Everton – Liverpool 2:2 (kon.) | Newcastle – West Brom 2:1 (kon.) | Southampton – Tottenham 1:2 (kon.)
Chelsea – Manchester Utd. 2:3 (kon.)
Southampton FC
1:2 (0:2)
Tottenham Hotspur
Neděle 28.10.2012, 16:00 • St. Marry's Stadium, Southampton • Anglická Premier League

Nakonec Tottenham vyhrál v Southamptonu 1:2. Ve druhém poločase to byli ale domácí hráči, kteří diktovali tempo hry. Snažili se o brzké snížení a to se jim povedlo až v šedesáté šesté minutě když se prosadil Rodriguez, poté se ještě tlak Southamptonu vystupňoval a některé situace řešila obrana hostí s vypětím všech sil. O vyrovnání se mohl postarat opět Rodriguez, ale nedokázal brankáře Friedela překonat. Ve zbytku utkání si již svěřenci trenéra Boase výsledek pohlídali. (18:03:56)

90+4
    Trenér Andre Villas-Boas vystřídal. Na hřiště poslal Dawsona namísto Dempseyho.

90+3
    Žlutou kartu viděl Livermore.

90+2
    Dlouhý nákop provedl Boruc, vysoký míč nedokázal prodloužit Rodriguez do pokutového území.

90
    Rozhodčí Mason nastaví čtyři minuty ve druhém poločase.

89
    Hráči Southamptonu zavřeli svého soupeře před pokutové území, ke střele se dostal Schneiderlin, bohužel jeho pokus byl zablokován.

87
    Hráči Tottenhamu zahrávali dva rohové kopy za sebou, spíše se snaží šetřit čas, než aby ohrozili branku Boruce.

86
    Reeves nepřesně přihrál centrem na Mayuku, Tottenham podnikl rychlý protiútok který vedl Sigurdsson, ten místo centru do vápna zvolil střelu, která byla zblokována na rohový kop.

83
    Mužstvo "Svatých" se snaží o vyrovnání, téměř nepouštějí Tottenham na svoji půlku. Do vápna hostujícího celku letí jeden centr za druhým, ale zatím k vyrovnání to nevede.

82
    Ze střední vzdálenosti to zkoušel Rodriguez, jeho střela se nevešla mezi tři tyče branky Friedela.

79
    Poslední střídání domácího celku. Reeves nahradil Foxe.

78
    Vystřídal i Southampton. Davise nahradil Guly do Prado

77
    Druhé střídání v sestavě Tottenhamu. Hřišě opustil útočník Defoe a nahradil ho Sigurdsson.

75
    Žlutou kartu viděl Vertonghen za stažení Mayuky.

74
    Walkerův centr mířil do náruče brankáře Boruce.

71
    Southampton bude zahrávat další rohový kop, po kterém, ale neohrozilo branku Friedela.

70
    Na hřišti je úplně jiné mužstvo Southamptonu než v první půli. V další šanci se objevil znovu Rodriguez tentokrát neprostřelil brankáře Friedela.

66
    Southampton právě vstřelil branku!
    Ze standardní situace se již fanoušci Southamptonu dočkali. Centr mířící do pokutového uzemí se dostal po odrazu od skrumáže k JAY RODRIGUEZOVI, který nadvakrát překonal brankáře Friedela.