Boston – Minnesota 3:4 (po pr.) | Buffalo – Columbus 4:9 (kon.) | Carolina – Vegas 6:3 (kon.)
New Jersey – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Tampa – St. Louis 6:1 (kon.) | Toronto – NY Rangers 2:5 (kon.)
NY Islanders – Edmonton 3:1 (kon.) | Nashville – Vancouver 2:5 (kon.) | Chicago – Colorado 3:2 (kon.)
Arizona – Ottawa 4:3 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:4 (kon.)
New York Islanders
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Edmonton Oilers
Středa 20.12.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Je za námi utkání mezi Islanders a Edmontonem. Domácí si ve třetí periodě pohlídali svůj dvoubrankový náskok a Olejáře do větších šancí nepouštěli. Závěrečný tlak navíc otupilo vyloučení Hymana, po kterém se už kanadský tým k ničemu nedostal. Ostrované tedy dokázali zapomenout na prohru v Montrealu, dnes rozhodli ve druhé třetině.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (04:05:17)

59:48
    Hosté už ví, že dnes bodovat nebudou. Utkání se už dohrává.

59:22
    Brock Nelson se proháčkoval až před branku Oilers, poté ale na gólmana nevyzrál.

58:58
    Casey Cizikas teď pořádně prověřil hostujícího brankáře, který tedy nemá prostor k tomu, aby odjel na střídačku.

58:52

58:19
    Sebastian Aho projel do útočné zóny, kde se bude snažit kotouč podržet.

57:44
    Domácí rozhodně nikam nespěchají, nyní si přihrávají u vlastní brány.

57:24
    Noah Dobson se pokusil o křížnou přihrávku, tu ale vystihl pozorný Derek Ryan.

56:52
    Velká komplikace pro hosty, kteří teď budou hrát oslabení. To znamená, že se Skinner vrací do klece.

56:52
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Zach Hyman – 2 min., podrážení.

56:27
    Nurseho přihrávku si Hyman nezpracoval úplně nejlépe. Edmonton ovšem zajímavě kombinuje v útočné třetině.

55:56
    Ostrované vyhodili kotouč tak šikovně, že se icing pískat nemusel.

55:39
    Zach Hyman si dělal prostor před bránou, domácí brankář ale zapracoval hokejkou.

54:50
    Už teď zůstal Skinner na střídačce, takže Oilers hrají pět minut před koncem powerplay.

54:44
    Sam Gagner se dostal k pohotové střele z levého kruhu. Toto byla snad první větší šance ve třetí periodě.

54:18
    Brett Kulak přitiskl soupeře na mantinel, ale Edmonton kotouč moc dlouho na svých hokejkách neudržel.

53:42
    Domácí už pokaždé, co se dostanou do středního pásma, nahazují černou gumu na zadní mantinel.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 23. Lee (Palmieri, Barzal), 32. Horvat (Nelson, Dobson), 35. Holmström (Pageau) – 2. Draisaitl (Foegele, Ekholm)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Bortuzzo, Bolduc, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, Fasching.
    Trenér: Lane Lambert

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Foegele, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – C. Brown, R. McLeod, Janmark – Gagner, Ryan, Hamblin.
    Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: St. Laurent, Beach – Deschamps, Kovachik