Las Palmas – Villarreal 3:0 (kon.) | Mallorca – Celta Vigo 1:1 (kon.) | Ath. Bilbao – Real Sociedad 2:1 (kon.)
Real Betis – Granada 1:0 (kon.)
Athletic Bilbao
2:1 (2:0)
Real Sociedad San Sebastian
Sobota 13.01.2024, 18:30 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 20. kolo

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek sobotního večera a u dalších textových přenosů naviděnou. (20:36:06)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 1:5. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:21.

Vyhrocené derby mezi Athletic Bilbao a Real Sociedad je u svého konce! Zasloužené tříbodové vítězství na svou stranu urvalo domácí mužstvo. To se dostalo ve 30.minutě do vedení zásluhou Berenguera, který si nalezl míč před prázdnou brankou. O pár minut později se opět prosadil Berenguer, jenž přesnou přízemní ranou zvyšil skóre duelu. Druhá půle se hrála v bojovném duchu, po kterém padla jediná branka v 88.minutě, když míč mezi tři tyče dopravil hrudí Oyarzabal a zajistil drama. To bylo hostům k ničemu, jelikož Sociedad se na vyrovnávací branku nezmohl.

90+8

90+7
    Přímý kop si našel do rukavic pozorný Unai Simón a zřejmě to bude domácím stačit na výhru v tomto derby.

90+6
    Standardní situaci dokázal Sociedad ubránit, proto rychle bude rozehrávat brankář Unai Marrero.

90+5
    Opět se faulem provinilo hostující mužstvo. Alberto Dadie se sice diví, ale přímý volný kop bude zahrávat Bilbao.

90+4
    Na hrací ploše dochází k ošetření, které čeká Unaia Gómeze. Další cenné vteřinky pro domácí mužstvo.

90+3
    Další ostrý zákrok hostujících hráčů. Tentokrát žlutou kartu vidí za ostrý šlapák Aritz Elustondo.

90+2
    Na hrací ploše vznikla velká strkanice, ze které žlutou kartu vidí Robin Le Normand.

90+1
    Ander Herrera si našel odražený míč za pokutovým územím. Střela z první o dost metrů míjí branku Marrera.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Mikel Merino zastavil rychlé přečíslení domácích, a tak zaslouženě vidí žlutou kartu.

89
    Celou situaci ještě prověřoval VAR kvůli možné ruce Oyarzabala. Branka nakonec po krátkém přezkumu platí.

88
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Pozor, drama je na světě! Hosté podnikli jednu z mála rychlých akcí po pravé straně. Zde došlo k prodlouženému centru Alberta Dadieho. Ten našel Aihena Muñoze, jenž našel se štěstím osamoceného MIKELA OYARZABALA, který hrudí doprovází balón do sítě. – 2:1.

87
    K jednomu z mála zakončení hostů se dostal Jon Ander Olasagasti. Střela mu spíše sjela po kopačce a míří vedle tyče Simóna.

86
    Střídající Iker Muniain si vzal na starost rozehrávku přímého kopu. Další spoluhráči se nedostanou k zakončení kvůli útočnému faulu.

85
    Hned po vystřídání si domácí vybojovali standardní situaci. Nedovoleným zákrokem se provinil Alberto Dadie.