Boston – Minnesota 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 4:9 (kon.) | Carolina – Vegas 6:3 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Tampa – St. Louis 6:1 (kon.) | Toronto – NY Rangers 2:5 (kon.)
NY Islanders – Edmonton 3:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 2:5 (kon.) | Chicago – Colorado 3:2 (kon.)
Arizona – Ottawa 4:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:4 (kon.)
Boston Bruins
3:4 (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)
Minnesota Wild
Středa 20.12.2023, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Přeji krásný zbytek dne a u NHL zase někdy. (03:57:12)

Statistika
    Střely na bránu: 43 – 31 | Přesilová hra: 1/3 – 1/1 | Trestné minuty: 14 – 28

Kdo se postavil do brankoviště?
    Linus Ullmark (BOS) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 62:07
    Marc-Andre Fleury (MIN) – 40 zákroků, 3 OG, úspěšnost 93,0 %, odchytal 62:54

Česká a slovenská stopa
    David Pastrňák (BOS) – 2+0, +2 účast, 11 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 22:41
    Pavel Zacha (BOS) – 0+1, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:07
    Jakub Lauko (BOS) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 5, čas na ledě 08:39

Tři hvězdy utkání
    1. Marc-Andre Fleury (MIN) 40 zákroků, 93,00 % úspěšnosti zákroků
    2. David Pastrňák (BOS) 2+0
    3. Ryan Hartman (MIN) 1+0

Krásný zápas, který musel bavit. Mnoho šancí na obou stranách, ale více gólovek měl Boston. Zápas se hrál ve velkém tempu, přičemž se blýskli oba gólmani. Šťastnější nakonec byli hosté, kteří rozhodli v prodloužení, i když k výhře byli velmi blízko i ve 3. třetině.

62:54 Kirill KAPRIZOV - 3:4

62:54
    4/4
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Po velké šanci se hra otočila. Eriksson Ek vyvezl puk a našel rychlou přihrávkou KIRILLA KAPRIZOVA na kříž, který na nic nečekal a pohotově vystřelil a puk zamířil do prázdného místa, kde Ullmark nemohl být. Asistence: Joel Eriksson Ek.
    Faber B., Eriksson Ek J., Fleury M., Kaprizov K.
    Coyle C., Ullmark L., Grzelcyk M., DeBrusk J.

62:30
    Coyle to zase zkusil projet, vystřelil a poté ještě dorážel. Fleury si z toho sedl na zadek.

62:10
    Marchand na druhé straně přišel o puk. Boldy mířil sám na Ullmarka, ale jeho střela neměla vůbec nic. Byl příliš blízko velkému gólmanovi.

61:50
    Zacha hledal Pastrňáka skrytého na modré. Ten kotouč nezachytil.

61:45
    Wild hrají s pukem, ale přichází o něj.

61:15
    Pastrňák zastavil výpad hostů a hned vyjel dopředu a do tandemu dostal puk, který vystřelil mezi ruku a tělo.

60:50
    DeBrusk zkusil ze středu vysřelit, ale duní zadní mantinel.

60:20
    Boston vyhrává buly a má puk ve své moci.

60:01

Za pár chvil začne prodloužení.

Bláznivá třetina. Bruins se nechali zavřít do obrany dobrým pohynem Minnesoty, která si branku zasloužila, ale Marchand jako správný kapitán zápas zachránil ve velkém tlaku.

60:00

59:50
    Bude se prodlužovat.

59:20
    Coyle ještě projel ze strany na Fleuryho. A jeho bekhendový blafák skončil na tyči, puk ještě skočil Fluerymu na záda a mále skončil v brance.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 12. Pastrňák (Beecher), 20. Pastrňák (Zacha, J. van Riemsdyk), 59. Marchand (Geekie, McAvoy) – 8. M. Johansson (Goligoski, F. Gaudreau), 54. Kaprizov (Middleton, Faber), 56. Hartman (Rossi, Faber), 63. Kaprizov (Eriksson Ek)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Wotherspoon, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – Heinen, Coyle, DeBrusk – J. van Riemsdyk, Geekie, Frederic – Lauko, Beecher, Steen.
    Trenér: Jim Montgomery

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Faber, Goligoski, Bogosian, Merrill, Da. Hunt – Kaprizov (A), Eriksson Ek (A), Boldy – M. Johansson, Rossi, Hartman – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.
    Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Kea, Kozari – Alphonso, Kelly

Diváci: 17 850