Omsk – Nižněkamsk 2:6 (kon.) | Barys – Ufa 3:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Kazaň 2:0 (kon.)
Magnitogorsk – Petrohrad 4:3 (kon.) | Čerepovec – Lev 2:3 (po s.n.) | Viťaz – HC Slovan 0:3 (kon.)
Spartak Moskva – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Doněck – Novosibirsk 2:3 (po s.n.) | Minsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
Riga – Novokuzněck 3:1 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Sobota 15.09.2012, 13:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

KHL se rozjela v pěkném tempu a v sobotní popoledne se uskuteční zápas mezi Chanty-Mansijskem a Kazaní.

Jugra zatím čeká na svůj první bod z letošního ročníku, vstup se nevydařil, neboť na kontě má tento tým tři porážky. Postupně podlehl Minsku 3:5, Petrohradu 5:7 a Nižněkamsku 2:3. Jak se mančaftu povede proti jednomu ze spolufavoritů soutěže?

To Kazaň je na tom daleko lépe. Ze čtyř zápasů si připsal tři výhry a jednu prohru v prodloužení. Tím týmem, který dokázal Kazani uzmout body, je Minsk za výhru 3:2. Jinak Kazaň zdolala Čerepovec 5:2, Čechov 2:1 a Astanu 3:1.

O tom, kdo je tedy favoritem zápasu, je vcelku jasno, ale uvidíme, jak bude situace vypadat na ledě. Utkání začíná ve 13 hodin a k textovému onlajnu jste srdečně zváni.

Hráči už jsou na ledové ploše, utkání za chvíli začne.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) - Pepelajev, Trončinský, Lekomcev, Starosta, Chvostov, Ibragimov, Djakov - Chlyncev, Buljansky, Medveděv - Skorochodov, Sitnikov, Magogin - Altarjov, Videll, Golovin - Jacenko, Bocharov, Lapenkov.

AK Bars Kazaň: Garipov (Barulin) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medveděv, Zacharčuk, Chomitskij, Jarulin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Darzinš, Tereščenko, Petrov - Bodrov, Obuchov, Lahti - Golubjov, Abdulin, Lukojanov.

Rozhodčí: Buturlin, Kiseljov . Menšich, Chubykin.

00:01

00:40
    Zaripov a první pokus Kazaně, ale Birjukov vyrazil do rohu.

01:40
    Do útoku se dostala i druhá pětka Kazaně, ale domácí hokejisté zatím pozorně brání a nedovolují jasné šance.

02:24
    Konečně se dopředu prorvali i domácí, ale Zacharčuk obranným zákrokem získal puk a posunul ho do středního pásma.

03:14
    Domácí Djakov dostal dvě minuty za hákování a Kazaň hraje první přesilovou hru.

04:40
    Puk je u gólmana Kazaně, hosté musí založit útok úplně od základu.

05:08
    Domácí se skvěle brání, soupeře vůbec nepouští do pásma!

05:14

07:08
    Po dlouhé době hokejový moment. Střela Morozova ale byla spíše propagační, Birjukov holí v pohodě posunul puk do rohu.

07:45
    Hráči se snaží o postupné útoky, ale oba týmy jsou značně nepřesné a akce zhusta končí ještě ve středním pásmu.

08:56
    Ne, ani teď se nepodařilo akci vyšperkovat střelou. Bocharov (JUG) najížděl zprava, ale ještě před střelou ho obrala o puk kazaňská obrana.

09:34
    Lapenkov (JUG) si vybruslil zpoza branky a z otočky vystřelil - Garipov vyrazil.

10:59
    Buljansky (JUG) hledal před brankou své spoluhráče, ale nikdo se puku netrefil.

11:30
    Igor Magogin (JUG) obdržel dvě minuty za hákování, druhá přesilovka Kazaně.

12:23
    Kazanští svou snahu o útok trochu přehnali a sami se připravili o pásmo - ofsajd.

12:48
    A Mansijsk se navíc výborně brání, puk je až u Garipova.

13:30
    Konečně zámek Kazaně a střelecké pokusy. Ten nejnebezpečnější přišel přes obránce od Zaripova, ale Birjukov betonem vyrazil.

13:30
    Domácí se ubránili i ve druhém oslabení a jsou v plném počtu.

14:32
    Golubjov (KZN) objel branku, posunul na najíždějícího Lukojanova, ten ale zblízka nedokázal Birjukova prostřelit!

15:46
    Přesilovku si zahrají i domácí, vyloučen je Jevgenij Medveděv.

16:48
    Jenže kvalita přesilovek je bídná i na straně domácích, místo toho, aby se hrálo před Garipovem, puk poletuje ve středním pásmu.

17:36
    Marek Trončinský vystřelil od modré, ale Garipov puk viděl a v klidu vyrazil.

17:46

18:27
    Djakov (JUG) projel zcela nebráněn středním pásmem, najel si do střelecké pozice, ale následně trefil pouze gólmana Garipova

18:48
    Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, ale Birjukov si skvěle pokryl prostor a chytil!

18:54
    Jevgenij Medveděv je opět na trestné lavici, provinil se vysokou holí.

19:47
    Přesilovkové trápení pokračuje, vypadá to, že gólu se v této třetině nedočkáme...

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. Oba týmy hrály dvě přesilovky a domácí hokejisté budou v té druhé pokračovat i na začátku druhé třetiny, jenže početní výhoda se prozatím jako výhoda moc neprojevuje. Uvidíme, jak se bude tento zápas vyvíjet v dalších minutách.

21:25
    Morozov se dostal do sólového úniku a jelikož byl faulován, je z toho trestné střílení!

21:25
    Morozov (KZN) tak získal možnost zopakovat si nájezd, zkusil střelu, Birjukov jej vychytal!

22:00
    Ale Kazaň zůstává v tlaku, jenže ani Darzinš, ani Medveděv nedokázali zblízka překonat výborného Birjukova.

24:16
    A další zákrok Birjukova. Kazaň do druhé třetiny doslova vlétla a gól visí ve vzduchu.

24:59
    Konečně se ke slovu dostali i domácí, ale Magogin proti trochu zmrzlému Garipovovi neuspěl. Vhazuje se po pravici gólmana Kazaně.

25:50
    Akce na druhé straně, ale ani Těreščenko nenašel na pozorného gólmana recept.

26:26
    Magogin (JUG) si najel po pravé straně, snažil se bekhendem překvapit Garipova, ten ale vyrazil před sebe. Tam se o puk postarali obránci Kazaně.

28:12
    V těchto chvílích sledujeme souboj o střední pásmo, obranné systémy obou týmů jsou na vysoké úrovni.

28:30
    Střela Kapanena (KZN) skončila u Birjukova pod lapačkou.

29:05
    Kazaň bude hrát přesilovku, za držení je vyloučen domácí Igor Magogin.

29:29
    Hosté se usadili v pásmu, ale nahrávka po plexisklu vyskočila až do ochranné sítě, a hra se tak přesune do středního pásma.

30:03
    Od modré to zkusil Kuljaš, ale Birjukov kryl.

30:12
    Je tu brejk Jugry, na sebe to vzal Medveděv, projel až před Garipova, ale trefil pouze jeho chrániče.

31:05
    Je po přesilovce, domácí jsou v pěti.

32:29
    Domácí se po přežitém oslabení vrhli do útoku, na Garipova přiletěly dvě střely od levého mantinelu, ale gólman Kazaně ucpal všechny mezírky a skóre je tak i nadále bezbrankové.

33:06
    Nahozený puk do pásma Kazaně, na první pohled zcela běžná situace, ale Garipov pro jistotu skryl puk pod lapačku.

33:12
    Ilja Nikulin dostal dvě minuty za podražení a Jugra má přesilovku.

33:59
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    A domácí přesilovku využili. Do pásma si zleva najel VITALIJ SITNIKOV a tvrdou bombou pod břevno otevřel skóre. Asistence: Igor Magogin, Ivan Lekomcev.

35:27
    A domácí pokračují v tlaku, před brankou operoval Lapenkov, ale Garipov teď vše ustál.

37:15
    Za brankou Jugry zůstává ležet Golubjev, ale za pomoci lékaře vstal a odjel na střídačku.

37:52
    Zaripov (KZN) nahodil na Birjukova vysokým obloukem puk a jelikož ten nebezpečně poskakoval, gólman Jugry jej raději zalehl.

39:01
    Domácí jeli z ničeho nic brejkovou situaci tří na dva, ale nedokázali si pořádně přihrát a puk doslova odevzdali soupeři.

39:31
    Střela Morozova ze středního pásma nemohla Birjukova vystrašit. Zbytek třetiny si už Jugra zřejmě v klidu pohlídá.

40:00

Po čtyřiceti minutách vedou domácí hokejisté fotbalovým výsledkem 1:0, když se v přesilové hře tvrdou ranou prosadil Sitnikov. Po vstřelené brance mohli domácí přidat i uklidňující gól, nicméně gólman Garipov drží šance Kazaně na hratelné úrovni.

Domácí brankář je prozatím stoprocentní a je pro svůj tým velkou oporou. Zda mu to vydrží i do třetí třetiny, na to si musíme 15 minut počkat.

Birjukov (Jugra) 17, celkem 26
    Garipov (Kazaň) 8, celkem 15

40:01

40:50
    Dnes velmi aktivní Morozov (KZN) zavezl puk do pásma, a po Těreščenkově přiklepnutí střílel Medveděv. Gólman Jugry ale chytá.

41:16
    Hosté hrají přesilovku. Za hákování je vyloučen Igor Skorochodov.

42:08
    Puk je ale u branky Kazaně, přesilovka dnes není jejich silná stránka.

42:34
    Od modré pálil Kornějev, ale Birjukov je vskutku velmi pozorný.

43:16

44:32
    Arťom Buljansky si najel před Garipova, ale dostal se až příliš blízko a nedokázal tak umístit puk za záda gólmana.

45:58
    Zaripov mohl už střílet, ale na poslední chvíli se rozhodl pro kličku a to se už na něj vrhli obránci Jugry. Z následného závaru už nic nebylo.

47:27
    Na výlet se vydali domácí, ale ke střele nakonec ani nedošlo, neboť Kuljaš dokázal Magogina o puk obrat.

48:35
    Lukojanov (KZN) se dokázal odpoutat od svého obránce, objel branku a snažil se zasunout k tyčce. Puk se mu ale svezl a zcela minul branku.

50:11
    Magogin (JUG) se snažil pojistit náskok svého týmu, ale jeho střela nebyla přesná.

50:22
    A velká šance na vyrovnání! Darzinš měl na levém křídle moře prostoru a času, mířil do horního růžku, ale Birjukov vytáhl překrásný semafor!

50:22
    Domácí si berou oddechový čas.

50:39
    Přesilovka Jugry, za podražení je vyloučen hostující Kirill Petrov.

51:50
    Kazaň se dobře brání, nepouští Jugru k sobě do pásma.

52:30
    Golovin zakombinoval s Pepelajevem, ale střela druhého jmenovaného od modré Garipova nevystrašila.

52:39

53:48
    Hostům se čas na vyrovnání krátí, bude teď potřeba vyvarovat se faulů, a pokusit se o tlak.

54:48
    Petrov (KZN) se sice dostal do pásma Jugry, ale narazil na Pepelajeva, který jej nepustil dále a navíc ho obral o puk a založil tak postupnou akci Jugry.

55:58
    Linus Videll (JUG) se jednoduchou kličkou dostal do střelecké pozice, ale jako dnes už mnohokrát jeho spoluhráči i protihráči, napálil pouze gólmana. Tohle mohla být pojistka na výsledek.

57:03
    Kazaň byla blízko vyrovnání, Lahti vybojoval puk za brankou, ten se následně dostal pŕed ní k Obuchovovi, jemu se ale zblízka nepodařilo zvednout puk nad beton gólmana Birjukova.

58:31
    Tlak Kazaně vrcholí. Od modré střílel Kornějev, ale Birjukov stále drží!

58:31
    Hosté si vzali oddechový čas.

58:31
    Garipov zůstal na střídačce, začíná power play Kazaně.

59:15
    Hosté uzamkli soupeře před brankou, domácí ale obětavě brání a padají do střel. Teď dostali puk mimo pásmo, ale je to zakázané uvolnění.

59:25
    Zaripov to zkusil bekhendem, ale tohle nemohlo uspět.

59:49
    Je rozhodnuto, puk se dostal do držení domácích hráčů, LINUS VIDELL si najel na modrou čáru a poté poslal puk do prázdné branky! Asistence: Marek Trončinský, Alexander Golovin.

60:00

Je dobojováno a Jugra Chanty Mansijsk se dočkala první letošní výhry. Velkou oporou byl dnes gólman Birjukov, který vychytal všechno možné i nemožné a je právem oslavován. Domácí dlouho drželi jednobrankový náskok a definitivní pojistka přišla až při power play Kazaně, kdy se do prázdné branky trefil Videll.

Birjukov (Jugra) 19, celkem 45
    Garipov (Kazaň) 4, celkem 19

I když byla Kazaň po většinu zápasu v tlaku, body zůstávají Jugře. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a u dalších onlajnů se těším nashledanou. (15:18:28)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 34. Sitnikov (Magogin, Lekomcev), 60. Videll (Trončinský, Golovin)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Barulin) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medveděv, Zacharčuk, Chomitskij, Jarulin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Darzinš, Tereščenko, Petrov - Bodrov, Obuchov, Lahti - Golubjov, Abdulin, Lukojanov.

Rozhodčí: Buturlin, Kiseljov . Menšich, Chubykin