JYP – Linköping 3:5 (kon.) | Jokerit – Frölunda 7:1 (kon.) | Zug – Ingolstadt 5:4 (po pr.)
Zürich – Mannheim 3:2 (kon.)
EV Zug
5:4 (3:0, 0:2, 1:2)
ERC Ingolstadt
Pátek 07.09.2012, 19:45 • Bossard Arena, Zug • European Trophy

59:02
    Sven Lindemann (EVZ) inkasuje dvě minuty za hrubost, ve stejném čase rovněž vyloučen Christoph Gawlik (ERC) také za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři, což by mohlo lépe vyhovovat ERC.

51:08
    Thomas Greilinger (ERC) inkasuje dvě minuty a bude se hrát 4 na 4.

51:08
    Josh Holden (EVZ) inkasuje dvě minuty za držení.

43:13
    Thomas Greilinger (ERC) inkasuje dvě minuty za sekání.

35:09
    A další vyloučení! To už snad není ani možné. John Laliberte (ERC) inkasuje dvě minuty za sekání.

34:43
    Andreas Furrer (EVZ) vyloučen na dvě minuty za krosček. ledová plocha se nám opět uvolňuje.

34:43
    Jean-Francois Boucher (ERC) inkasuje deset minut za nesportovní chování.

32:41
    Yannick Blaser (EVZ) inkasuje dvě minuty za podražení.

30:04
    Yannick Blaser (EVZ) inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení. Ingolstadt má šanci snížit!

28:09
    A tento hrát posléze odjíždí na trestnou lavici. Reto Suri (EVG) hákoval soupeře a dostává dvě minuty.

25:56
    Přehlídka vyloučení. Další na trestnou lavici odchází Timo Helbling (EVZ) za držení.

23:50
    Nakonec má potyčka většího rozměru. Timothy Conboy (ERC) odchází do šaten po pětiminutovém vyloučení + do konce zápasu.

23:50
    Patrick Fischer (EVZ) inkasuje dvě minuty za krosček.

18:18
    Michael Périard (ERC) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

15:28
    Thomas Greilinger (ERC) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Zug má další přesilovku.

11:15
    Sledujeme zatím hodně vyloučení. Brankář Joseph Motzko (ERC) si připisuje dvě minuty za velice netradiční faul krosček. Zug bude chvíli hrát přesilovku 5 na 3!

09:20
    Craig Weller (ERC) odchází na trestnou lavici za podražení.

06:05
    Máme tu další vyloučení. Tentokrát odchází na trestnou lavici Dominic Lammer (EVZ), protože jeho tým měl na ledě příliš mnoho hráčů.

04:12
    Alexander Oblinger (ERC) je vyloučen na dvě minuty za podražení. EV Zug má k dispozici další přesilovou hru.

00:14
    Brankář Markus Janka (ERC) inkasuje dvě minuty za zdržování hry.

David Motloch

Branky a nahrávky: 4. Patrick Fischer (Timo Helbling, Josh Holden), 12. Corsin Casutt (Linus Omark), 20. Corsin Casutt (Josh Holden, Andy Wozniewski), 49. Fabian Sutter (Björn Christen, Yannick Blaser), 61. Andy Wozniewski (Fabian Schnyder, Josh Holden) - 32. Michel Périard (Thomas Greilinger, Derek Dinger), 34. John Labirerte (Jared Ross, Michel Périard), 54. John Laliberte (Jakub Ficenec, Michel Périard), 60. John Laliberte (Joseph Motzko, Thomas Greilinger)

EV Zug: Jussi Markkanen (Sandro Zurkirchen) - Reto Suri, Josh Holden, Linus Omark, Alessandro Chiesa, Andy Wozniewski - Björn-Olaf Christen, Fabian Sutter, Corsin Casutt, Timo Helbling, Patrick Fischer - Dominic Lammer, Fabian Schnyder, Fabian Lüthi, Andreas Furrer, Yannick Blaser - Matthias Rossi, Cédric Schneuwly, Sven Lindemann
    ERC Ingolstadt: Markus Janka (Ian Gordon) - John Laliberte, Jared Ross, Alexander Oblinger, Tim Conboy, Tim Hambly - Patrick Hager, Derek Hahn, Thomas Greilinger, Michel Periard, Jakub Ficenec - Tyler Bouck, Christoph Gawlik, Joe Motzko, Derek Dinger- Jeff Likens - Jean-François Boucher, Kris Sparre, Björn Barta, Chris Heid, Craig Weller

Rozhodčí: Marco Prugger, Brent Reiber - Roman Kaderli, Simon Wüst