Chelsea – Fulham 1:0 (kon.) | Newcastle – Manchester City 2:3 (kon.)
Newcastle United
2:3 (2:1)
Manchester City
Sobota 13.01.2024, 18:30 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 21. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 27 % : 73 %.
    Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 7:7. (20:36:43)

Konec! Fotbalisté Manchesteru City dokázali v závěrečné dvacetiminutovce otočit zápas na půdě Newcastlu a po výhře 3:2 si připisují do tabulky veledůležité tři body!

V prvním poločase se hrálo v obrovském tempu a hostům dělaly velké problémy bleskové protiútoky Newcastlu. Ve 26. minutě sice poslal bleděmodré do vedení patičkou Bernardo Silva, ovšem domácí odpověděli slepenými zásahy Alexandera Isaka a Anthonyho Gordona. Oba borci situace zakončili krásnými střelami ke vzdálenější tyči. Po změně stran však Strakám úplně odešla protihra a už jen odolávaly obrovskému náporu Citizens. Navíc se ukázalo, jak důležitý je pro hosty Kevin De Bruyne. Uzdravený Belgičan přišel na trávník v 69. minutě a o pět minut později už srovnával stav. V nastavení pak De Bruyne vymyslel krásný pas na dalšího žolíka Oscara Bobba. Mladičký Nor si balón skvěle zpracoval, obešel brankáře a rozhodl.

90+4

90+3
    Domácí Miguel Almirón se domáhal odpískání penalty za ruku. Situaci ještě za hry kontroloval VAR a nakonec přišla informace, že se dál nic řešit nebude.
    90+1. Oscar BOBB - 2:3

90+1
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Hrdinou zápasu se stává střídající mladíček OSCAR BOBB, který pravděpodobně zajišťuje Manchesteru City vítězství! Kevin De Bruyne vymyslel ze středu hřiště krásný pas za obranu na Oscara Bobba. Ten si balón v pokutovém území skvěle zpracoval, udělal kličku Dúbravkovi a zblízka zakončil do prázdné brány. Pep Guardiola u postranní čáry emotivně slaví!

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty. To není moc.

88
    Kevin De Bruyne nepřetlačil Fabiana Schära, kterého nakonec fauloval. Domácí rozehrávají od své šestnáctky, konkrétně se toho ujme Dúbravka.

87
    Střely na bránu – 5:10

86
    V ofsajdu se ocitl domácí Lewis Miley.

85
    Střídání v týmu Newcastle United:
    ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Lewis Hall.

85
    Po něm balón tečoval směrem na vlastní bránu Isak. Takový padající list vytahoval Dúbravka raději nad břevno a na další rohový kop.

85
    Vzápětí uvidíme další rohový kop týmu z Manchesteru.

84
    Další důležitý zákrok Martina Dúbravky. Rodri se prokvedlal s míčem až do pokutového území. Střelu pravačkou k levé tyči vytáhl domácí brankář na roh!

82
    Střídání v týmu Manchester City:
    ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Oscar Bobb.

82
    Jeremy Doku si dělal v pokutovém území soupeře prostor. Defenziva Magpies ho ale vystřelit nenechala.

80
    Centr Kierana Trippiera od rohového praporku zpacifikovala obrana Citizens. O chvíli později se prezentoval vtipným pokusem z vlastní poloviny Phil Foden, který si všiml, že se Martin Dúbravka nachází mimo své pokutové území. Balón však padal k zemi příliš brzo a brankář Newcastlu se tak stihl vrátit.

79
    Po delší době se připomněli domácí. Střela Anthonyho Gordona byla sražena na rohový kop...

Martin Augustin

Branky: 35. Isak (Guimarães), 37. A. Gordon (Burn) – 26. B. Silva (Walker), 74. De Bruyne (Rodri), 90+1. Bobb (De Bruyne)

Karty:   21. Guimarães (NEW) – 55. B. Silva (MAC)

Střely na branku: 5:11. Střely mimo: 2:7. Rohy: 3:13. Ofsajdy: 8:1. Fauly: 7:7.
    Newcastle United: Dúbravka – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – Guimarães, Longstaff, Miley – Almirón, Isak, A. Gordon (85. Hall).
    Náhradníci: Karius, Gillespie – Parkinson, Krafth, Ritchie, Dummett, A. Murphy, Lascelles.

Trenér: Eddie Howe

Manchester City: Ederson (8. Ortega) – Walker (C), Dias, Aké, Gvardiol – Rodri, Kovačić – B. Silva (69. De Bruyne), Foden, Doku (82. Bobb) – J. Álvarez.
    Náhradníci: Gómez, Lewis, K. Phillips, Grealish, Nunes, Susoho.

Trenér: Pep Guardiola