Beerschot – Anderlecht 1:4 (kon.) | Gent – Waregem 0:1 (kon.) | Kortrijk – Cercle Bruggy 3:1 (kon.)
Mechelen – Waasland-Beveren 0:1 (kon.) | Mons – Lokeren 1:2 (kon.)
KFCO Beerschot Wilrijk
1:4 (1:2)
RSC Anderlecht
Sobota 24.11.2012, 18:00 • Olympisch Stadion, Antverpy • Belgická Jupiler Pro League

Ve druhé půli si hosté z Anderlechtu Brusel v klidu hlídali náskok a svého soupeře soustředěnou kombinančí hrou nepouštěli téměř do ničeho. Svůj náskok navýšili v 58. minutě, kdy se trefil z pokutového kopu Gillet a v 79. minutě dokonal zkázu domácího Beerschotu střídající Iakovenko na konečných 1:4. Děkujeme za pozornost! (19:54:31)

90+2
    Už se hra přesunula na druhou stranu, kde ovšem získává míč do držení Beerschotu Nyom.

90+2
    Iakovenko s Mbokanim kombinují v levém rohu soupeřovy poloviny.

90+1
    Domácí jdou po levé straně do útočné akce, ale zbrklou ránou posílá míč do rukavic Laerenbergh.

90+1
    Hlavní rozhodčí Velde nastavuje dvě minuty.

90
    Stále v klidu kontrolují hru hostující hráči.

89
    Která také končí hned záhy a po pravé straně se pokusil projít Francois, jeho centr před brankou nikdo nezasáhl. Hrají hosté z Bruselu u své branky.

88
    Ovšem Brillant kazí přihrávku a míč bere Gillet, který zakládá protiofenzívu.

87
    Domácí Beerschot se nastěhoval před branku soupeře.

85
    Rohový kop zahrával Iakovenko, jehož centr však sebral ze vzduchu domácí brankář van Langendonck.

83
    Anderlecht stále drží míč a pokouší se nyní aktivnější hrou navýšit náskok.

81
    Poslední střídání, které mohou hosté provést. Přichází na posledních několik minut Rubenilson Kanu a ze hřiště odchází Sacha Kljestan.

74
    Dvojí střídání provádí Praet, kterého nahrazuje Sacha Iakovenko.

79
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Z rychlého protiútoku na levé straně utekl Mbokani a namířil si to přímo na branku, kde jej zastavil domácí brankář. Míč však doběhl podporující útok SACHA IAKOVENKO a vstřílí nechytatelnou ránou čtvrtý gól svého mužstva.

79
    Který se konečně osmělil a bude zahrávat rohový kop. Nakrátko jej hosté ubránili a jdou do rychlého brejku.

78
    Anderlecht stále drží míč na svých kopačkách a jeho jedinou snahou je neodevzdat jej soupeři.

76
    Stále stejný obrázek hry. Nakonec se vydal dopředu hostující LUcas Biglia, který byl hned poslán na zem domácím Wuytensem.

75
    Hosté dále kontrolují hru a přihrávají si na vlastní polovině. Domác hráči Beerschotu však je ani nenapadají.

Jaroslav Keř

Branky: 12. Laerenbergh - 34. Bruno, 42. Mbokani, 58. Gillet (pen.), 79. Iakovenko

Karty:   34. Kljestan (AND)

KFCO Beerschot Wilrijk: van Langendonck - Brillant, Mikulic, De Decker (C), Nyom - Ojo, Öztürk, Wuytens, Francois - Wanderson(70.Galesic), Laerenbergh.
    RSC Anderlecht: Proto - Deschaccht, Gillet, Nuytinck, Kouyate - Biglia (C), Bruno(74.Matos), Kljestan(81.Kanu), Praet(74.Iakovenko) - Jovanovic, Mbokani

Rozhodčí: Joeri Van De Velde