Motor ČB – Vítkovice 6:5 (kon.) | Třinec – Pardubice 8:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 1:4 (kon.)
Chomutov – Kometa Brno 5:4 (kon.) | Plzeň – Litvínov 3:2 (kon.) | Kladno – Liberec 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Neděle 02.12.2012, 17:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Potřetí v aktuálním extraligovém ročníku se setkávají týmy pražské Sparty a Karlových Varů. Poprvé se střetly hned v prvním kole, kdy se po vítězství v samostatných nájezdech radovala Sparta.

Odvetu na svém ledě v rámci 14. kola zvládla lépe Energie, která doma zvítězila 5:4. Shodou okolností dal vítěznou branku pohou minutu a pět sekund před koncem první třetiny obránce Petr Gřegořek, který v průběhu reprezentační pauzy přestoupil právě do Sparty.

Oba dnešní soupeři se v průběžné tabulce extraligy pohybují na místech, kde by raději nebyli, totiž v pásmu play out. Sparta je na jedenáctém místě, karlovarská Energie dokonce na třinácté příčce.

SPARTA sice v posledním utkání na ledě Komety Brno prohrála 2:4, ale jinak se jí v porovnáním s úvodem sezony daří. Vliv na to jisté má i působení staronového kouče Josefa Jandače, který tým převzal během reprezentační přestávky. Od té doby Pražané ze sedmi utkání prohráli jen dvakrát, doma jsou až na prohru v derby se Slavií suverénní.

KARLOVY VARY jsou v tabulce venkovovních zápasů nejhorší z celého čtvrnástičlenného extraligového pole, na ledě soupeřů se radovali pouze dvakrát ze třinácti pokusů. V zádech mají také porážku z posledního duelu, kdy nestačili na Kladno. Předtím ovšem doma zcela potupili České Budějovice, kterým nadělili hned osm branek.

HC Sparta Praha: Schwarz - Vallin, Gřegořek, Sičák, Milam, Philipp, Krstev, Pilař - Broš, Sekáč, Rachůnek, Hlinka, Foster, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Pacovský, Přibyl, Treille, Jánský, Ton.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Macdonald, Nosek, Grman, Gründling, Gulaši, Drtina, Kloz, Látal - Vachovec, Káňa, Skladaný, Zaťovič, Pech, Košťál, Skuhravý, Bicek, Polák, Pohl, Heřman, Zucker.

Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Bejček, Charvát.

00:01

00:16
    Hosté vyhazují na icing.

01:15
    Hostům se nabídla šance na rychlé přečíslení, to ale výborným obranným zásahem zastavil Milam.

01:55
    Následuje vhazování před Závorkou.

02:38
    Domácí se dlouho nemohli dostat z obranného pásma, Vary velmi dobře napadají domácí rozehrávku.

03:53
    Schwarz poprvé zasahuje proti střele hostů, puk vyráží do rohu.

04:24
    Hosté nepřesně rozehráli, sudí píská další icing.

04:53
    Schwarz opět v permanenci, hosté v úvodu lepší.

05:30
    Sičákovo nahození z levého křídla nebezpečí nepřineslo.

06:38
    Střelu Zuckera kryje Gřegořek a nedovoluje puku projít na branku.

07:06
    A další zakázané uvolnění v podání Karlových Varů.

07:40
    Hosté blokují Tenkrátův pokus a zakládají útok.

08:02
    Ton se dostal k zakončení, jeho pozice byla ale těžká, zakončoval z úhlu a bekhendem. Po Závorkově zákroku se bude vhazovat.

08:41
    Skladaný proti třem sparťanům neměl šanci, vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

08:50
    Po delším spravování domácí branky se opět hraje.

08:56
    Za držení vyloučen Pilař.

09:05
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

A hosté využívají přesilovou hru takřka okamžitě! Po skvělé přihrávce Pecha zpoza branky se střelou k pravé tyči prosazuje MARTIN ZAŤOVIČ! Asistence: Lukáš Pech, Jiří Bicek.

10:07
    Hráčská lavice Sparty potrestána pro mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Přibyl.

10:40
    Po kombinaci hostů v útočné třetině vyrazil do brejku Broš, branku Závorky se ale ohrozit nepodařilo.

11:15
    Domácí vyhazují.

12:11
    Když už to vypadalo, že tlak hostů vrcholí, Sparta vyhazuje. Nyní je již ale kompletní a píská se icing.

12:44
    Puk v ochranné síti za Závorkou, bude se vhazovat u útočné modré domácích.

13:00
    Broš se dostal k nebezpečné dorážce před brankou hostů, puk jde ale těsně vedle pravé tyče!

14:48
    Pacovský střílí cca půl metru před Závorkou pouze do jeho betonu! Výborný pas zpoza branky vymyslel Hlinka.

16:04
    Icing hostů.

16:57
    Schwarz fantasticky vykryl zakončení Zaťoviče u pravé tyče! Opravdu skvělý přesun betonem!

17:46
    Neuvěřitelný zmatek a nedůraz v obraně Sparty, Schwarz se má co otáčet.

18:21
    Ofsajd Sparty.

19:10
    To co předvádí domácí v obranné třetině je skoro neuvěřitelné. Hosté rozhodně nemohou být spokojeni s vedením o gól.

20:00

Hosté byli v úvodní třetině jednoznačně lepší, domácí neuvěřitelně zmatkovali v obranné třetině. Stav 0:1 je pro domácí spíše milosrdný. Druhá třetina začne cca v 17:58.

20:01

20:44
    Domácím se nepovedlo založení útoku, píská se zakázané uvolnění.

20:55
    A po zásahů jednoho z hostů v útočné třetině i ofsajd Karlovarských.

21:35
    Ton to zkoušel z otočky, branku ale slabou střelou ani netrefil. Puk na střídačce hostů.

22:21
    Sparta drží útočné pásmo, nebezpečná ale zatím není.

22:55
    Sekáč ujel po levém křídle do útočné třetiny, nastřelil puk do branky a Závorka poté tak tak že vyráží!

23:35
    Treille střílí z voleje z mezikruží, Závorka skvěle zasahuje!

24:23
    Ton se neuvěřitelně prosmýkl z pravého křídla před branku, jeho první střela jde do Závorky, dorážka z těžší pozice vedle!

24:58
    Za hru vysokou holí vyloučen Drtina, domácí si zahrají přesilovku.

25:33
    Hostům se daří vyhodit.

26:05
    Domácí přesilovka patří do říše nepoznané.

26:30
    Schwarz vyráží velkou šanci hostů, únik dvou na jednoho vyřešili hosté střelou.

27:12
    Hosté kompletní.

27:35
    Nebezpečná teč před Schwarzem, hosté jsou zatím v utkání lepším týmem.

28:38
    Macdonald vyloučen za držení.

29:45
    Hosté ale brání skvěle a vyhazují.

30:09
    Broš se zaparkoval před Závorku do brankoviště, to vyvádí Spartu z těžce získaného pásma.

30:35
    Hosté vyhazují, Macdonald již na ledě.

30:50
    Přibyl vypálil z levého křídla, Závorka vyráží.

31:02
    Sičák skvěle dobruslil a zabránil soupeři v úniku zakončovat!

32:01
    Za hákování vyloučen Skuhravý. Využije Sparta dnes poprvé přesilovou hru?

32:46
    Rozehrávka Sparty je dnes často jen pro silné povahy...

33:00
    Milam nebezpečně pálí od modré, Závorka vyráží!

33:17
    Hosté vyhazují.

33:50
    Ofsajd týmu z Holešovic.

34:02

35:07
    Přibyl se chtěl probít k odraženému puku před brankářem hostů, to mu ale nedovolila obrana zelenobílých.

35:49
    Hosté nevyužívají obrovskou šanci před Schwarzem! Ani zcela odkrytá branka k druhému gólu hostů nevedla.

35:56
    Foster vyloučen za krosček, hosté hrají přesilovku.

37:43
    Zaťovič se dostal do nebezpečné pozice mezi kruhy, jeho střela je ale ztečovaná mimo.

37:54

Velmi podobný gól jako ten první dávají znovu hosté! Pech opět zpoza branky nabíjel na najeté pravé křídlo, kde byl tentokrát "falešně" DAVID NOSEK, jenž trefuje přesně za záda Schwarze! Asistence: Lukáš Pech, Jiří Bicek.

38:44
    Na druhé straně si připisuje snadný zákrok Závorka.

39:46
    Pohl v úniku dvou na jednoho střílí do ramene domácího gólmana!

39:59
    Sparta právě vstřelila branku!

Domácí ale vteřinu před koncem snižují! Důležitý okamžik, který hosté nezvládli! Hlinka postrčil na PETRA TONA, který bekhendem přehazuje akrobaticky zasahujícího Závorku. Asistence: Jaroslav Hlinka, Dominik Pacovský.

Hosté jsou stále lepší, to je evidentní. Vary jsou lepší v pohybu, snaze obraně i útoku, jejich dominance je překvapivá, nicméně veliká. Jediné, co se hostům dnes nedaří, je proměňování šancí. Za Spartu snížil v čase 39:59:03 Petr Ton, jehož gól drží domácí ve hře. Třetí třetina začne cca v 18:49.

40:00

40:01

40:10
    Icing domácího týmu.

40:41
    Obrovskou šanci měl Pech, jeho teč těsně před Schwarzem ke gólu ale nevedla.