Bohemians 1905 – Pardubice 0:0 (kon.) | Olomouc – Opava 2:0 (kon.) | Zlaté Moravce – Zlín 1:0 (kon.)
Prostějov – Kroměříž 2:0 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
1:0 (0:0)
FC Zlín
Sobota 13.01.2024, 13:00 • Mestský štádión Skalica • Tipsport liga • Skupina C

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (15:11:02)

Zápas Tipsport ligy mezi ViOnem Zlaté Moravce a Zlínem končí příznivěji pro slovenský klub, který vítězí díky brance v druhém poločase 1:0.
    V první půli byli lepší Ševci, avšak v největší šanci prvního poločasu nedostal balon do sítě z velkého úhlu Vukadinović.
    Ve druhé půli už se stav měnil. Na přesný centr z pravé strany si naskočil Sergo Kukhianidze a svou hlavičkou nedal brankáři Bachůrkovi žádnou šanci. O pár minut později navíc dostali domácí možnost exekuce pokutového kopu, avšak gólman Bachůrek střelu lapil. V závěru zápasu pak slovenský celek přežil tlak Zlína a připisuje si na své konto těsnou výhru 1:0.

90

90
    Ikugar prodloužil balon za sebe, Zlín se drží u balonu.

89
    A obrovská šance i na druhé straně! Po průniku Reitera zakončoval sám Akhvlediani, po něm se k balonu dostal také Reiter, avšak ani jeden z nich brankáře Zlatých Moravců nepřekonali.

88
    V 88. minutě mohl dát rozhodující branku Meszáros, který obešel dva hráče Zlína a zakončil těsně vedle branky!

87
    Domácí branku českého týmu tentokrát neohrozili, Bachůrek rozehrává.

86
    Zlínu se čas rychle krátí, je před námi posledních pět minut základní hrací doby.

85
    Avšak jejich rychlý protiútok zastavuje zdvižený praporek pomezního sudího.

85
    Další Ikugarův pokus zablokován, do rychlého brejku míří ViOn.

83
    Po rohovém kopu vznikla v šestnáctce skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval Martin Cedidla a zakončil, s jeho slabou střelou si gólman Zlatých Moravců poradil.

83
    Kenneth Ikugar se sice kolem obránce neprobil, ale vybojoval alespoň rohový kop.

82
    Rudolf Reiter zastaven Čočkou pouze za cenu faulu, k balonu se dostávají zlínští.

82
    Po rozehrání standardky se k zakončení dostal Ikugar, avšak nezakončil. Nakonec mu je stejně pískáno postavení mimo hru.

81
    Matúš Čonka fauloval unikajícího hráče Zlína a vidí také žlutou kartu.

80
    Jakub Kolář se nedohodl se zlínským brankářem Bachůrkem a nakonec byl nucen odehrát míč do zámezí.

79
    Ševci se teď musí hlavně bránit, neboť ViOn jim v posledních sekundách balon příliš nedaruje.

78
    Kenneth Ikugar upadl po kontaktu s hráčem slovenského týmu, hlavní rozhodčí však penaltu nepíská.

77
    Brankář Bachůrek si v pohodě poradil s dalším zakončením domácích.

Matěj Skula

Branky: 65. Kukhianidze

Karty:   26. doplníme (ZMO), 81. Čonka (ZMO) – 39. Bužek (ZLN), 69. Cedidla (ZLN)

Neproměněná penalta: 70. Mondek (ZMO), brankář Bachůrek zneškodnil

FC ViOn Zlaté Moravce: Lukáč – Brenkus, Majdan, Hodúr, Duga, Jinjolava, Nagy, Dulay, Dramé, Tabatadze, Balaj
    Střídali: Richter, Moško, Meszáros, Tumma, Suľa, Mondek, Čonka, Kukhianidze, Švec M., Švec J.

Trenér: Michal Hipp

FC Zlín: 1. poločas: Dostál – Simerský (C), Čelůstka, Didiba, Akhvlediani, Polášek, Bobčík, Bužek, Bartošák, Janetzký, Vukadinović
    2. poločas: Bachůrek – Cedidla, Kolář, Jura, Bartošák (66. Hamalčík), Reiter, Kulíšek, Janetzký (66. Akhvlediani), Švach, Fantiš, Ikugar

Trenér: Bronislav Červenka