Mladá Boleslav – Liberec 0:2 (kon.) | Třinec – Vítkovice 4:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Hr. Králové 3:1 (kon.)
Přerov – Havířov 5:3 (kon.) | Sparta – HC Kladno 1:5 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 0:4 (kon.)
Písek – Motor ČB 3:0 (kon.) | Pardubice – Jihlava 3:2 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 5:1 (kon.)
Olomouc – Vsetín 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 2:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 15.09.2012, 11:00 • ŠKO-ENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu

Ode mne je to dnes vše, loučím se s Vámi ze ŠKO-ENERGO Arény a těším se opět někdy na počtenou. Pěkný zbytek dne. (13:08:39)

Máme dobojováno. Po velice úmorném snažení obou celků si nakonec všechny tři body z Boleslavi odváží severočeský celek z libereckých Tygrů, který si své vítězství pojistil až dvě vteřiny před konečnou sirénou.

60:00

59:58
    Liberec právě vstřelil branku!

Napotřetí se to ale Matůši BELOVIČOVI podařilo a puk zakončil do prázdné brány.
    Asistence: Filip Chlapík.

59:37
    Belovič nadvakrát netrefil prázdnou bránu, dvakrát trefil tyčku!

59:06
    Liberc míjí odkrytou klec!

58:39
    Liberec v plném počtu, boleslavská klec stále prázdná.

58:04
    Boleslav o puk bojuje za bránou Liberce, za Skřebského se jí ho ale srazit nedaří.

57:32
    Domácí brankář opět na střídačce, Boleslav v šesti.

57:14
    Vyhození Liberce, hra se přesouvá do středního pásma, Ašenbrenner v bráně.

56:38
    A Boleslav to zkouší v šesti proti čtyřem.

Oddechový čas pro domácí.

56:38
    Trest pro hráčskou lavici Liberce, kteří se provinili hrou v šesti. Trest odsedí Tomáš Račický.

55:36
    Liberec už nyní bude hodně bránit, aby o hubený náskok nepřišel.

54:36
    Ďurač s Tržickým teď zkoušeli oblafnout Skřebského a zblízka dorážet puk do brány. Liberecký gólman puk zneškodnil a poté ho ležíčí schoval pod lapačkou.

54:14
    Jakub Plíšek teď zneškodnil šanci Vojtěcha Havlase a o puk o obral ihned na modré čáře.

53:36
    Boleslavský útočník Vojtěch Němec teď předvedl salto i s vrutem. Liberecký bek mu do cesty vložil hokejku a ten přes ní přelétl a skončil na ledě. Jeho spoluhráči ho nyní odvážějí z ledu a boleslavský forvard bude zřejmě chvíli v péči zdravotníků.

52:17
    Hře chybí přesná střelba. Hráči sice urputně bojují o puk, ale neviděli jsme ani jednu vyloženou příležitost ke gólu.

51:02
    Boleslav je ve třetině, ale střela Herciga šla jen do betonů libereckého brankáře.

49:23
    Zedek úřaduje na modré a pálí z prvné možné. Ani jednou si ale puk změtí těl cestu neproklestil.

48:39
    Slibná šance Boleslavi v podání Ondřeje Černého končí. Boleslavský hráč byl v offsidu.

48:07
    Groerova střela šla mimo tři tyče.

47:23
    Bašusova střela po zemi se opravdu v gól nepřetavila.

46:13
    Hře opravdu chybí náboj. Řekla bych, že branka by konečně do hry vnesla potřebný drajv a šťávu.

Dnešní utkání sleduje 70 diváků.

44:29
    Ašenbrenner po tlaku Libereckých skončil mimo brankoviště, ale nápor hostí zkrotil.

42:20
    Liberec hodně tlačí, ale zatím se do výraznější akce nedostal.

41:17
    Vyloučen domácí Jakub Šír - 2 minuty hákování.

41:17
    Havlas připravil krásnou teč pro Havlína, ten jen těsně minul.

40:16
    Liberecký Havlín zkoušel krátce po úvodním buly od modré, boleslavský gólman připraven.

40:01

Třetí třetina začně přibližně v 12:34.

Máme za sebou druhé dějství, které nám branky nepřineslo a hra zvláště ve druhé půli třetiny postrádala náboj a taky krásu ledního hokeje. Hráči na obou stranách se jevili jakoby bez motivace. Uvidíme, jak s nimi zacvičí trenéři v kabinách a snad nám oba celky předvedou ve třetí třetině pěkný hokej.

40:00

39:45
    Hra se přesunula před boleslavského gólmana, ale Liberec se do výraznější šance nedostal.

38:49
    Boleslav se snaží trochu zaskočil libereckého brankáře a najíždí až těsně před něj, liberecké obraně se to vůbec nelíbí a vystrkují hráče od Skřebského.

38:33
    Hrníčkova střela od modré pořádně protáhla Ašenbrennera, který se pro vypadnuvší kotouč vyhrl a zalehl ho jak široký tak dlouhý.

37:15
    Liberecká obrana perfektně funguje. Letící puk zneškodnil Skřebský a následně vyhodil z brankoviště Kupčík.

36:45
    Ďurač zavezl puk do pásma, ale skončil s ním v rohu a odtud se střílet nedá.

35:47
    Hře na obou stranách jakoby chtěl náboj a energie. Střely nemají potřebnou přesnost a tempo na ledě je poměrně vlažné.

35:01
    Semrád poslal na Skřebského propagační střelu, kterou liberecký gólman snadno pokryl.

33:49
    Ašenbrenner létá v bráně jak hadr na holi, tu vyletí kotouč zprava, tu zleva. Liberec hodně tlačí a chce dorážet zblízka.

32:57
    Havlín zkoušel od modré vypálit, jeho střela šla přesně do betonů.

32:52
    Závar před boleslavskou bránou. Naštěstí pro domácí Ašenbrenner dobře věděl, kde je kotouč a skryl ho pod lapačkou.

32:24
    Belovič opět v pěkné šanci, ale domácí gólman lapil kotouč do lapačky, ani nemrknul.

31:27
    Tygři mixovali s kotoučem v boleslavské třetině, Belovič ale přihrávku nechytil a puk vylétl ven ze třetiny.

30:55
    Tak musím říct, že už jsem puk viděla v síti, ale Havlas nastřelil jen boční síťku a hra pokračuje dál.

30:40
    Hosté jsou v plném počtu.

29:58
    Vojtěch Němec chtěl dorážet kotouč, který Skřebský dostal jen před sebe, ale hostující gólman po něm skočil a ukončil tak nadějnou šanci domácích.

29:40
    Bašus nastřelil tyč Skřebského brány!

28:39
    Vyloučen liberecký Chlapík za podražení.

28:28
    Račický chtěl vymíchat Ašenbrennera, ale ten vytáhl parádní zákrok.

28:11
    Domácí jsou v plném počtu.

27:52
    Liberci zbývá 20 vteřin z přesilovky a Boleslav opět vyhazuje.

27:35
    Liberec je ve třetině, ale hra se odehrává spíše v rozích. Až nyní se ke střele dostal Havlas.

27:00
    Měli jsme tedy možnost vidět dvě boleslavské přesilovky, uvidíme, co nyní předvede Liberec. Zatím jej Boleslavští drží na uzdě a brání se vyhazováním puků ze třetiny.

26:11
    Vyloučen boleslavský Jakub Durdil - 2 minuty za hru vysokou holí.

25:11
    Hra je teď hodně rozlétaná, hráči se spíše přetlačují o puk u mantinelu, než abychom měli možnost vidět pěkné kombinace na ledě.

23:35
    Opět Havlas, tentokrát ihned po vhazování, boleslavský gólman vyrazil betonem.

23:08
    Vojtěch Havlas zkoušel z pravého kruhu, domácí gólman měl s jeho střelou a následnou dorážkou plné ruce práce.

21:14
    Ondřej Šťáva dostal nahrávku a chtěl z pěkné palebné pozice vystřelit. Puk mu ale přeskočil hokejku a ze slibné akce nevytěžil nic.

20:27
    S koncem boleslavské přesilovky je tu parádní příležitost Tygrů. Havlas se zničehonic objevil před Ašenbrennerem a zkoušel poslat puk mezi betony, domácí gólman byl ale připraven.

20:01

Druhá třetina začně přibližně v 11:45.

Po první třetině nám na světelné tabuli svítí výsledek 0:1, což pro domácí nevěstí nic jiného, než bojovnější podání hry a snahu o vyrovnání. Můžeme tedy očekávat, že se domácí borci v kabině vyburcují a uvidíme, co předvedou v dalších dvou třetinách.
    Zato hostující celek může být spokojen. Jednogólový náskok mu dává jistou šanci na úspěch a hlavně klidnější mysl. Jednu přesilovku domácích výborně ubránil a nepustil domácí do výraznějších šancí. Z té druhé přesilovky Boleslavi sice zbývá 27 vteřin, avšak její průběh nám naznačil, že Tygři umí nebezpečně drápat a nepouští Bruslaře do své třetiny jen tak zadarmo.

20:00

19:49
    Vojtěch Němec se hnal do útoku, ale zapletli se mu brusle do protihráčových a skončil na zemi.

19:39
    Boleslav se zakázaně uvolnila, vhazuje se před boleslavskou klecí.

19:21
    Liberec vyhazuje ven ze třetiny, Boleslav musí začít od píky.

19:07
    Plíšek zkoušel od modré a vypálil na Skřebského, ten jen vyrazil a k dorážce se hnal další z Boleslavských, takže Skřebský puk zalehl.

18:33
    Tak uvidíme, zda druhá přesilovka vyjde Boleslavi lépe, zatím ale Liberec vyhazuje.

18:27
    Martin Šír (LIB) vyloučen na 2 minuty za hákování.

17:34
    Liberec ve velké šanci, ale ani nadvakrát se nepodařilo kotouč doklepnout za Ašenbrennerova záda.

17:20
    Marks se dostal až před Skřebského a zkoušel střelou k tyči.

16:44
    Vhazování před Skřebským.

15:30
    Král ihned po vhazování v levém kruhu vypálil na Ašenbrennera, ten kotouč vyrazil ramenem.

15:08
    Mizerně sehraná přesilovka od Boleslavi, zato pochvala pro Liberec za výborně sehrané oslabení, kde Boleslav nepustili do žádné šance.

14:38
    Liberec opět vyhazuje a drží Boleslav za vlastní bránou.

14:01
    Boleslav se ne a ne usadit v pásmu, naproti tomu se Havlas dostal ke střele, ale trefil jen Sedmíkovu holeň.

13:28
    Liberec se osvobozuje vyhozením, Bruslaři se zatím nestihli napevno usídlit ve třetině.

13:08
    Liberecký Petr Altr si pomohl hákováním a jde si na dvě minuty posedět na trestnou lavici.

13:00
    Boleslav se nedá zahanbit a nebezpečně dotírá ve třetině hostí.

11:17

Tygři tak dlouho dobývali boleslavskou bránu, až se jim to nakonec podařilo a otevřeli skóre dnešního utkání.
    Jakub KALFIŘT tečoval puk přímo do vinglu, Ašenbrenner se jen bezmocně otočil za kotoučem v síti.
    Asistence: Vojtěch Havlas.

10:48
    Jiří Babec se dostal do pěkné šance, v cestě mu stál Lukáš Hercig, který nedopustil ohrožení vlastní branky a střelu zneškodnil.

09:30
    David Bašus ujížděl s Tygrem v patách, jeho střela jen olízla mantinel.

08:52
    Ondřej Štáva byl sám před Ašenbrennerem - mimo.

08:27
    Hrníčko ve slibné šanci zapomněl puk pod bruslemi.

07:33
    Brzák si sjel do třetiny a pálil z levého kruhu. Jeho střela byla zblokována soupeřovou hokejkou.

06:43
    Parádní střela Petr Artla od modré čáry rozpohybovala Ašenbrennera, který ji vykopl betony.

05:55
    Oba týmy zarputile bojují o kotouč za libereckou bránou, před ní se ale zatím Boleslav nedostala.

04:48
    Šír s Ďuračem zastavili puk na modré, když se Liberec snažil založit akci a rozjeli se na Skřebského. Ten pokus Ďurače vytěsnil.

04:18
    Kalfiřt s Havlasem si sjížděli před Ašenbrennera, boleslavská obrana dobře zneškodnila soupeřův úmysl.

03:32
    Tržický mířil nad horní tyč Skřebského branky.

03:18
    Až nyní se ke střele dostal Pavel Nastoupil, Skřebský puk skryl do lapačky.

02:34
    Liberec drží puk na svých holích a nepouští Boleslav do šancí.

01:50
    Zdeněk Král zkoušel letmé nahození na teč, ale jeho střelu zblokovala boleslavská obrana.

00:29
    Liberec začal hodně zostra, ihned se usadil v boleslavské třetině a na úvod vypálil Račický.

00:01

Pěkné dopoledne ze ŠKO-ENERGO Arény.

Starší dorostenci BK Mladá Boleslav mají před sebou další utkání. Včera sehráli velmi náročný zápas s Pískem, ve kterém padlo celkem deset branek. Dnes vyzvou Tygry z Liberce.

Liberečtí se včera utkali s Pardubicemi, které nakonec zdolali až v prodloužení 3:2 a svou pouť Extraligou zatím pokračují bez prohry.

Boleslav se bude chtít oklepat ze včerejší porážky, Tygři zase navázat na včerejší vítězství. Uvidíme, kdo z obou celků vyjde na konci zápasu jako vítěz. Rozuzlení bychom měli znát už krátce po 13. hodině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.