JYP – Linköping 3:5 (kon.) | Jokerit – Frölunda 7:1 (kon.) | Zug – Ingolstadt 5:4 (po pr.)

Zug právě vstřelil branku!
    Jenže všechno je jinak! Z jediné šance v prodloužení se radují hráči EV Zugu, zápas je u konce! Šťastným střelcem se stává ANDY WOZNIEWSKI. Asistence: Fabian Schnyder, Josh Holden.

59:14
    Ingolstadt právě vstřelil branku!
    Tomu se říká mocný finiš! V poslední minutě srovnává stav na 4:4 střelou JOHN LALIBERTE! Asistence: Joseph Motzko, Thomas Greilinger.

59:02
    Sven Lindemann (EVZ) inkasuje dvě minuty za hrubost, ve stejném čase rovněž vyloučen Christoph Gawlik (ERC) také za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři, což by mohlo lépe vyhovovat ERC.

59:01
    Jussi Markkanen drží pro Zug důležité vedení! V poslední minutě se usadili v pásmu hráči ERC a ostřelovali branku Zugu prakticky z každého úhlu, ale tento brankář je zkrátka v těchto momentech nepřekonatelný!

53:15
    Zápas se nám opět dramatizuje! Po ose Périard, Ficenec se prosadil JOHN LALIBERTE výstavní střelou, brankář Jussi Markkanen (Zug) neměl nárok. Asistence: Jakub Ficenec, Michel Périard.

51:08
    Thomas Greilinger (ERC) inkasuje dvě minuty a bude se hrát 4 na 4.

51:08
    Josh Holden (EVZ) inkasuje dvě minuty za držení.

50:19
    Nebezpečná situace před brankou Zugu, brankář Jussi Makkanen nakonec za pomocí svých obránců ukryl puk v náruči.

48:39
    Zug opět odskakuje do dvoubrankového vedení a to už může do zbytku zápasu hodně napovědět. Po sérii přihrávek se puk dostal na hůl FABIANA SUTTERA a ten se prosadil prostřednictvím bekhendové střely od modré čáry. Asistence: Björn Christen, Yannick Blaser.

43:13
    Thomas Greilinger (ERC) inkasuje dvě minuty za sekání.

37:33
    Markus Janus si připisuje spektakulární zákrok po střele do modré čáry v podání Andyho Wozniewskiho!

35:09
    A další vyloučení! To už snad není ani možné. John Laliberte (ERC) inkasuje dvě minuty za sekání.

34:43
    Andreas Furrer (EVZ) vyloučen na dvě minuty za krosček. ledová plocha se nám opět uvolňuje.

34:43
    Jean-Francois Boucher (ERC) inkasuje deset minut za nesportovní chování.

33:12
    ERC je zpět v zápase! Zug je očividně rozhozený a toho dokázal Ingolstadt využít. Děravou obranou tak projel JOHN LABIRERTE a prosadil se! Asistence: Jared Ross, Michel Périard.

32:41
    Yannick Blaser (EVZ) inkasuje dvě minuty za podražení.

31:27
    MICHEL PÉRIARD snižuje! ERC Ingolstadt tak využívá přesilovku a dostává se zpět do zápasu! Asistence: Thomas Greilinger, Derek Dinger.

30:04
    Yannick Blaser (EVZ) inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení. Ingolstadt má šanci snížit!

28:09
    A tento hrát posléze odjíždí na trestnou lavici. Reto Suri (EVG) hákoval soupeře a dostává dvě minuty.

25:56
    Přehlídka vyloučení. Další na trestnou lavici odchází Timo Helbling (EVZ) za držení.

23:50
    Nakonec má potyčka většího rozměru. Timothy Conboy (ERC) odchází do šaten po pětiminutovém vyloučení + do konce zápasu.

23:50
    Patrick Fischer (EVZ) inkasuje dvě minuty za krosček.

19:05
    Šachy v podání Zugu. Ev zamklo soupeře v pásmu a po sérii nahrávek dostal puk CORSIN CASUTT, jenž jej poslal do branky takovým způsobem, že brankář Janka tentokrát neměl vůbec nárok! Asistence: Josh Holden, Andy Wozniewski.

18:18
    Michael Périard (ERC) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

17:10
    Chiesa (Zug) mohl navýšit vedení svého týmu! Stál prakticky tváří v tvář brankáři Jankovi, ale ten ho dokázal přelstít a dobře ho vykryl.

15:28
    Thomas Greilinger (ERC) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Zug má další přesilovku.

11:19
    Po pouhých 14 vteřinách využívá Zug početní výhodu 5 na 3! Střelcem se stává CORSIN CASUTT, který v dobré pozici našel skulinku v postoji brankáře Janka.

11:15
    Sledujeme zatím hodně vyloučení. Brankář Joseph Motzko (ERC) si připisuje dvě minuty za velice netradiční faul krosček. Zug bude chvíli hrát přesilovku 5 na 3!

09:20
    Craig Weller (ERC) odchází na trestnou lavici za podražení.

06:05
    Máme tu další vyloučení. Tentokrát odchází na trestnou lavici Dominic Lammer (EVZ), protože jeho tým měl na ledě příliš mnoho hráčů.

05:27
    Málem už to bylo 2:0 pro Zug! Andy Wozniewski zkoušel propálit vše, co mu stálo v cestě, ale na brankáře Markuse Janka (ERC) si nepřišel a trefil jej do masky.

04:12
    Alexander Oblinger (ERC) je vyloučen na dvě minuty za podražení. EV Zug má k dispozici další přesilovou hru.

03:53
    Tak tu máme rychlé vedení! PATRICK FISCHER napřáhl od modré čáry, udeřil do puku co největší silou a ten skončil v brance! Asistence: Timo Helbling, Josh Holden.

00:14
    Brankář Markus Janka (ERC) inkasuje dvě minuty za zdržování hry.

David Motloch

Branky a nahrávky: 4. Patrick Fischer (Timo Helbling, Josh Holden), 12. Corsin Casutt (Linus Omark), 20. Corsin Casutt (Josh Holden, Andy Wozniewski), 49. Fabian Sutter (Björn Christen, Yannick Blaser), 61. Andy Wozniewski (Fabian Schnyder, Josh Holden) - 32. Michel Périard (Thomas Greilinger, Derek Dinger), 34. John Labirerte (Jared Ross, Michel Périard), 54. John Laliberte (Jakub Ficenec, Michel Périard), 60. John Laliberte (Joseph Motzko, Thomas Greilinger)

EV Zug: Jussi Markkanen (Sandro Zurkirchen) - Reto Suri, Josh Holden, Linus Omark, Alessandro Chiesa, Andy Wozniewski - Björn-Olaf Christen, Fabian Sutter, Corsin Casutt, Timo Helbling, Patrick Fischer - Dominic Lammer, Fabian Schnyder, Fabian Lüthi, Andreas Furrer, Yannick Blaser - Matthias Rossi, Cédric Schneuwly, Sven Lindemann
    ERC Ingolstadt: Markus Janka (Ian Gordon) - John Laliberte, Jared Ross, Alexander Oblinger, Tim Conboy, Tim Hambly - Patrick Hager, Derek Hahn, Thomas Greilinger, Michel Periard, Jakub Ficenec - Tyler Bouck, Christoph Gawlik, Joe Motzko, Derek Dinger- Jeff Likens - Jean-François Boucher, Kris Sparre, Björn Barta, Chris Heid, Craig Weller

Rozhodčí: Marco Prugger, Brent Reiber - Roman Kaderli, Simon Wüst