
    Jean-Charles Castelletto se pokoušel o technické zakončení na bližší tyč, branku však netrefil.

90+2
    Hernández soupeře zastavil pouze za cenu přistrčení a následně snad při snaze získat zpod něj balon ještě protihráče nakopl a po zásluze tak vidí žlutou kartu.

90+1
    Nantes se podařilo dostat k balonu a nyní nepříjemně kombinují na polovině Saint-Germain.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

89
    Rána Mbappého ze střední vzdálenosti Lafontovi tolik vrásek nenadělala.

89
    Překvapivě štiplavý projektil vyslal teď z nějakých 30 metrů Ousmane Dembélé, pěkný pokus.

88
    Hráči PSG zkušeně kontrolují balon na své straně.

86
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Matthis Abline,
    ze hřiště odchází Jean-Kévin Duverne, přichází Abdoul Kader Bamba.

85
    Definitivně rozhodnout o výsledku dnešního zápasu mohl Marco Asensio! Kolo Muani ho našel uvnitř vápna, jenže španělský útočník nepotvrdil své ostrostřelecké dovednosti a těsně branku přestřelil.
    83. Randal Kolo Muani - 2:1

83
    Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
    No a také tato standardní situace končí gólem! RANDAL KOLO MUANI posílá sedm minut před koncem základní hrací doby do vedení Pařížany! Balón se dostal na hlavu Hernándeze, jehož hlavičku mohl Lafont vyrazit pouze před sebe, kde se nacházel perfektně připravený Kolo Muani, kterému stačili k brance pouhé 4 minuty na hrací ploše. Branku neslaví, v letech 2015-2022 totiž právě v Nantes působil.

Tadeáš Rulf

Branky: 41. Barcola (Vitinha), 83. Kolo Muani – 55. Mohamed (Mollet)

Karty:   90+2. Hernández (PSG) – 29. Augusto (NAT), 82. Duverne (NAT), 90+4. Pierre-Gabriel (NAT)

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:12.
    Paris Saint-Germain: Tenas – Hernández, Marquinhos (C) (60. Škriniar), Danilo, Hakimí – Vitinha (67. O. Dembélé), Ugarte (61. Zaïre-Emery), Soler (79. Asensio) – Barcola (79. Kolo Muani), K. Mbappé, I Kang-in.
    Náhradníci: Mouquet – Mukiele, Ndour, Ramos.

Trenér: Luis Enrique

FC Nantes: Lafont (C) – Duverne (86. Bamba), Castelletto, Cömert, Coco (61. Pierre-Gabriel) – Moutoussamy (62. Marquinhos), Augusto – Simon, M. Sissoko (86. Abline), Mollet – Mohamed (73. Merlin).
    Náhradníci: Descamps – Diack, Hadjam, Pallois.

Trenér: Francesco Farioli

Rozhodčí: Brisard – Finjean, Pasqualloti – Stinat